7 MILIONÓW - aż tylu ludzi nie ma potrzeby uprawiania seksu. Coś z nimi nie tak?

O tym, że aseksualni są wśród nas wiemy od dawna. Teraz wiemy także, ilu.
7 MILIONÓW - aż tylu ludzi nie ma potrzeby uprawiania seksu. Coś z nimi nie tak?
22.08.2012

Półnagie kobiety na billboardach, pełne erotyzmu filmy i teledyski – wydaje się, że cały współczesny świat ocieka seksem. Czy jednak dzisiejszy człowiek naprawdę chce, aby jego życie obracało się tylko wokół popędu płciowego?

Chyba nie do końca... Jak wynika z badań prowadzonych przez wybitnego psychiatrę Anthony`ego Bogaerta, coraz większy odsetek populacji deklaruje, że mógłby zupełnie obyć się bez seksu. Co więcej, aż 7 mln ludzi na świecie zalicza samych siebie do tzw. „osób aseksualnych” - czytamy The Daily Mail.

Dlaczego sfera erotyki przestaje nas kompletnie interesować? Według psychologów, współczesne społeczeństwo jest po prostu przesycone seksem. Erotyka, którą nieustannie bombardują nas dzisiejsze media kojarzy nam się jedynie z nachalnymi reklamami i manipulacją. Takie skojarzenia nie mogą wpływać dobrze na nasze popędy...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Druga randka ==> CAŁOWANIE... Czwarta randka ==> SEKS. Czy my jesteśmy ŁATWE?

Statystyki przedstawiają kobiety w niekorzystnym świetle.

TOPOWE pozycje seksualne: Co uwielbiają faceci i kiedy przeżywają największą rozkosz?

Mamy najnowsze wyniki sondażu!

Polecane wideo

Komentarze (69)

Ocena: 4.91 / 5
seb (Ocena: 5) 22.04.2016 22:13
Trafili w sedno. Przesyt seksu i ciągłe gadanie o nim sprawia, że ma się dość tej całej otoczki i celibat to całkiem niezły pomysł.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2012 11:39
czytając to co piszecie zastanawiam się czy to ja nie jestem dziwna ?? :p ja na sex ochotę mam zawsze !!! szkoda, że mój narzeczony jest taki przyziemny i jemu czułości wystarczą tylko w sobotni wieczór :/
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 27.08.2012 15:00
Mam narzeczonego. Normalnie się spotykamy, przytulamy, całujemy i spędzamy razem czas, ale oboje jesteśmy aseksualni i uznaliśmy, że seks będziemy uprawiać tylko po to, żeby mieć dzieci. Mamy po prostu tego dość, że takie rzeczy są na każdym kroku. I TAK, aseksualni mężczyźni istnieją.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2012 14:51
zachęcam, limitofbrain.blogspot.com :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2012 18:41
Też nigdy nie miałam tak, że jak nie ma seksu to wariuję. Mogę spokojnie żyć w celibacie i mojej głowy nie będzie ten temat zaprzątał. To nie jest priorytet. Może faktycznie za dużo tego wszędzie i można naprawdę stracić ochotę. Nie jestem aseksualna, ale nie jestem też więźniem popędu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie