Podryw `na żołnierza`: Faceci wkręcają Polki, że są na misji i wyciągają od nich pieniądze!

Rekordzistka oddała fałszywemu wojskowemu ponad 40 tys. zł.
Podryw `na żołnierza`: Faceci wkręcają Polki, że są na misji i wyciągają od nich pieniądze!
18.11.2012

Za mundurem panny sznurem – głosi słynne powiedzenie. Dobrze zdają sobie z tego sprawę internetowi oszuści z USA, którzy na portalach społecznościowych coraz częściej wmawiają kobietom, że są amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi w Afganistanie. Często ofiarami ich manipulacji padają właśnie Polki.

- W trakcie nawet kilkumiesięcznej korespondencji zaprzyjaźniają się z nimi, a później proszą o pomoc. Chodzi o przechowanie wartościowej paczki, mającej zawierać czasami nawet cały żołd zgromadzony na zagranicznej misji. Gdy paczka od ofiarodawcy była w drodze do poszkodowanych kobiet, okazywało się, że pakunki zostały zatrzymane na lotniskach i aby je odebrać, należało „szybko” wpłacić pieniądze na konto wskazane przez oszusta. Gdy kobiety to robiły, kontakt z fikcyjnymi żołnierzami się urywał – czytamy na portalu Gazeta.pl.

Rekordzistka straciła w ten sposób ponad 40 tysięcy złotych, dokonując w sumie czterech przelewów na konto jednego oszusta. Niestety, przypadki takie zdarzają się w naszym kraju coraz częściej, dlatego policja ostrzega przed pochopnym nawiązywaniem znajomości w Sieci. Im bardziej będziemy ostrożne, tym trudniej będzie nas oszukać.

Maja Zielińska

Zobacz także:

7 rzeczy, które musisz zrobić jako singielka

Plus kilka powodów, które potwierdzają, że bycie singielką ma sporo zalet...

Rzeczy, których oni nie tolerują na pierwszej randce: legginsy, buty emu, rozwiązłość...

Jeśli Ci na nim zależy, miej się na baczności!

Komentarze (20)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.08.2018 12:31
Są kolejne profile, Donald Hoperr, Richard Smith, Roland Brown, Chris Durban, Ryan Edgerton... zaczepiają na fb, na skype, na hanghouts... wdowcy albo rozwiedzeni i miłość wyznają na dzień dobry! Z niektórych można się pośmiać a inni są bardzo poważni. Zawsze to są żołnierze amerykańscy:)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.08.2018 10:34
Czy ktoś coś wie na temat gen frank Larry. Przebywa prawdopodobnie w Afganistanie. Jest raz wdowcem, raz rozwodnikiem. Raz ma syna, a na innym profilu córkę. Jeśli ktoś coś wie proszę o wiadomość.
odpowiedz
Dolores (Ocena: 5) 02.07.2016 23:34
I jeszcze jedno - ostatnio dostaję ciągle zaproszenia od różnych cudzoziemców na fb. Kilku sprawdziłam - w 3 przypadkach, po bardzo krótkim czasie (ok. tydzień) były prośby o kasę. Jeden chciał mnie naciągnąć na kasę dla córki w USA, która ma urodziny, a on nie ma dostępu do konta i potrzebuje pożyczki, którą spłaci z nawiązką, jak się spotkamy! To był REGALADO RICHARD CERDA. Drugi z kolei - rzekomy Generał z Afganistanu - ERIC ROBERTS. Próbowała wyciągnąć pieniądze w związku z rzekomym wypadkiem syna w Stanach. Jakaś plaga! Nie dajcie się kobitki! Nie bądźcie naiwne!
odpowiedz
Dolores (Ocena: 5) 02.07.2016 23:24
To nazwisko już się tu pojawiło: GERMAN R GEORGE CHANDLER. Jestem w trakcie "korespondowania" z tym oszustem. Próbuje ode mnie wyłudzić pieniądze, na rzekome opuszczenie obozu w Syrii na 6 tygodni, w ramach specjalnej prośby, którą mam napisać. Nawet dostałam formularz do wypełnienia!!!!! Wszystko wygląda bardzo wiarygodnie i jest szalenie przekonywujący. Prawie dałam się omotać, gdyby nie Wasz portal! Wszystko ma starannie zaplanowane i jest ostrożny. Kojarzy fakty, ale....zaliczył kilka wpadek, które go zdemaskowały. Pierwszy to różnica czasu między Polską a Syrią! I jeszcze kilka innych... OSTRZEGAM! Nie dajcie się nabrać. Piękne wyznania, czarujące zdjęcia i bardzo emocjonujące opisy scen intymnych! To wszystko jedna wielka maskarada! Ciągnę to, bo mam niezły ubaw. Ale wiem, że po drugiej stronie jest OSZUST i to bardzo sprytny!!!! Chyba zaczął się już domyślać, że nie dostanie kasy...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.06.2016 16:48
Noble Jordan to następny gagatek który podrywa kobiety na facebooku.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo