Wyszłaś niedawno za mąż? UWAGA, grozi Ci OBRASTANIE TŁUSZCZEM

Młode małżonki przestają dbać o linię. Dowiedz się, o ile mogą przytyć tuż po ślubie!
Wyszłaś niedawno za mąż? UWAGA, grozi Ci OBRASTANIE TŁUSZCZEM
28.08.2011

Większość kobiet już w dzieciństwie marzy o tym, aby wyjść za mąż. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu życie z ukochaną osobą jest o wiele bardziej przyjemne od ciągłej samotności. Tymczasem okazuje się, że… małżeństwo sprzyja nadwadze!

Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego na ponad 10 tys. osób przez Amerykańskie Stowarzyszenie Socjologiczne. Negatywnie na naszą sylwetkę i zdrowie wpływa jednak nie tylko ślub, ale także rozwód. Najwięcej przybieramy na wadze już po około 2 latach od zawarcia związku małżeńskiego i zaraz po definitywnym rozstaniu.

Eksperyment polegał na obserwowaniu wskaźnika masy ciała (BMI) badanych osób w latach 1986-2008 i ich stanu cywilnego. Następie porównano te wartości dla osób po ślubie i tych, które zdecydowały się na rozwód. W obydwu przypadkach można było zaobserwować systematyczne tycie.

Zjawisko dotyczy głównie kobiet, które szczególnie powinny mieć się na baczności. W ich przypadku małżeństwo zwiększa ryzyko niewielkiej nadwagi o 33 proc. i dużej nadwagi o aż 48 proc. Wzrost wagi charakterystyczny jest także dla rozwódek, u których ryzyko to wzrasta o 22 proc.

Mężczyźni nieco spokojniej reagują na życiowe zmiany, ale zbędne kilogramy dotyczą także ich. Po ślubie ryzyko nadwagi wzrasta u nich bowiem o 28 proc., a po rozstaniu o 21 proc.

Naukowcy mimo wszystko dodają, że u każdego człowieka wygląda to zupełnie inaczej i dla niektórych ślub czy rozwód mogą mieć wręcz zbawienny wpływ.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

Seks z nieznajomymi BEZ PREZERWATYWY - tak się bawimy na wakacjach!

Już wiadomo, skąd po wakacjach stwierdza się aż tyle ciąż.

10 SEXABSURDÓW, w które wierzą NASTOLATKI (Nic dziwnego, że zachodzą w ciążę!)

Z seksem eksperymentują nawet 13-latki. Niestety o płodności i chorobach przenoszonych drogą płciową wiedzą tyle co nic.

 

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2011 15:34
wyszlam za maz, urodzilam dziecko 3 miesiace temu i waze tyle samo co przed slubem. Czasem macie irytujace i smieszne te artykuly :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2011 19:22
w tych tytułach artykułów to chyba na "Fakcie" się wzorujecie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2011 18:14
Gówno prawda!!! Moja mama wyszła za mąż to była drobniutka, a teraz nadal jest. Ten artukuł jest do dupy.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2011 16:01
AHAHAHA TYTUL ARTYKULU MNIE POWALIL. boze, papilot jest naprawde zalosny;o
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2011 13:45
bycie zona jeszcze bym zniosla, ale bycia mamuska jest straszne. Nie rozumiem kobiet ktore po urodzeniu dziecka zapuszczaja sie. Dziecko jest na pierwszym miejscu, a maz idzie w odstawke. NIGDY nie popelnie takiego bledu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo