Kto żyje dłużej - singielki czy żony?

Druga osoba przy naszym boku działa mobilizująco, sprawia, że bardziej dbamy o własne zdrowie.
Kto żyje dłużej - singielki czy żony?
27.08.2011

Od kilku lat toczy się dyskusja, kto ma lepiej - singiel czy osoba będąca w związku małżeńskim. Sporu nigdy nie uda się rozstrzygnąć, bo wszystko zależy od indywidualnych upodobań i decyzji. Można jednak wskazać kilka faktów, które wyłaniają się z ciągłych badań naukowców nad tym tematem.

Jakiś czas temu donosiliśmy o niemieckich badaniach, które wykazały, że żonaci mężczyźni zarabiają przynajmniej o jedną trzecią więcej, niż osoby samotne. Wyszło na to, że małżeństwo i życie rodzinne mobilizuje mężczyzn do cięższej pracy. A za tym idą coraz większe dochody.

Dzisiaj kolejna ciekawostka świadcząca o tym, że chyba lepiej związać się z kimś na stałe. Naukowcy z uniwersytetu w Louisville analizowali dane z ostatnich 60 lat. Pod lupę wzięto niemal pół miliarda ludzi - żonatych, mężatki i singli. Pominięto osoby, których partner zmarł.

Wnioski mogą dać nam wiele do myślenia. Okazało się, że single zazwyczaj żyją dużo krócej, niż osoby pozostające w stałym związku. Ryzyko przedwczesnej śmierci wolnych mężczyzn jest aż o 32 proc. większe, niż u żonatych. U samotnych kobiet wskaźnik ten wynosi 23 proc. - donosi Sfora.pl.

Procenty do Was nie przemawiają? Są też konkretne liczby - singiel płci męskiej żyje średnio o 8-17 lat krócej, singielka - 7-15 lat. Skąd się to bierze? Oczywiście nie chodzi o "usychanie z samotności", ale o coś bardziej przyziemnego. Będąc w związku zazwyczaj bardziej o siebie dbamy.

Druga osoba przy naszym boku działa mobilizująco. Naukowcy wskazują na to, że żonaty mężczyzna czy zamężna kobieta częściej decydują się na wizytę u lekarza, kiedy pojawiają się niepokojące objawy. Single często to bagatelizują.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

Seks z nieznajomymi BEZ PREZERWATYWY - tak się bawimy na wakacjach!

Już wiadomo, skąd po wakacjach stwierdza się aż tyle ciąż.

10 SEXABSURDÓW, w które wierzą NASTOLATKI (Nic dziwnego, że zachodzą w ciążę!)

Z seksem eksperymentują nawet 13-latki. Niestety o płodności i chorobach przenoszonych drogą płciową wiedzą tyle co nic.

Polecane wideo

Komentarze (21)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2011 15:36
do osoby, która pisze ze dzieci będa pracować na emerytury.....hahahah zapomnij o tym. ja nie mam zamiaru wiązać się z facetem i meczyć się całe życie, to raz a po drugie emerytur nie będzie dlatego mam załozoną inwestycję i już zaczęłam odkładać pieniądze. zakładanie rodziny to głupota.....żyjemy w kraju gdzie na podstawowe potrzeby brakuje a co dopiero na wykształcenie dzieci. ja wychodzę z założenia że jak zakładać rodzinę to tylko z grubym portfelem i nie piszę tu o zachciankach dla dzieci czy luksusie ale o wychowaniu na normalnym poziomie. tak, jestem egoistką bo wolę inwestować w siebie, w wykształcenie i byc szczęśliwa a nie użerać się i martwić że zabraknie pieniędzy do pierwszego. Polska to kraj biednych ludzi. teraz pewnie ktoś mi zarzuci ze zostanę sama jak palec, otóż wcale nie muszę. dzieci tez nie dają gwaracji życia w szczęściu, bo zawsze moga się odwrócić.....pracowałam w DPS i wiem co piszę a nigdy nie jest zapóźno na znalezienie sobie pokrewnej duszy....znam małżeństwa, które były zawierane po 60-tym roku zycia i tak jest najlepiej. Pozdrawiam wszystkie szczęśliwe singielki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2011 12:02
To jest wszystko kłamstwo! Przez drugą osobę tracimy zdrowie, a nie je zyskujemy. A na pewno psychiczne.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2011 11:40
Singielki umieraja szybciej moze tylko dlatego, ze urodziły się juz z choroba genetyczna a przecież chorej nikt nie wezmie bo po co miec dodatkowe obciążenie w zyciu? Jesli chodzi o mnie to ja wole być singielka i mozna powiedziec ze robie to dla siebie-dla zdrowia. nie widze sensu dla którego miałabym sie denerwowac nad ciagłymi wadami mojego partnera i to rozczarowanie ze ksiaze z bajki nie istnieje.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.08.2011 23:00
Dlaczego masz nie ZAROBIĆ, jeśli spędzasz dużo czasu przed komputerem? Korzystasz z niego w domu? W pracy? Uwielbiasz słuchać muzyki, oglądać filmy, czytać artykuły itp.? A może Twoja praca wiąże Cię nierozerwalnie z latopem/pecetem? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałaś/eś sobie TAK, zajrzyj na tnij*.*org/mt2l –> to NIE jest żart, nie zniechęcaj się na wstępie, przecież zobaczenie, o czym mówię NIC CIĘ NIE KOSZTUJE! PRZEKONAJ SIĘ, ŻE WARTO – nie ma haczyków, brak opłat, po prostu robisz to, co do tej pory, a przy okazji zgarniasz kieszonkowe… Jak duże? Wszystko zależy od Ciebie!!! ;) tnij*.*org/mt2l (usuń gwiazdki przy kropce) ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.08.2011 20:48
To nie tzw dbanie ale kwestia psychiki-szczęśliwi żyją dłużej,w końcu jesteśmy istotami stadnymi
odpowiedz

Polecane dla Ciebie