Masturbacja i "robienie loda" - praktyczne porady dla 14-latków

Edukacja seksualna w USA już niebawem będzie bardzo odważna.
Masturbacja i "robienie loda" - praktyczne porady dla 14-latków
10.11.2011

Wiele razy opisywaliśmy różne podejścia do wychowania seksualnego w szkołach na całym świecie. W Polsce młodzież wciąż musi polegać wyłącznie na informacjach przekazywanych przez rodziców, którzy w większości nie palą się do tego, by poruszać tak delikatne kwestie. Uświadamianie odbywa się więc w gronie rówieśników lub przez filmy pornograficzne. Nie wiemy jednak, co gorsze - milczenie czy zbytnia otwartość.

"Gazeta Wyborcza" donosi o pomyśle władz oświatowych Nowego Jorku. Multikulturowe i liberalne miasto stawia na edukację w wersji hard (niektórzy twierdzą, że hardcore). Nowy program edukacji seksualnej zakłada, że o szczegółach pożycia intymnego dowiedzą się już 14-latkowie. Zajęcia nie będą polegały na teoretycznym omówieniu fizjonomii mężczyzny i kobiety. Uczniowie poznają bardziej praktyczne wskazówki.

Na obowiązkowych lekcjach młodzież dowie się, na czym polegają poszczególne aktywności. "Gazeta" przywołuje tylko kilka z długiej listy: pocałunek z języczkiem, masturbacja, seks oralny, seks z prezerwatywą, stosowanie lubrykantów czy seks analny. Po zapoznaniu się z tymi pojęciami ich zadaniem będzie ocenienie, które zachowania są najbardziej ryzykowne.

Pilni uczniowie, którzy uznają, że wiedzą za mało, odsyłani są na specjalną stronę internetową Zapytaj Alice. Wirtualna specjalistka tłumaczy takie zagadnienia, jak: pozycja na pieska, seks przez telefon dla początkujących czy zakup wibratora.

Trzeba przyznać, że to dość odważne podejście do tematu. Odpowiedzialni za program zastrzegają, że uczniowie dowiedzą się także, że najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed niechcianą ciążą i chorobami wenerycznymi jest abstynencja seksualna. Środowiska konserwatywne utrzymują, że dzieciom powinna wystarczyć tylko taka lakoniczna informacja. Zbyt dużo wiedzy może je zachęcić do szybszego wejścia w dorosłość.

Z kolei zwolennicy przywołują przykład Teksasu. W tym właśnie stanie wychowanie seksualne w szkołach ogranicza się do przekonywania małoletnich, że z seksem mogą jeszcze poczekać. Co znaczące, właśnie w Teksasie odnotowuje się jedną z największych liczb nastoletnich ciąż, więc to raczej mało skuteczny sposób. Czy lepszy okaże się ten skrajny z seksem analnym i pozycją na pieska? Trudno powiedzieć.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

Singielki czy STARE PANNY? Już prawie połowa dorosłych Polek nie ma faceta!

Nie chce nam się zakładać rodzin czy... nikt nas nie chce?

Pierwsza randka MADE IN POLAND

Sprawdź, co dla mieszkańców naszego kraju liczy się najbardziej na pierwszym spotkaniu we dwoje.

Polecane wideo

Komentarze (56)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.12.2020 03:48
Jestem starszy i mam pod opieka mlodego chlopaka. 19 lat. Kupilem i zalozylem mu taka specjalna klatke na ptaszka. Nie pzwala na osiagniecie erekcji powodujac lekki bol i dyskomfort. Na poczatku troche nie chcial ale juz sie przyzwyczail. Nie ma problemu.
odpowiedz
Krzysiek (Ocena: 5) 24.02.2016 20:59
Mam 14 lat i uprawiam seks ale to nie znaczy ze macie kogoś obrazac
odpowiedz
anonim (Ocena: 5) 17.03.2013 11:10
Napisz komentarz...seks jest ok
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2012 21:25
Kurde, przesadzacie. Ok rozumiem. Kazdy ma swoje zdanie i poglady na ten temat, ale nie musicie odrazu kogos obrazac. Seks to jest zycie bardzo intymne i prywatne. Jezeli ktoś chce stracic dziewictwo w wieku 14 lat, to too zrobi a jakie go konsekwencje poniosa to juz nie Nasz interes. Czlowiek uczy się na błedach i jak taka 14-nasto latka zajdzie w ciaze to juz bd wiedziec, ze zbyt szybko podjeła decyzje współzycia i ma ogromną lekcje zycia. Nierozumiem Was, pretensje macie do nastolatek, ze w tym wieku juz maja to za soba, a z wami mogloby byc podobnie... wystarczyłby inny czas, miejsce i osoba. takze lzujcie zelka . pzdr Magda :d
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.11.2011 14:23
czemu wy wszyscy chwalicie się kiedy to zrobiliscie to jest prywatną rzeczą a nie publiczną chyba że chcecie się chwalić co to nie wy. dla mnie to jesteście chorzy jeśli tak robicie mam chłopaka i jestem z nim 5 lat a mam 18 i jest mi z nim dobrze i nie chwale się co z nim robię bo to osobiste sprawy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie