Kiedy pierwszy pocałunek / pierwszy seks / decyzja o ślubie? (Najlepszy czas według Polaków)

Zaskakujące wyniki międzynarodowego sondażu.
Kiedy pierwszy pocałunek / pierwszy seks / decyzja o ślubie? (Najlepszy czas według Polaków)
fot. Centrefold, FW 12/13
17.12.2012

Kiedy w związku nadchodzi właściwy moment na podejmowanie poważnych decyzji? O opinię na ten temat portal randkowy eDarling.pl zapytał singli z jedenastu europejskich państw. Jak się okazało, spośród badanych narodowości, najbardziej konserwatywne postawy przejawiają… właśnie Polacy!

Już na samym początku nowej znajomości nasi rodacy - w porównaniu do mieszkańców innych krajów - znacznie dłużej zwlekają z pierwszym pocałunkiem. Wśród respondentów przeprowadzonej ankiety zaledwie co trzecia Polka i 59 proc. Polaków zdecydowałoby się na pierwszy pocałunek najpóźniej na drugiej randce. Dla porównania, wśród pań najszybsze w tej kwestii okazały się Szwedki (57 proc.), zaś wśród panów najbardziej otwarci wydają się być Holendrzy (70 proc.).

Również w sprawach łóżkowych okazaliśmy się bardziej powściągliwi od singli innych narodowości. Zaledwie 41 proc. Polaków uważa, że na pierwszą wspólnie spędzoną noc można zdecydować się najpóźniej do trzeciej randki. Co więcej, panie w tej kwestii okazały się jeszcze większymi tradycjonalistkami, gdyż jedynie co szósta Polka przychyliła się do tej opinii. Aż 83 proc. pań woli zatem zaczekać dłużej z podjęciem tej decyzji! Taki wynik zapewnił nam ostatnie miejsce w tym międzynarodowym rankingu. Dla porównania, najwyższa pozycja w tej kategorii przypadła Włochom (70 proc.) oraz Szwedkom (51 proc.).

Para w łóżku czarno białe

fot. Centrefold, FW 12/13

Sprawa przedstawia się jednak zupełnie odwrotnie, jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji o zawarciu małżeństwa - tu Polacy znaleźli się w czołówce. Aż 77 proc. naszych rodaczek i 63 proc. naszych rodaków jest bowiem zdania, że w pierwszym roku trwania związku warto już także zastanowić się nad sprawami matrymonialnymi. W tej kwestii wyprzedzają nas jedynie Rosjanie, wśród których odpowiednio 82 proc. pań i 76 proc. panów także już w pierwszym roku związku zaczyna na poważnie myśleć o ożenku. Na samym końcu tego rankingu znaleźli się zaś single z Niemiec. W tym przypadku zaledwie 42 proc. kobiet i 44 proc. mężczyzn ma zamiar już w ciągu pierwszych 12 miesięcy związku snuć poważne plany o wspólnej przyszłości ze swoim partnerem.

Co sądzicie o wynikach badań? Spodziewałyście się, że mieszkańcy naszego kraju mają aż tak konserwatywne podejście do związków i seksu?

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Lubimy-To-Robic.com (Ocena: 5) 28.01.2013 19:34
To wszystko zależy od tego ile mamy lat, jak dobrze się znamy, etc. Teraz wielu dorosłych decyduję się na seks już na drugiej randce i nie ma w sumie w tym nic złego, gorzej gdy taka sytuacja zaczyna dotyczyć dzieci/ młodzieży.
odpowiedz
lena (Ocena: 5) 31.12.2012 13:57
"że trzeba życie przeżyć do końca" na łożu śmierci chcesz się żenić?
odpowiedz
ja (Ocena: 5) 21.12.2012 18:11
Myślę, że trzeba życie przeżyć do końca, by dojrzale podjąć decyzję o małżeństwie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.12.2012 21:50
jedyne co widać to sexoholizm, wyuzdanie, brak szacunku do drugiego człowieka... jeju.. w jakich ja czasach żyje
zobacz odpowiedzi (1)
p. (Ocena: 5) 20.12.2012 17:55
można wywnioskować, że szwedki są łatwe, ale to tylko głupia ankieta, a te rzadko kiedy dobrze oddają rzeczywistość
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo