Raport seksualności Polek

Coraz więcej młodych kobiet nie ma ochoty na seks. Niektóre wolą nawet nie przytulać się do partnera, żeby w ten sposób nie inicjować stosunku.
Raport seksualności Polek
12.03.2012

Mogłoby się wydawać, że seks jest jedną z najważniejszych potrzeb współczesnego człowieka, a przy tym stanowi główny element udanego związku. Tymczasem, jak wynika z raportu seksualności Polaków, coraz więcej kobiet z naszego kraju ma znikome potrzeby seksualne.

- Okazało się, że najmniejsze libido wykazują panie po pięćdziesiątym roku życia – wyjaśnia prof. Zbigniew Izdebski. Niestety, tendencja ta dotyczy również kobiet dużo młodszych – małe potrzeby seksualne ma bowiem 13 proc. respondentek w wieku 18-24 lata i 18 proc. w wieku 40-49 lat. Znikome zainteresowanie seksem zadeklarowało również aż 45 proc. mężatek i 30 proc. panien.

- Kobiety o mniejszych potrzebach seksualnych są mniej zadowolone ze swego życia seksualnego. Rzadziej przeżywają orgazm, a ich stosunek trwa krócej. Okazują również mniejszą potrzebę dotyku i bliskości. Dlaczego? Czułość kojarzy się im z grą wstępną i próbą inicjowania seksu, którym nie są zainteresowane. Z tego samego powodu niechętnie się przytulają – mówi seksuolog.

A jak to jest w Waszym przypadku? Czujecie, że seks nie jest Wam potrzebny do szczęścia czy wręcz przeciwnie – nie potraficie bez niego żyć?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Co nas denerwuje w mężczyznach? Cechy + zachowania, których NIE ZNOSIMY!

Chrapią, nie golą się, brakuje im stylu – to już wiemy. Jest jednak znacznie więcej rzeczy, które drażnią nas w facetach.

Blachary i materialistki – to one najczęściej uprawiają seks bez zabezpieczenia!

Wystarczy gruby portfel partnera, aby kobiety ryzykowały zajście w niechcianą ciążę.

 

Komentarze (67)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.03.2012 17:16
jedna wielka bzdura..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2012 21:27
ja niestety też mam ten problem. mam 19 lat i do niedawna seks sprawiał mi ogromną przyjemność a teraz tylko szukam wymówek żeby go uniknąć. kompletnie straciłam jakąkolwiek ochotę na igraszki z facetem. irytuje mnie kiedy on namawia mnie na zbliżenie, nawet na przytulanki nie mam już ochoty ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2012 20:34
zapraszam na mojego bloga o modzie, vuestraa . blogspot . com :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2012 20:56
nie zawsze mam na sex ochotę, po za tym seks mnie bardziej męczy niż daje przyjemność ;D max 15 minut i tak 1 na tydzień.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2012 22:43
hahaahhaah jak czytam te wasze komentarze typu: nie lubię seksu, bla, bla, bla, nie sprawia mi to przyjemności, bla, bla, bla to aż sikam ze śmiechu. Dziewczyny! co wy macie po 70lat ze seks was nie kreci?! To jest najcudowniejsza rzecz na świecie. Oczywiście trzeba mieć odpowiedniego partnera i dbać o siebie i o związek. Ale żeby takie głupoty wypisywać typu: boli mnie, nie szczytuje, po masturbuj się hahahahaha a i najlepsze "SEKS JEST PRZEREKLAMOWANY" hahahahaa. BŁAGAM WAS WEŹCIE SIĘ W GARŚĆ I ZADBAJCIE O SIEBIE I DOBREGO PARTNERA. Pozdrawiam :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo