SEKS: W prezerwatywie czy bez? (Analiza DOZNAŃ & PRZYJEMNOŚCI obojga partnerów)

Czy używanie gumki rzeczywiście pogarsza jakość współżycia?
SEKS: W prezerwatywie czy bez? (Analiza DOZNAŃ & PRZYJEMNOŚCI obojga partnerów)
27.01.2013

Używanie prezerwatywy podczas seksu ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Niektóre pary nie wyobrażają sobie stosunku bez gumki, inne z kolei twierdzą, że kondomy psują całą atmosferę w sypialni i decydują się raczej na inne formy antykoncepcji.

Mówi się nawet, że jeżeli mężczyzna choć raz spróbuje seksu bez lateksowej nakładki, nigdy już nie będzie chciał inaczej. Czy rzeczywiście jednak zakładanie gumki tak strasznie pogarsza jakość współżycia? Wydaje się, że jest to nieco przesadzona teoria.

Według badań dr. Debby z Indiana University, jeżeli chodzi o zmysłowe doznania, nie ma większej różnicy pomiędzy seksem w prezerwatywie i bez. Specjalny eksperyment pokazał, że mężczyźni w równie szybkim tempie osiągali erekcję bez gumki, jak i wtedy, gdy założyli kondom. Co więcej, również przedstawicielki płci pięknej nie były w stanie stwierdzić czy prezerwatywa była sztucznie nawilżana czy też nie – czytamy w The Daily Mail.

Opinię o tym, że seks w gumce jest mniej przyjemny należy więc włożyć między bajki – twierdzą seksuolodzy. Specjaliści podkreślają równocześnie, że podczas miłosnych zbliżeń najważniejsze są emocje, narastające pożądanie, które sprawia, że współżycie, z prezerwatywą czy też bez, staje się niezapomnianym doznaniem.

Komentarze (119)

Ocena: 5 / 5
Piotr (Ocena: 5) 22.07.2018 18:54
Jak mam się kochać w prezerwatywie to wolę sobie zwalić jest o niebo lepiej. Pasywnej osobie nie robi może to różnicy ale dla aktywa to jest rzeczywiście lizanie cukierka przez szybę!
odpowiedz
Wandzia (Ocena: 5) 19.11.2014 20:28
Ja zawsze mojemu najpierw obciągnę bez prezerwatywy , to jest gra wstępna, kochamy sie często , lubie jego fajeczkę potem mi wkłada w moja muszelke wygolona i pachnącą i sie spuszcza na mój delikatny brzuszek
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.02.2013 15:00
a najlepsze uczucie to wytrysnąć do środka ,moja żona używa spirali wieec się nie boimy o ciażę
odpowiedz
Anna (Ocena: 5) 30.01.2013 13:57
A ja wolę z prezerwatywą, mam chyba uczulenie na spermę, bo po wytrysku wszystko mnie piecze i muszę od razu iść się myć. Jak jest z prezerwatywą to po wszystkim można się przytulić i poleżeć :)
odpowiedz
p (Ocena: 5) 29.01.2013 21:21
jak dla nas to nie ma znaczenia i tak jest bosko
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo