Obgadujesz z koleżankami swojego faceta? Sprawdź, skąd to zachowanie!

Plotkujemy o męskich wadach, łóżkowym stylu, rozmiarze wyposażenia, zarobkach, relacjach z matką... Dlaczego?
Obgadujesz z koleżankami swojego faceta? Sprawdź, skąd to zachowanie!
16.09.2011

Nie od dziś wiadomo, że my, kobiety, uwielbiamy plotki i babskie rozmowy. Z najbliższą przyjaciółką potrafimy przecież rozmawiać o wszystkim, a tematem, który poruszamy ze szczególną przyjemnością, są… wady naszego partnera. Dlaczego tak chętnie obgadujemy go w gronie koleżanek?

Zdaniem brytyjskich specjalistów, główną przyczyną takiego zachowania jest nasza niepewność i niskie poczucie wartości. - Niektóre kobiety z lubością wyśmiewają wady swojego męża, ponieważ zazdroszczą mu sukcesów zawodowych. Kiedy same nie są w stanie rozwinąć swojej kariery, czują jakby utraciły władzę i kontrolę. Deprecjonowanie męża jest dla nich formą odzyskania resztek tej władzy. Kobiety, które są pewne siebie i czują się ze swoją osobą komfortowo, rzadko kiedy odczuwają potrzebę wyśmiewania swoich mężów – wyjaśnia psychiatra dr Jane McCartney.

Specjalista dodaje również, że leczenie kobiecych kompleksów w taki sposób może negatywnie wpłynąć na całą rodzinę. Kobieta, która co wieczór wyśmiewa nawet najmniejsze wady swojego partnera, nie będzie miała bowiem żadnych oporów, aby poniżać go w obecności dzieci.

Co o tym sądzicie? Też uważacie, że takie podejście do tematu jest nieco ograniczone i problem, tak samo jak kobiet, tyczy się również mężczyzn?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Tajemniczy TEST DRZEWA

Psychologowie twierdzą, że to jak rysujemy rośliny (a zwłaszcza drzewa) jest doskonałym odzwierciedleniem naszego charakteru.

Netoholiczki, na odwyk marsz!

Internet stał się twoim nałogiem? Nie bagatelizuj tego uzależnienia, bo jest groźne dla zdrowia!

 

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.09.2011 03:06
Ja swojego faceta nie obgaduję a to dlatego,że dla mnie on nie ma wad. Kocham go i akceptuję takim jakim jest.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2011 16:56
myślę, ze to szczera prawda
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2011 23:34
ech... dlaczego ja nie mam takich cycków jak ta laska na zdjęciu.... ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2011 20:16
mam koleżanke,która jest młodą mamą ma 20 lat i córkeczke 2 latnią i powiem wam,ze z jej opowiesci jak ona ja traktuje...Wiecznie opowiada,ze tu sie sparzyla bo ja sobie malowalam paznokcie, rozwalila mi warge do jej "przywalilam" to jej slowa. JEstem tym przerazona!! Szkoda mi tego dziecka...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2011 18:05
Jeżeli ktoś tak robi- obojętnie czy mężczyzna czy kobieta to znaczy, że nie dojrzał do poważnego związku. Krytykując swojego partnera w obecności innych, mówienie o żonie jako o "swojej starej", narzekanie na męża tak naprawdę wystawia bardzo złe świadectwo tej drugiej stronie. Nikt tych ludzi nie zmuszał żeby się ze sobą wiązali, zrobili to z powodu łączącego ich uczucia, sami wybierali. Jeśli mają powód do narzekań to albo niech wezmą sprawy w swoje ręce i walczą o związek albo niech go zakończą. Tak postępując sami wcielają w życie model zachowania rodem z dowcipów o żonie i mężu. A przecież ta żona to ciągle ta sama kobieta poza którą świata facet nie widział i odwrotnie. Dopuszczanie do takich zachowań powoduje, że ludzie wchodzą w te stereotypowe role gdzie teściowa jest żmiją, a żona starą.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo