Sportowiec VS intelektualista: Nie, to nie Ty wybierasz, tylko Twoje HORMONY!

Niestety, o sprawach sercowych decyduje nasz cykl menstruacyjny. Pamiętasz w której byłaś fazie, kiedy poznałaś swojego obecnego?
Sportowiec VS intelektualista: Nie, to nie Ty wybierasz, tylko Twoje HORMONY!
18.05.2012

Pamiętasz jeszcze dzień, w którym poznałaś swojego obecnego partnera? Z pewnością mogłabyś szczegółowo wymienić datę i godzinę, kiedy zobaczyłaś go po raz pierwszy, jednak czy jesteś sobie w stanie przypomnieć, w którym dniu cyklu miesiączkowego nastąpiło wasze spotkanie? Pewnie nie, tymczasem to właśnie hormony decydują o tym, jak postrzegamy danego faceta.

- Wyobrażenie kobiet na temat idealnego mężczyzny jest bardziej elastyczne niż nam się wydaje. Wszystko zależy od dnia cyklu miesiączkowego. Jeśli w momencie największej płodności kobieta spotka przebojowego samca alfa, z pewnością uzna, że to ten jedyny – tłumaczy Sfora.pl.

Potwierdzają to również najnowsze badania amerykańskich naukowców. Dr Kristina Durante z Uniwersytetu Teksas najpierw założyła fikcyjne profile dwóch mężczyzn na jednym z portali randkowych. Pierwszy z nich został opisany jako przystojny, przebojowy narciarz, natomiast drugi jako niezbyt urodziwy, ale odnoszący sukcesy w pracy księgowy. Następnie wybrana grupa kobiet musiała oceniać obu panów dwukrotnie: wtedy, gdy miały dni płodne i wtedy, gdy hormony odpowiedzialne za płodność były na najniższym poziomie. - Okazało się, że wszystkie respondentki, podczas różnych dni cyklu, księgowego oceniały tak samo. Natomiast atrakcyjność narciarza w ich oczach wzrastała razem z płodnością – podsumowuje Sfora.

Zdaniem naukowców cykl menstruacyjny nie ułatwia kobietom życia, ponieważ przez hormony mogą zdecydować się na związek z facetem, który z czasem okaże się nieodpowiedzialny i niewierny.

Zgadzacie się z tym?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Rower zabija ochotę na seks

Jak jazda jednośladem wpływa na pożądanie?

W co się ubrać na randkę? (Załóż to, jeśli chcesz poprawić swoje notowania u facetów!)

Jakie kreacje wybrać, aby zwiększyć swoje szanse u płci przeciwnej?

Polecane wideo

Komentarze (30)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.06.2012 17:50
Hmmm... Ja w sumie znam tylko mądrych sportowców i głupich sportowców. Trudno znaleźć tylko mądrego niewysportowanego chłopka.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.06.2012 18:19
ONE DIRECTION!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2012 22:01
bylam zbyt pijana żeby pamiętać. obciągnęłam mu lachę a potem uciekłam. ale numer niestety zostawiłam i borykam się z nim po dziś dzień. i kocham go już 2 lata. bardzo kocham.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2012 23:38
sportowiec
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2012 23:05
1D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie