5 najdziwniejszych pytań związanych z seksem (źródło: TELEFON ZAUFANIA)

W ramach ciągu dalszego wakacyjnych podsumowań...
5 najdziwniejszych pytań związanych z seksem (źródło: TELEFON ZAUFANIA)
03.09.2011

Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą, że w Polsce wychowanie seksualne wyraźnie kuleje. W szkole o seksie albo się nie mówi, albo o intymnej sferze życia nauczają zawodowi etycy, którzy równocześnie prowadzą np. katechezę. To błąd, bo życie seksualne rozpoczynają coraz młodsi.

Jak donosi TVP.info, tylko w minione wakacje swój pierwszy raz mógł przeżyć co piąty młody Polak. Czy uprawiany przez niego seks jest bezpieczny? To wszystko zależy od tego, czego na ten temat dowiedział się w domu lub z innych, nie zawsze pewnych źródeł. W większości jednak nastolatki o seksie nie mają bladego pojęcia.

Zdają sobie sprawę, w jaki sposób dochodzi do zbliżenia i że ewentualnym następstwem może być ciąża, ale nic ponadto. Dlatego grupa Ponton przez całe wakacje odpowiadała na pytania nastolatków zadawane przez "seksualny telefon zaufania". Portal TVP.info cytuje kilka z nich, które o wiedzy młodych ludzi nie świadczą zbyt dobrze:

1. Czy przez majtki i spodnie mogą przejść plemniki przy wytrysku, a do tego przy złączonych nogach ugiętych w kolanach?

2. Czy kobieta może zajść w ciążę, będąc już w ciąży?

3. Mam problem, wydaje mi się, że jestem w ciąży, chociaż przyznam, że nie współżyłam. Napiszcie mi, czy ja zwariowałam, czy to możliwe, że gdzieś na papierze toaletowym w toalecie szkolnej mogły być plemniki? Czuję się dziwnie, rano mi niedobrze i codziennie o tym myślę, umieram z nerwów.

4. Potrzebuję porady. Mam 14 lat, poznałam wczoraj na dyskotece Karola, co ma 24 lata, wczoraj się całowaliśmy, a dziś się umówiliśmy na spotkanie. Czuję, że on może chcieć czegoś więcej. Ja nigdy nie współżyłam! Jak się zabezpieczyć? Słyszałam, że za pierwszym razem nie można zajść w ciążę.

5. Masturbuję się, czy to może spowodować jakieś zmiany, np. wpłynąć na płodność albo wywołać chorobę psychiczną?

Choć wszystko to brzmi zabawnie, to dla młodych ludzi są to realne problemy, na które do tej pory nie uzyskali satysfakcjonującej odpowiedzi.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

Panie proszą panów: Tak wyglądają współczesne oświadczyny!

Współczesne oświadczyny tracą swoją uroczystą oprawę. Większości mężczyzn nie stać nawet na uklęknięcie przed ukochaną.

10 SEXABSURDÓW, w które wierzą NASTOLATKI (Nic dziwnego, że zachodzą w ciążę!)

Z seksem eksperymentują nawet 13-latki. Niestety o płodności i chorobach przenoszonych drogą płciową wiedzą tyle co nic.

 

Komentarze (46)

Ocena: 5 / 5
Matrona (Ocena: 5) 23.10.2014 14:36
Czy kobieta może zajść w ciążę, bedąc w ciąży? MOŻE i ten, kto pisał ten artykuł nie popisal sie za bardzo. Tu dowód: feminasum.pl/artykuly/ciaza/20-jak-powstaje-ciaza-wieloplodowa
odpowiedz
Czytelniczka (Ocena: 5) 19.01.2014 22:45
Co ma dziewczyna zrobić jak ją chłopak wkurza?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.11.2011 17:15
czy tu są podane wasze konkretne dane? nie. To o co chodzi? dobrze, że dzielą sie takimi pytaniami tylko szkoda że nie dali na to żadnej odpowiedzi..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.09.2011 22:42
odp. na pytanie 5 / To zależy od tego jak mocno trzepiesz .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.09.2011 19:14
nie chcialabym zeby ktos publikowal moje pytania z telefonu zaufania :/
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo