KOCHAM CIĘ - kto pierwszy wyznaje miłość - kobieta czy mężczyzna?

Deklaracja uczuć pada zwykle już w pierwszych tygodniach znajomości.
KOCHAM CIĘ - kto pierwszy wyznaje miłość - kobieta czy mężczyzna?
30.10.2011

Jeszcze do niedawna powszechne było przekonanie, że to kobiety odpowiadają za romantyzm w związku, a mężczyźni do wszystkich spraw podchodzą bardziej racjonalnie. Okazuje się jednak, że w rzeczywistości sytuacja ta przedstawia się kompletnie inaczej.

Według badań przeprowadzony przez amerykańskich naukowców – w sprawach sercowych to właśnie faceci są bardziej uczuciowi i sentymentalni. Aby się zakochać, nie potrzebują wiele czasu. Zwykle swojej partnerce wyznają miłość już po kilku tygodniach znajomości. Kobiety dla porównania, potrzebują często nawet kilku miesięcy, aby zdobyć się na wypowiedzenie upragnionych słów: "Kocham Cię".

Co ciekawe, jeżeli chodzi o uczucia, mężczyźni są również dużo bardziej wylewni i spontaniczni. Nie lubią ukrywać swoich emocji. Bardzo szybko mówią o tym, co im się nie podoba. Kobiety zachowują się zupełnie inaczej. Często tłumią w sobie wszystkie złe myśli, długo nie mogą zebrać się na poważną rozmowę ze swoim ukochanym.

Skąd wynikają te specyficzne rozbieżności w zachowaniu mężczyzn i kobiet? Jak twierdzą psychologowie, wszystko zależy od tego, z czym dany człowiek utożsamia pojęcie miłości. Dla wielu panów kojarzy się ona po prostu z seksem. I to dla tego właśnie ich uczuciowe wyznania są tak wylewne. Panie do związku podchodzą nieco inaczej. Dobrze wiedzą, że prawdziwa miłość potrzebuje czasu, aby w pełni rozkwitnąć.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Szpiegowanie partnerów na Facebooku, czytanie SMS-ów to związkowa codzienność

Jesteśmy nieufni i podejrzliwi wobec ukochanej osoby.

Feedersi i ich ulubiona dewiacja: Grubaski "zgniatają" swoich kochanków (+VIDEO)

Kolejny aspekt bycia tzw. feedersem.

Polecane wideo

Komentarze (92)
Ocena: 5 / 5
kiki (Ocena: 5) 20.10.2015 17:34
TO SPRÓBUJ SKORO TWÓJ BYŁY NIE ZYJE ? MY ZA TO kobiety zagrniczne tak szybko nam się do łajz polskich nie spieszy drani ?i nie wirzymy w miłość wolimy się dokształcać ale wytłumacyzmy wam te zabezpieczenie finnsowe - to nie znaczy ze w naszej tradycji niemeickiej chodzi o pieniadze tylko o to zebysmy mieli z czego przezyć i płacić opłaty itak kobiety polskie nie zrozumniecie ! my damy nie stojimy sie tak jak wy damy poslkie ! my oszczedzamy na wszystkim i nie kupujemy glupot
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2015 20:19
Kiedy byłem samotny było mi strasznie ciężko. Na szczęście dzięki rytuałowi ze strony urokmilosny24.pl odzyskałem ukochaną. Jestem najszczęśliwszy na ziemi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.01.2012 13:45
ja jestem z facetem 7 miesiecy . ostatnio zadałam mu pytanie co tak wlasciwie do mnie czuje bo w slowach to wylewny nie jest;) odpowiedzial ze potrzebuje czasu aby słowa ,,kocham cię'' nabrały sensu i prawdziwej głębi:) myslę ze to dobre podejscie:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.11.2011 20:39
muszę przyznać, że mój chłopak pierwszy powiedział "Kocham Cię"...ja jednak potrzebowałam czasu. Mam po prostu tak, że wolę przekonać się że to jest prawdziwe uczucie, a nie zauroczenie. Wydaje mi się, że nigdy nie będę żałować swojej decyzji i będę z nim szczęśliwa. Nie ukrywam mam dopiero 17 lat. Miłość trwa prawie 2 lata. Prawdziwa miłość w tym wieku to możliwe ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.11.2011 14:41
To faceci zawsze pierwsi wyznają uczucia,i tak powinno być...przynajmniej tak jest w moim przypadku.A teraz chłopak z którym jestem powiedział mi że mnie kocha po dwóch tygodniach.Na początku trochę było to dla mnie dziwne,ale potem jak ja do niego coś poczułam nie przeszkadzało mi to;)))
odpowiedz

Polecane dla Ciebie