Seks po ślubie to katastrofa? Podobno coraz więcej par jest wypalonych i sypia osobno

Coraz więcej małżeństw skarży się na swoje nieudane życie intymne. Z czego to wynika?
Seks po ślubie to katastrofa? Podobno coraz więcej par jest wypalonych i sypia osobno
18.09.2012

Najpierw romantyczne zaręczyny, potem ślub jak z marzeń, a po sakramentalnym `tak` małżonkowie żyją długo i szczęśliwie… Niestety, takie zakończenie zdarza się zazwyczaj w bajkach. Realne życie przynosi bowiem zgoła odmienny obraz małżeństwa, a zwłaszcza poślubnej intymności.

Potwierdzają to zresztą badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wśród 1000 zaobrączkowanych respondentów.- Aż 70 proc. żonatych mężczyzn i 50 proc. mężatek nie jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. 13 proc. ankietowanych przyznało również, że śpi w innym łóżku niż ich druga połówka – czytamy na express.co.uk.

Co ciekawe, brak namiętności najczęściej nie wiązał się z brakiem uczuć do partnera. Przeciwnie – większość osób przyznała, że nadal bardzo kocha swojego męża/żonę oraz że czuje się do niego/do niej bardzo przywiązana. – Seks przestaje małżonków cieszyć zazwyczaj po 40-tce. Wtedy nie mają już ochoty na eksperymentowanie w łóżku, wzajemna pasja gdzieś się wypala. Z biegiem kolejnych lat oddzielna sypialnia staje się naturalną koleją rzeczy – tłumaczy Rosie Freeman-Jones, rzecznik IllicitEncounters.com, które przeprowadzało badanie.

Jak myślicie, z czego to wynika? Czy obrączka rzeczywiście może aż w takim stopniu obniżyć popęd seksualny?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Czego facet szuka w kobiecie?

Oto 8 rzeczy, których on wymaga od swojej ukochanej!

PENSJA kontra LIBIDO: Im więcej zarabiamy, tym chętniej i częściej uprawiamy seks?

Podobno największy popęd seksualny mają bogacze.

Komentarze (49)

Ocena: 5 / 5
xD (Ocena: 5) 11.07.2013 22:31
to jest masakra... Nie warto
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2012 20:44
ja chyba tak mam męża traktuje bardziej jako przyjaciel ale jak przychodzi co do czego nie mam ochoty za bardzo uprawiać z nim seks (oczywiście go kocham ) i nie wyobrażam sobie być z kimś innym ...dlaczego tak jest ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.09.2012 19:27
Witam, Proponuję zapoznać się z pierwszą w kraju ofertą terapii dla par połączonej z wypoczynkiem. Prawie 40 godzin warsztatów psychologicznych w tym konsultacje indywidualne, prowadzone przez małżeństwo psychologów z wieloletnim doświadczeniem . Szczegóły dostępne na stronie ww.hotelfero.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.09.2012 13:21
nie wierze ze od 1 seksu mozna miec 3 orgazmy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2012 20:31
Swojego męża poznałam przez Internet. Dzieliły nas setki tys. kilometrów. Spotkaliśmy się po 2 latach Skypowej znajomości, ponieważ codziennie rozmawialiśmy przez Skypa (video). Tak na mnie działał, że najchętniej zgwałciłabym monitor! W końcu postanowiliśmy się spotkać... Przyleciał do Polski, spędziliśmy wspaniałe dni, później ja poleciałam do Niego. Po roku odwiedzania się J. oświadczył się i wzięliśmy ślub. Oboje w dniu ślubu byliśmy tak napaleni, że nie mogliśmy się doczekać końca mszy. Gdy tylko minęły 2 godziny wesela, zerwaliśmy się do hotelu na 2 godziny w wymówce zdjęć ślubnych. W korytarzu już nie miałam na sobie sukni ślubnej. Jak sobie o tym przypomnę to aż mam ciarki. Był to nasz pierwszy seks. 3 orgazmy, było tak cudownie, że zapomniałam o całym świecie. Także można poczekać.... wszystko zależy od uczucia do drugiego człowieka. Jesteśmy 3 lata po ślubie i nadal każdy dotyk sprawia, że mamy dreszcze. A kochamy się wszędzie gdzie się da.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo