Ile czasu po porodzie kobieta NIE POWINNA PRACOWAĆ? (Mamy WYNIKI sondażu!)

Miesiąc? Dwa? A może kilka lat?
Ile czasu po porodzie kobieta NIE POWINNA PRACOWAĆ? (Mamy WYNIKI sondażu!)
20.06.2012

W dzisiejszych czasach wpaja się kobietom, że powinny być niezależne i samodzielne, że na pierwszym miejscu muszą stawiać swój rozwój zawodowy. Czy rzeczywiście jednak, nasze społeczeństwo tak bardzo pragnie zniesienia tradycyjnego modelu rodziny?

Okazuje się, że niekoniecznie. Anonimowy sondaż zlecony przez pełnomocniczkę rządu ds. równego traktowania pokazuje coś zupełnie odwrotnego.

Ponad połowa z nas uważa, że kobieta przede wszystkim ma troszczyć się o dom i dzieci, a mężczyzna zarabiać pieniądze. (…) Ponadto, aż dwie trzecie panów i 64 proc. pań sądzi, że jeśli kobieta ma dziecko, które nie ukończyło trzech lat, to nie powinna pracować – donosi Gazeta Wyborcza.

Podobnie jest zresztą z tradycyjnym podziałem ról w domu, który popiera dwie trzecie panów i 47 proc. pań. I gdzie w tym wszystkim miejsce na równouprawnienie, którego tak pragną feministki?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Wiemy już, dlaczego nastolatki tak wcześnie decydują się na seks! Wszystko przez...

Seks w wieku 13 lat to norma?

Oto najlepsze miejsce na randkę! Tutaj nawet niezbyt urodziwy chłopak Cię oczaruje...

Ciekawy eksperyment z udziałem pięciu młodych mężczyzn.

Polecane wideo

Komentarze (40)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2012 14:44
nie rozumiem czemu ludzie w dzisiejszych czasach godzą sie zakładać rodzinęj ak to tyle wyrzeczeń kosztuje ;/ a rząd jeszcze znosi ulgi na dzieci polska paranoja
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2012 13:30
hahaha co za bzdury! nie dosc ze faceci seksisci to jeszcze glupie baby w to samo brna, to co kto bedzie na was pracowac drogie panie? ja wrocilam do pracy w 8 miesicy po urodzeniu naszego dziecka i nie czuje sie gorsza, wrecz przeciewnie patrze z gory na te ktore siedza w domu po 3 lata, czuje sie lepsza, mam prace jestem super zorganizowana, widze dziekco 6 godzin dziennie i to mi wystarcza, dziekco dobrze sie rozwija wsrod malych kolegow, uwielbia zlobek. Zalosne, oj brakuje nam do Europejskiego standardu zycia, zmienic myslenie wygodne kobietki i wy niepomocni panowie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2012 22:32
wedługmnie do 2 lub 3 roku zycia, mam 11 miesiecznego syna do dzisiaj budzi sie do 3 razy w nocy,i ja nie daje rady w pracy wstajac do niego, pozatym NIE da sie poswiecic dziecku maksimum czasu popowrocie z pracy do domu, nie wierze w TO, odbieram wracam do domu ok 16 mam do zrobienia obiad sprzatanie pranie prasowanie dziecko zazwyczaj tv samo sie bawi nie oszukujmy sie ale takien sa realia
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2012 16:49
Chcecie co miesiąc dostawać darmowe kosmetyki do przetestowania? Jeśli tak, zalogujcie się na s h i n y b o x . p l / ? ref = 404452f (oczywiscie bez spacji ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2012 13:39
Moim zdaniem pół roku po porodzie, jeżeli dziecko się dobrze rozwija, to kobieta może wracać do pracy (o ile ma się kto dzieckiem opiekować). Nie zapominajmy, że dziecko ma dwoje rodziców, którzy powinni się nim opiekować w równym stopniu. Ja bym nie mogła siedzieć 3 lat w domu. No może tak mam. Moja krewna urodziła dziecko tuż przed 40-stką, szybko wróciła do pracy, często wyjeżdża, ale jak jest w domu to poświęca dziecku maksimum czasu. Mała ma już 3 latka, jest szczęśliwa i zdolna przegadać dorosłego.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie