Antykoncepcja odchodzi do lamusa! Nie boimy się ani ciąży, ani HIV? Sekusalny ryzyk-fizyk

W minionym roku drastycznie spadła sprzedaż kondomów i pigułek hormonalnych.
Antykoncepcja odchodzi do lamusa! Nie boimy się ani ciąży, ani HIV? Sekusalny ryzyk-fizyk
19.01.2012

Mogłoby się wydawać, że dla większości aktywnych seksualnie osób, które nie planują dziecka, stosowanie antykoncepcji to podstawa. Tymczasem okazuje się, że ani wizja niechcianej ciąży, ani ryzyko zarażenia się chorobami wenerycznymi, nie są w stanie nakłonić Polaków do kupowania prezerwatyw.

Według najnowszych danych Nielsena i IMS Health, firm badających rynek farmaceutyczny, w okresie listopad 2010 – październik 2011 kupiono w naszym kraju o 10 proc. mniej kondomów i o 3,2 proc. mniej opakowań środków hormonalnych niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Z czego to wynika? Zdaniem prof. Zbigniewa Izdebskiego winny jest kryzys oraz niż demograficzny. - Po prezerwatywy najczęściej sięgają najmłodsi. Jest ich coraz mniej, co prawdopodobnie odczuli też producenci – mówi ekspert. Dodaje także, że od wielu lat nie było w Polsce kampanii związanej z AIDS, która przypominałaby naszym rodakom o zagrożeniach płynących z przygodnego seksu.

Statystyki, dotyczące antykoncepcji, wahają się jednak w zależności od źródła sprzedaży. Otóż najrzadziej nasi rodacy kupują prezerwatywy w aptekach, kioskach, sklepach spożywczych i wielobranżowych. Spadku nie odnotowały natomiast hipermarkety oraz punkty drogeryjno-kosmetyczne.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Tajskie PROSTYTUTKI zdradziły narodowość swoich ulubionych KLIENTÓW - kim są?

Kobiety lekkich obyczajów przeanalizowały zachowanie kochanków z czterech stron świata.

O czym Twój facet nigdy Ci nie powie?

Raz na zawsze obalamy mity, które utrwaliły się w świadomości kobiet. Poznaj największe sekrety mężczyzn i bądź mądrzejszą kochanką.

 

Komentarze (57)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2012 23:28
mam chłopaka od 7 lat, od 6 uprawiamy seks, przez pewien czas stosowałam tabletki antykoncepcyjne ale nie czułam sie po n ich dobrze, po miesiącu przestałam je brac, od tamtej używamy prezerwatyw, nie narzekamy, niedługo będziemy brać , a po slubie juz nie będziemy ich używać. planujemy miec =dziecko po slubie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2012 22:45
Ja ze swoim partnerem jestem 6 lat, od samego początku nie stosujemy żadnej antykoncepcji- stosunek przerywany i jak do tej pory nie zaszłam w ciąże na zdrowie też nie "narzekamy".
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2012 10:56
Razem z chłopakiem stosujemy prezerwatywy :). Tabletki są niesamowicie szkodliwe dla zdrowia, organizmu, nie chce ich brać i on również nie jest za tym.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2012 00:22
moze poprostu teraz wiecej osob decyduje sie na dzieci?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.01.2012 20:24
Co za głupota i bezmyślność...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo