Sześć największych błędów, jakie popełniamy wobec mężczyzn - to ich bardzo zniechęca!

Co robimy nie tak, utrudniając sobie zbudowanie zdrowych relacji z mężczyznami? O tym w artykule.
Sześć największych błędów, jakie popełniamy wobec mężczyzn - to ich bardzo zniechęca!
28.07.2012

Aby związek był zgodny i stale się rozwijał, powinnyśmy wiedzieć, czym wyzwalamy w mężczyznach ich najgorsze cechy. Poprzez niektóre zachowania zniekształcamy relację, w którą jesteśmy zaangażowane. Główne grzechy kobiet w związkach polegają przede wszystkim na tym, że gramy rolę ofiary. A gdy przestaniesz to robić, będziesz na dobrej drodze do stworzenia pełnego miłości związku z mężczyzną.

Jakie są największe błędy popełniane przez kobiety wobec mężczyzn? Zwraca na nie uwagę dr Barbara De Angelis, amerykańska konsultantka ds. związków w swoim poradniku `Sekrety mężczyzn, które powinna znać każda kobieta`.

Kobiety zachowują się jak matki

I traktują mężczyzn jak dzieci. Dlaczego popełniają wtedy błąd? Ponieważ wykazując nadmierną uczynność, robią za mężczyzn to, co oni powinni robić sami. Czy ty również wszystko robisz za swojego partnera? Nieustannie mu matkujesz? Uważaj, bo zakładając, że twój wybranek jest roztargniony lub zapominalski, wciąż przypominasz mu o tym, o czym sam powinien pamiętać. Poza tym karcisz go jak małe dziecko i zakładasz, że twój partner niczego nie zrobi porządnie. Ale uwaga: `Odgrywanie roli matki wobec mężczyzny może początkowo dawać pozornie dobre efekty, w rzeczywistość jednak będzie miało niszczący wpływ na twój związek` – zaznacza dr Barbara De Angelis.

Po pierwsze, mężczyzna w końcu poczuje się urażony i zacznie się buntować przeciwko tobie. Będzie miał również wrażenie, że jest niekompetentny i bezużyteczny. A jeśli ma wątpliwości co do własnej wartości, odbije się to na waszym związku. „Poczucie własnej wartości u mężczyzny wynika z poczucia kompetencji. I kiedy mężczyzna czuje, że nie sprawdza się w jakiejś dziedzinie życia, bardzo mu trudno kochać siebie czy ciebie” – twierdzi specjalistka. W ten sposób zabijesz również namiętność w związku. Co zatem powinnaś zrobić? Przestać być jego umysłem i kalendarzem. Stań się bardziej partnerką i towarzyszką, a mniej mamą.

LOVE

Kobiety zachowują się jak dziewczątka

Żeby uzyskać to, czego chcą. Jak to robisz? Zachowujesz się jak niewinna gąska, kiedy znasz prawdę lub odpowiedź. Albo zachowujesz się jak osoba zraniona, choć jesteś tylko zagniewana. Dąsasz się i płaczesz. Niestety, taka taktyka nie może prowadzić do niczego dobrego, ponieważ mężczyźni nie będą cię szanowali i zaczną cię traktować jak dziewczynkę, a nie jak kobietę. To z kolei oznacza mniej namiętności i prawdziwej miłości. Twój partner będzie miał ci to za złe. Choć mężczyzna zareaguje na twoją bezradność i pośpieszy ci na ratunek, w końcu prawdopodobnie będzie odczuwał w związku z tym wielką urazę – uważa dr Barbara De Angelis.

Pora z tym skończyć. Kiedy będziesz płakać, zapytaj samą siebie: `czy mam jakiś powód do gniewu?` Może odkryjesz, że co prawda płaczesz, ale w rzeczywistości wprost szalejesz ze złości. Wtedy, zdaniem autorki poradnika, będziesz mogła wyrazić swoje prawdziwe uczucia jak dorosła osoba, a nie ukrywać je za łzami. To oczywiście nie znaczy, że nie możesz sobie pozwolić na płacz. Po prostu zawsze powinnaś zwracać uwagę na swoje emocje i zachowanie.

Ewa Podsiadły-Natorska

Zobacz także:

Co osłabia każdą miłość?

Możesz być zaskoczona.

Jak dobieramy się w pary?

Czego kobiety szukają w mężczyznach?

LOVE

Kobiety poddają się władzy mężczyzn

My, kobiety – jak twierdzi amerykańska specjalistka – często poświęcamy szacunek do siebie, poczucie godności i tożsamości czy naszą miłość własną po to, by jakiś mężczyzna nas kochał. Stajemy się `męczennicami miłości`. Pozwalasz się traktować tak, jak nie chciałabyś, aby jakikolwiek mężczyzna traktował twoją córkę? Nie bronisz się, kiedy powinnaś? Zadowalasz się mniejszą dozą miłości i troski, choć wiesz, że zasługujesz na więcej? „Ilekroć poddajesz się władzy mężczyzny, pozwalając mu traktować cię bez szacunku lub bez miłości, tracisz szacunek do siebie samej i miłość własną” – przekonuje dr De Angelis.

Jest tylko jedna droga do przerwania tego błędnego koła – musisz się postawić i bronić własnej godności. Pamiętaj: fakt, że nie poddajesz się mężczyznom, nie oznacza, że masz władzę nad nimi, tylko że sama siebie możesz lubić i szanować. Równocześnie zyskujesz pewność, że mężczyźni traktują cię tak samo.

LOVE

Kobiety ukrywają własne zalety i fachowość

Czy masz niedobry nawyk poniżania siebie w obecności mężczyzny, którego kochasz? Czy wprawiają cię w zakłopotanie komplementy i pochwały pod twoim adresem? Czy masz talenty i umiejętności, których twój partner nawet się nie domyśla? Większość kobiet tak doskonale popełnia ten błąd, że nawet o tym nie wie. Ukrywamy swoją inteligencję, osiągnięcia czy zdolności, żeby nie zagrozić mężczyźnie. Boimy się również, że będziemy sprawiać wrażenie zarozumiałych i próżnych.

Tymczasem pamiętaj, że ukrywanie swoich kompetencji zabija namiętność w związku. Poza tym marginalizując własne zalety, w końcu zaczynasz sama o nich zapominać. Czy to rozsądne? `Przyłapawszy się na tym grzechu, przejdź od ukrywania zalet do celebrowania własnej osoby. Kiedy następnym razem ktoś ci powie komplement, zrób głęboki oddech i powiedz po prostu: Dziękuję!` – radzi dr Barbara De Angelis. Mężczyźni lubią kompetentne, pewne siebie, ambitne kobiety. Dlatego szukaj sobie na partnera kogoś, kto chce, żebyś błyszczała.

LOVE

Kobiety poświęcają swoją osobowość

I sytuują się na drugim miejscu, za mężczyzną, którego kochają. W efekcie rezygnujemy z własnych zainteresowań, hobby, a nawet z przyjaciół czy członków rodziny, których partner nie aprobuje. To nie wszystko. Odkładamy na bok własne marzenia – po to, aby nasz partner mógł realizować swoje. Dlaczego tak się zachowujemy? Z wielu powodów. Fakt: mężczyźni oczekują, że zajmiemy drugie miejsce. Uczono nas również, żebyśmy jako kobiety usuwały się na dalszy plan. I jeszcze jedno. Zdaniem dr De Angelis, dodajemy blasku naszemu poświęceniu, traktując je jako pewien rodzaj osiągnięcia, zamiast urzeczywistnić prawdziwe marzenia.

`Pamiętaj: ilekroć rezygnujesz z jakiegoś własnego zainteresowania, z przyjaciela czy marzenia w nadziei zdobycia miłości mężczyzny, rezygnujesz z kawałka siebie. Im więcej poświęcasz, tym mniej z ciebie zostaje, aż pewnego dnia obudzisz się i poczujesz pusta` – alarmuje specjalistka. Dlatego koniecznie zaangażuj się we własne marzenia tak, byś czuła wewnętrzną pełnię.

LOVE

Kobiety zakochują się w potencjale mężczyzny

Jak się to odbywa? Dr Barbara De Angelis, która zauroczenie potencjałem mężczyzny doskonale zna z autopsji, tłumaczy: znajdujemy mężczyzn, którzy nie chcą pomóc sobie sami, i usiłujemy ich `ratować`. Albo znajdujemy mężczyzn, którzy nas nie kochają ani dobrze nie traktują, i wyciągamy ręce po coś, czego nie otrzymamy. To się jednak nie uda. Bo aby związek był zdrowy, trzeba kochać partnera za to, kim jest teraz, a nie pomimo tego, kim jest dziś. Bycie „nałogową ratowniczką” nie wróży związkowi niczego dobrego.

Od czego zacząć zmiany? `Skoncentruj swoją twórczą energię na własnym życiu i karierze, a nie na życiu i karierze mężczyzny. Sporządź listę tego, co cię omija z powodu ratowania mężczyzny. Znajdź partnera, który sam chce wziąć odpowiedzialność za uporządkowanie swojego życia` – radzi dr Barbara De Angelis. Najlepiej na początku znajomości zapytaj mężczyznę o jego osobiste cele i o to, jak zamierza je osiągnąć. Jeśli wasze plany pokryją się ze sobą, warto spróbować.

Komentarze (37)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2012 06:29
Lju1Iz rkczlhfuvlsz
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.08.2012 16:26
AcHfGu spcjlnhosfpj
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.08.2012 04:35
Zgadzam się, że podstawy html`u są pozenrbte i samemu można się nauczyć. Ja też jestem samoukiem, a ponadto warto korzystać z możliwości jakie daje nam Internet. W nim można znaleźć wszystko na temat html, wystarczy poszukać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2012 17:31
hahahah wiekszej bzdury nie czytałam jeszcze nigdy...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2012 15:10
dobrze napisane:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo