Kolor, który uwodzi facetów…

W panice otwierasz szafę, nerwowo wodzisz wzrokiem po wieszakach i dochodzisz do tego samego wniosku, co zawsze… Jeśli nie wiesz, w co się ubierać na randki, aby olśnić tego jednego, jedynego, koniecznie tu zajrzyj. My znamy odpowiedź na to trudne pytanie.
Kolor, który uwodzi facetów…
31.10.2008

Na pewno nieraz zastanawiałaś się, jak olśnić mężczyznę. Smoky eyes, wysokie obcasy, a może ultramini? Okazało się, że na każdego faceta działa coś dużo prostszego – czerwień. W każdym wydaniu...

Amerykańscy naukowcy z University of Rochester od dawna zastanawiali się, jaki kolor najbardziej pobudza męską wyobraźnię. Przeprowadzili więc eksperyment, który pomógłby znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Przypadkowej grupie mężczyzn pokazano zdjęcia kobiet. Fotografie miały różne ramki – szare, zielone, niebieskie, białe i czerwone. Oglądający mieli odpowiedzieć, czy osoba na zdjęciu jest ich zdaniem ładna. W kolejnym badaniu zmieniono kolory bluzek kobiet na fotografiach – na niebieską i czerwoną. Tym razem, mężczyźni mieli stwierdzić, czy zaprezentowane panie są atrakcyjne i ile zapłaciliby za kolację z poszczególną z nich.

Wyniki obu doświadczeń były zaskakująco spójne. Okazało się, że kobiety z fotografii z elementem czerwonego są postrzegane jako ładniejsze i budzą większe zainteresowanie. Jak można się domyślić, mężczyźni byliby w stanie zapłacić za randkę z nimi więcej. Co ciekawe, to samo doświadczenie, przeprowadzone na kobietach, nie potwierdziło, że faceci w czerwieni są dla nas atrakcyjniejsi. Zależność działa zatem tylko w jedną stronę.

Zastanawiacie się pewnie, co takiego jest w purpurze, że tak silnie rozbudza męską wyobraźnię? Na pewno kojarzy się z namiętną miłością, pulsującą krwią, niespożytą energią - jednym słowem – z pożądaniem. Ale uwaga! Ze zmysłowymi kolorami trzeba uważać. Badania dowodzą, że na niektórych intensywna czerwień może działać jak przysłowiowa płachta na byka...

Polecane wideo

Komentarze (87)

Ocena: 4.95 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2015 11:44
A ja nie miałam w ogole powodzenia u facetów, pomogły mi dopiero feromony ( zamawiałam z pherowin.pl) teraz w końcu moje Zycie seksualne wygląda tak jak zawsze chciałam.
odpowiedz
to tylko ja (Ocena: 1) 26.06.2015 23:48
Uwielbiam kolor czerwony,a gdy jeszcze widze te meskie spojrzenia+jest fajnie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2009 07:38
To wypróbuj czarny, też mocno działa na facetów, tylko ja na przykład go unikam bo dla mnie taki jakiś mało rzucający się w oczy jest, za to czerwień po prostu kocham :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.04.2009 17:16
a ja jakoś czerwonego nie lubie ani siebie w czerwonym wiec niestety musze nadrabiać całą resztą bo w czerwonym po prostu nie wygladam a szkoda ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.03.2009 12:16
[quote="Gosc"]PRZECIERZ TO JEST NORMALNY KOLOR <LOL> MAJĄ RACJE ZE CHŁOPAKI POCHODZĄ Z MARSA[/quote] bo mars jest czerwony:DD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie