Przyjaźń czy pożądanie – na czym opiera się Twoja relacja z partnerem?

Sprawdź, co to oznacza dla przyszłości Waszego związku!
Przyjaźń czy pożądanie – na czym opiera się Twoja relacja z partnerem?
08.05.2012

Najnowsze badania naukowców nie pozostawiają złudzeń: Największe szanse na przetrwanie mają związki oparte na silnym pożądaniu. Pary, które rzadko uprawiają seks nie mogą liczyć na mocną, długotrwałą więź.

Specjaliści z University of Wisconsin są przekonani, że w relacjach damsko-męskich, takie wartości jak przyjaźń czy wspólne zainteresowania zajmują podrzędne miejsce. Nic nie poradzimy na to, że naszym postępowaniem kieruje biologia, że kluczową rolę w naszym życiu odgrywa popęd płciowy – twierdzi profesor Bleske-Rechek.

To dlatego właśnie mężczyzna mający do wyboru seksowną partnerkę i dziewczynę niezbyt urodziwą, ale taką, z którą mógłby zaprzyjaźnić się na lata – najprawdopodobniej wybierze tą pierwszą, licząc podświadomie, że to właśnie z nią będzie miał większe szanse na spłodzenie potomstwa.

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

ROCZNICA ŚLUBU - piękne święto dla pary, ale... po ilu latach przestaniecie ją obchodzić?

Niestety, statystyki są mało optymistyczne.

Chudzinki VS grubaski: Które są lepsze w łóżku? (Apetyt TEŻ ma znaczenie!)

Podobno kobiety dzielą się na 2 grupy: jedne kochają seks, drugie wolą jedzenie.

Polecane wideo

Komentarze (35)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2015 18:51
Mówią że czas goi rany, ale w moim przypadku tak nie było. Przez kilka miesięcy tylko egzystowałam. Nie mogłam usiedzieć w jednym miejscu, ten czas to był koszmar. Musiałam z nim znowu być, ponieważ bez niego nie widziałam swojego życia. Brakowało mi jego głosu, dotyku, dosłownie wszystkiego. Postanowiłam spróbować rytuału miłosnego ze strony urok-milosny.pl , czekałam, odliczalam dni do jego powrotu, w pewnym momencie już traciłam nadzieję. Ale jednak wrócił. A moje życie odzyskało dawny blask : )
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.05.2012 14:27
W związku jest wiele sfer, których sprawne funkcjonowanie przekłada się na ogólny stan związku. Szczypta tego, łyżka tamtego... :-D. Prawda jest, że związek który ma monotonne i rzadkie życie seksualne jest narażone na ryzyko, dlatego należy zastanowić się dlatego tak się dzieje i zacząć reagować. Jeśli sami nie dodamy troszkę pieprzyku do erotycznej sfery naszego związku, samo z siebie nie przyjdzie, bo ile czasu można uprawiać seks w pozycji na jeźdźca, w dodatku zawsze w nocy i się nie znudzić :-). W związku należy pielęgnować zarówno sferę emocjonalna jak i cielesną. Musimy znać i rozumieć potrzeby partnera, jak również on powinien wybaczy nam słynny ból głowy :-), ponieważ jak wiadomo u kobiet więcej czynników wpływa na podniecenie niż u mężczyzn. Pozdrawiam. Anna Maria www.kobietawsieci.wordpress.com :-).
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2012 22:21
pf nieprawde piszą!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2012 23:19
shinybox.pl/?ref=df310ee --------> zdobądź pudełko z kosmetykami!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2012 22:28
Co sądzicie gdy dziewczynie spod spodenek wystaje część wzmocniona od rajstop ? Tak jak na tym o to wyżej obrazku ?:P
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie