Lepiej być bogatym i nieszczęśliwym w miłości CZY biednym i zakochanym po uszy?

Zdaniem naukowców małżeństwa materialistów bardzo często przeżywają kryzysy.
Lepiej być bogatym i nieszczęśliwym w miłości CZY biednym i zakochanym po uszy?
18.10.2011

Mimo że „pieniądze szczęścia nie dają”, coraz więcej ludzi skupia się w dzisiejszych czasach na robieniu kariery. Pogoń za bogactwem może się jednak niekorzystnie odbić na związku z ukochaną osobą, zwłaszcza jeśli materialistami są oboje partnerzy.

- Małżeństwa, w których obie strony charakteryzuje silny materializm mają z reguły więcej pieniędzy, ale ich związek przeżywa też dużo więcej kryzysowych sytuacji – czytamy na Sforze. Potwierdziły to badania amerykańskich socjologów z Brigham Young University, którzy dokładnie prześledzili relacje 1700 par.

Okazało się, że ci, którzy skoncentrowani są przede wszystkim na gromadzeniu dóbr materialnych, narzekają na jakość związku aż o 15 proc. częściej od par, dla których pieniądze nie odgrywają w życiu istotnej roli. – Partnerzy-materialiści częściej się ze sobą kłócą i mają ogromne problemy z komunikacją – wyjaśnia prof. Jason Carroll.

Zgadzacie się z tym?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Jak się kochają muzułmanki? Możemy się sporo od nich nauczyć

Podręcznik Posłusznej Żony wyjaśnia, jak religijna muzułmanka ma stać się doskonałą kochanką dla swojego męża.

Ty też gasisz światło w sypialni?

Zbliżenia w pomieszczeniu jaskrawo oświetlonym zdarzają się podobno tylko w filmach pornograficznych.

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2015 20:23
Kiedy byłem samotny było mi strasznie ciężko. Na szczęście dzięki rytuałowi ze strony urokmilosny24.pl odzyskałem ukochaną. Jestem najszczęśliwszy na ziemi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2012 00:14
ja wybrałam miłość... ale brak pieniędzy zabieje kazdy związek:(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.10.2011 17:36
a co jeśli jest ta wielka miłość wspólne plany i cele, pojawiają się dzieci jakoś tam dociągniesz do pierwszego ,bo przytulisz się do swojego ukochanego On do Ciebie i jest dobrze bo macie siebie i wsze największe bogactwo miłość i dzieciaczki , jednak po jakimś czasie już to nie wystarczy bo komornikowi nie zapłacisz tą miłością a jak dzieci wołają jeść to przytulenie i buziak nie napełnią ich żołądka ukochany nie daje rady i szuka pocieszenia u innej pani i zostawia tę kiedyś wielką miłość i dzieci dla nowej miłości mama zostaje ze złamanym sercem, stertą niezapłaconych rachunków , marnymi alimentami ... wszystko się kiedyś kończy bogactwo i miłość również nawet ta wielka miłość niestety dobrze jest mieć jedno i drugie ale dane jest tylko nie licznym a ten wpis podobał mi się najbardziej " Bede okrutna, ale ze zlamanym serduchem wole plakac w ferrari niz w autobusie. "
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.10.2011 17:12
Mam 23 lata nigdy nie byłam zakochana chyba jestem odporna na takie ,,żeczy" bo wcale nie jestem nieszczęśliwa i gożej się przez to nie czuję:) Wolę mieć pieniądze na wszystko niż klepać biede ale być kochaną
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.10.2011 15:22
lepiej być bogatym i zakochać się nieszczęśliwie, bo kiedy jestesmy cholernie zakochani i biedni tak na prawde nie mamy nic ani czym sie pocieszyć.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo