Dlaczego uprawiamy seks?

Czy seks uprawiamy tylko z miłości i pożądania? Okazuje się, że również z litości.
Dlaczego uprawiamy seks?
08.11.2008

Odpowiedź na pytanie, dlaczego uprawiamy seks, wydaje się dość banalna. Wiele z nas odpowie: z chęci przeżycia kolejnego orgazmu, umocnienia więzi z partnerem czy zajścia w ciążę.

David M. Buss i Cindy Meston - psychologowie z University of Texas w Austin, byli ciekawi, czym tak naprawdę kierują się ludzie współżyjący z innymi osobnikami. Ku zaskoczeniu, osoby przebadane wskazały aż 237 powodów, dla których lubią pofiglować w łóżku.

Oto kilka z nich:

· pociąg do partnera,

· okazanie swoich uczuć,

· zadowolenie partnerki,

· pożądanie,

· wszystko zaczęło się od całowania,

· buzujące hormony,

· usprawnienie umiejętności seksualnych,

· godzenie po kłótni.

Badani wskazali także kilka innych, rzadziej występujących powodów. Jednak, jak mówią psychologowie, te jakby „niszowe” powody mają równie ważny wpływ na kształtowanie osobowości, co te, bardziej popularne.

Oto kilka z nich:

· usidlenie partnerki,

· wzbudzenie zazdrości,

· litość,

· pozbycie się bólu głowy,

· zakończenie związku,

· chęć zarażenia kogoś chorobą przenoszoną drogą płciową.

Co dość zaskakujące, są kobiety, które twardo odmawiają stosunków, tłumacząc się męczącymi bólami głowy. Twierdzą, że przeszkadzają im w pełni oddać się sztuce miłości. Ale okazuje się, że bywają i takie kobiety, które wskazują seks jako najlepsze lekarstwo na migrenę. Może to wyjaśniać zwiększony dopływ krwi do mózgu, który niweluje ból.

Wszystkie wiemy, że seks jest nieodłączną częścią natury ludzkiej, stanowi również źródło fascynujących przeżyć. Jednak uprawianie seksu tylko po to, aby chłopak poczuł się zazdrosny, może być bardzo niebezpiecznym zachowaniem. Męska zazdrość o podłożu seksualnym jest najczęstszą przyczyną fizycznego znęcania się nad partnerką, a niekiedy prowadzi do zabójstwa. Bardzo niebezpieczne jest także zachowanie, gdy uprawia się seks, aby zarazić kogoś chorobą weneryczną. Ma to poważne konsekwencje, które odbijają się nie tylko na jednej osobie, ale praktycznie na całym społeczeństwie. Bo nie trudno przekazać komuś kiłę.

seks jest fajny, ale nie wtedy, gdy uprawianie miłości służy innym celom niż te, które uznaje się za normy.

Jak wynika z badań, kobiety uprawiają seks z bardziej emocjonalnych powodów. Chcą poprzez oddanie się partnerowi okazać uczucie, jakim go darzą. Mężczyzna działa mechanicznie. Robi to, bo podoba mu się twarz lub ciało. Wśród nietypowych powodów, wskazywanych przez mężczyzn, jest także chęć podniesienia statusu wśród kumpli. Wiadomo - ten, który zaliczył więcej lasek, jest bardziej podziwiany i poważany w swoim środowisku.

Jak się okazuje, powodów uprawiania seksu jest wiele, o wiele więcej niż się niejednej z was i nam wydawało. A jednak, życie wciąż zaskakuje!

Polecane wideo

Komentarze (105)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.12.2009 03:16
jak ktoras dziewczyna ma ochote na seks to pisac lub dzwonic nr: 512 485 223
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.12.2009 03:13
a mi walenie konia wystarczy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.03.2009 11:34
a co oznacza "ze doszedlem" ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.02.2009 20:24
a ja lubie macac wielkie cyce mojej babci a raz nawet zrobiłam dziadkowi loda!! tak sie cieszył ze mi cyce zmacał!!:D a jak sie podniecił!!! sperma prysła mi prosto w oczy troszke jej se zżarłam...:P byla pyszna dosc :] a wy jak?? lubicie spermiątka??
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2008 21:52
ja tam lubie sex z lesbijjkami i gejami i już
odpowiedz

Polecane dla Ciebie