Blondynki wcale nie są bardziej seksowne

Tak naprawdę, to my stworzyłyśmy ten stereotyp, panowie wcale tak nie uważają.
Blondynki wcale nie są bardziej seksowne
16.10.2008

W tym wypadku same jesteśmy sobie winne. Twierdzenie, że mężczyźni wolą blondynki, bo są bardziej seksowne, nijak się ma do rzeczywistości. Okazuje się, że tylko 35% panów preferuje blondynki, podczas gdy większość woli brunetki - 51%, a część rude - 14%. Większość kobiet (82%) stwierdziła, że dla mężczyzn jasnowłose są bardziej seksowne niż ciemnowłose.

Mimo że na świecie panuje kult blondynek, jako tych piękniejszych, niemal świętych pastereczek, panów bardziej pociąga złe i mroczne. Niebo jest obrazowane jako coś jasnego, aniołki mają blond czupryny, a piekło jest ciemne. Stąd wywodzi się mit blond piękności jako ucieleśnienia dobroci.

Według psychologów, mężczyźni, szukając partnerki, zwracają uwagę na młodość i urodę, którą reprezentują blondynki oraz inteligencję i ambicję - charakterystyczne dla brunetek. W tym przypadku również obowiązują stereotypy znane z kawałów o blondynkach.

(Artykuł na podstawie „Wprost")

Polecane wideo

Komentarze (494)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2013 14:02
"mężczyźni, szukając partnerki, zwracają uwagę na młodość i urodę, którą reprezentują blondynki oraz inteligencję i ambicję - charakterystyczne dla brunetek" Nie wiem kto jest na tyle głupi, żeby napisać takie stwierdzenie, równie dobrze może być na odwrót. Czasem wydaje mi się, że papilota piszą nastolatki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2011 21:11
Kamilcia0220: Brunetka powie na blondynke ze jest glupia, a blondynka na brunetke i off topic moim zdaniem lol ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.01.2011 15:32
to jest naprawde zenujace, ze ludzie wierza w "oddzialywanie" koloru wlosow na inteligencje, charakter itp.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.04.2010 15:43
blond czy brąz kazdy sie farbuje na kolor który mu się podoba blondynki wcale nie są głupię . teraz można spotkać większośc pustych pianych oddających sie w krzakach po dyskotece brunetek . czasy sie zmieniły teraz mozna powiedzieć że brunetki robią się za K***** i pustaki a blondynki za inteligencję z wyższego szczebla
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.10.2009 19:25
Całe życie nikt nie wie jaki mam kolor włosów. jedni twierdzą że rude inni że brązowe inni że ciemny blond. Jestem piękna, bo przynajmniej naturalna. jeśli mam rude włosy to podwójnie sexy mnostwo osób pyta sie mnie czy mam farbowane włosy bo są niesamowite. ciesze sie że jetem niepowtarzalna. dziewczyny farbują sie na podobny ale nigdyh im nie wyjdzie bo nie da się go podrobić :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie