Orgazm jak PADACZKA - rozkosz może być silniejsza niż atak! (Są DOWODY!)

Lawina reakcji w mózgu.
Orgazm jak PADACZKA - rozkosz może być silniejsza niż atak! (Są DOWODY!)
21.11.2011

Nie od dziś wiadomo, że kobieca seksualność jest bardzo skomplikowana. W kontaktach seksualnych kierują nami olbrzymie emocje. Aby doznać rozkoszy potrzebujemy bardzo silnego pobudzenia. Jeżeli jednak w końcu udaje nam się osiągnąć orgazm to efekty tego przeżycia są naprawdę imponujące

Psychologowie z University Rutgers w New Jersey zauważyli, że podniecenie seksualne generuje w kobiecym mózgu istną lawinę reakcji. Orgazm uruchamia dosłownie wszystkie części naszego mózgu. Co więcej, jego aktywność jest prawie taka sama jak podczas ataku padaczkowego!

Zapewne niejedna z Was zastanawia się, na jakiej podstawie naukowcom udało się wysnuć tak zadziwiające wnioski? Otóż, aby zbadać kobiecy orgazm specjaliści przeprowadzili bardzo prosty eksperyment. Przy pomocy rezonansu magnetycznego zbadali reakcję pewnej masturbującej się kobiety.

Zarejestrowana aktywność mózgu to olbrzymi krok w badaniach nad seksualnością kobiet. Naukowcy twierdzą, że odkrycie to może pomóc wielu paniom, które mają problemy z osiągnięciem orgazmu, bądź też odczuwają strach lub ból podczas współżycia.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Seks = (przykry) obowiązek: Zaciskamy zęby i zmuszamy się do zbliżeń z partnerem

Kobiety już nie lubią miłości fizycznej.

W którym dniu tygodnia urodził się Twój facet? Poznaj jego SEX-NATURĘ!

Dzień tygodnia zdradza łóżkowe umiejętności.

Polecane wideo

Komentarze (25)

Ocena: 5 / 5
XX (Ocena: 5) 14.01.2015 22:24
Artykuł zbyt ogólnikowy. Nie obejmuje zagadnienia co by było gdyby... kobieta chora na padaczkę (uprawiając seks) doznała orgazmu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2011 20:24
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.11.2011 16:33
Nigdy nie miałąm orgazmu Ani z facetem, ani jak sie sama zadawalalam... :/
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.11.2011 16:25
Heh ja tez mam z tym problem :/ ale jak sobie pomoge to zawsze dochodze, tylko no wlasnie musze sobie pomagac, no chyba ze jestem bardzo podniecona, np ogladajac filmiki... CZyli z tego wynika to nie problem w moim facecie tylko po porstu we mnie ze malo co mnie podnieca :/ JESTEM ZEPSUTA :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.11.2011 10:19
nie rozumie same potraficie a jak facet to nie? wiec cos jest nie tak bo albo sie nie potrafi dostac orgazmu albo potrafi .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie