Pocenie się przy facecie to dobry znak

Naukowcy odkryli zależność pomiędzy ilością wydzielanego potu a powodzeniem ewentualnego związku. Czy będziecie ze sobą szczęśliwi?
Pocenie się przy facecie to dobry znak
17.11.2008

Na pierwszy rzut oka, teoria naukowców z University of Illinois wydawać się może absurdalna, a nawet odrażająca. Przecież żadna z nas nie lubi czuć się niekomfortowo z powodu nadmiernego pocenia się. Ale jednocześnie, wszystkie znamy to uczucie, gdy tak bardzo się staramy, a ciało odmawia nam posłuszeństwa. Zdaniem badaczy, pocenie się kobiety przy danym mężczyźnie i odwrotnie - to bardzo dobry znak, ponieważ oznacza, że jesteśmy pobudzeni i staramy się kontrolować nasze zachowanie.

Jak naukowcy doszli do tego wniosku?

Otóż, poproszono osoby będące w związkach (małżeńskich i narzeczeńskich) o wypełnienie trzech kwestionariuszy. Pierwszy dotyczył ich osobowości, drugi osobowości partnera, a trzeci wzajemnych relacji. Potem obserwowano ich spotkania i mierzono rozmaite parametry, między innymi przewodnictwo skóry, którego wysoki poziom objawia się właśnie poziomem wilgotności. Wyniki badań analizowano w połączeniu z odpowiedziami z kwestionariuszy i na tej podstawie obliczano prawdopodobieństwo rozwodów.

Wnioski? Jeśli podczas rozmowy z bliską osobą pocimy się, to najprawdopodobniej dokonaliśmy trafnego wybory i właśnie z nim/z nią spędzimy resztę życia albo przynajmniej jego część.

Czy zgadzacie się z wynikami tego eksperymentu? Jak wspominacie początki swoich szczęśliwych związków? Czy pocenie się było ich nieodłącznym elementem?

Polecane wideo

Komentarze (149)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.07.2015 21:53
To czysta prawda
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.01.2012 23:01
Ja przy moim aktualnym obiekcie westchnień poce się jak przy nikim innym... Hmmm, to pewno jakiś znak
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2011 19:47
a jak się pocę przy każdym to z każdym będę ??
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2011 09:53
moj byly nie pocił sie w ogóle, ja też a jakoś te 2 lata razem wytrzymaliśmy, gdyby śmierdział podziękowałabym mu,
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2009 17:55
mi i mojemu chlopakowi poca sie rece kiedy mnie rozbiera, plecy oboje mamy wilgotne kiedy idziemy do niego i po prostu lezymy na jego lozku
odpowiedz

Polecane dla Ciebie