Miłość ≠ pożądanie. Jak odróżnić jedno od drugiego? (Kochasz czy pragniesz?)

Niestety, jeśli nie jesteś naukowcem, będzie ci bardzo trudno.
Miłość ≠ pożądanie. Jak odróżnić jedno od drugiego? (Kochasz czy pragniesz?)
24.06.2012

Pomylić miłość – tę jedną, największą – z chwilowym porywem serca można bardzo łatwo. Doskonale zdają sobie z tego sprawę psychologowie, którzy od lat zastanawiają nad tym, w jaki sposób poznać, że dany człowiek nie jest wcale zakochany, a odczuwa jedynie pożądanie.

Aby odpowiedzieć na to pytanie, badacze przeprowadzili ostatnio specjalny eksperyment. Wybrano kilku śmiałków, którym kazano oglądać na zmianę erotyczne fotki oraz zdjęcia bliskich. W tym samym czasie wnikliwie obserwowano reakcje 20. obszarów ich mózgów – relacjonuje Sfora.pl.

I co się okazało? Badacze dowiedli, że miłość wywołuje w naszych głowach zupełnie inne odruchy niż zwykła namiętność. Gdy naprawdę nam na kimś zależy, zachowujemy się dokładnie tak, jak osoby mocno uzależnione od narkotyków.

Kiedy natomiast jesteśmy skupieni jedynie na cielesnych uciechach, stan ten wywołuje w naszym mózgu reakcje podobne do tych, które mają miejsce podczas spożywania pysznego posiłku lub oglądania dobrego serialu.

Różnice w natężeniu i rodzaju emocji są nieporównywalne...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Ile czasu po porodzie kobieta NIE POWINNA PRACOWAĆ? (Mamy WYNIKI sondażu!)

Miesiąc? Dwa? A może kilka lat?

Flirtujesz z kimś przez net? Zobacz, co pisać na czacie, aby on się w Tobie ZAKOCHAŁ!

Psychologowie nie mają wątpliwości.

Komentarze (36)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.04.2015 18:48
U mnie to wyglądało tak, że ja się zmieniłam dla niego, w sumie ja byłam na poczatku bardziej z dystansem, on pragnął ode mnei ciepła, ciągłej bliskości, spedzania razem każdej wolnej chwili.... a teraz - ja pragne od niego tego same. Niestety on juz zmienil zdanie. Rzucił mnie. Zamowilam urok na urokmilosny24.pl żeby go odzyskać. I nagle dziś pojawił się u mnie z kwiatami. Dam mu szansę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.06.2012 14:19
mam pytanie jak powiększyć usta bez botoksu prosze o normalne rady baaradzo prosze
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 25.06.2012 09:32
Nie ważne czy te usta ze zdjęcia są naturalne czy plastikowe, są obleśne.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 25.06.2012 05:30
Nie; miłość a pożądanie TYLKO zakochanie a pożądanie. Czyli różnica taka jak między; zaćpaniem a podnieceniem :D (mówiąc wprost). A miłość... to uczucie kiedy chcesz dla drugiej osoby jak najlepiej, nawet nie koniecznie chcąc ją wygrzmocić :D I myślę, że miłość może się rodzić jednocześnie z zakochaniem (kiedy ludzie się szanują i dobrze traktują) tylko właśnie pożądanie z tego dzikiego pierwotnego powoli się uspokaja :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.06.2012 20:37
mam podobne usta jak ta babeczka na zdjęciu, więc wcale nie muszą być napełnione botoxem itp :) pozdro zazdrosnice
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo