Myślimy, że nasi mężczyźni są megaprzystojni (TO BZDURA - zakochani idealizują partnerów)

Okazuje się, że miłość naprawdę jest ślepa!
Myślimy, że nasi mężczyźni są megaprzystojni (TO BZDURA - zakochani idealizują partnerów)
10.08.2011

Zakochani patrzą na świat przez różowe okulary. Bez reszty pochłonięci namiętnym uczuciem, nie widzą żadnych wad fizycznych partnera. Ich uwadze całkowicie umyka na przykład krzywy nos, duży brzuch czy za mało jędrne pośladki.

W rezultacie, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, uważają, że ich druga połówka jest znacznie bardziej atrakcyjna niż w rzeczywistości. Z badań opublikowanych na portalu The Daily Mail wynika jednoznacznie: zakochani w sposób bardzo nieracjonalny oceniają wygląd swoich partnerów.

Aby udowodnić tę nieco zaskakującą tezę, przeprowadzono nawet specjalny eksperyment. Poproszono siedemdziesiąt par o ocenienie wyglądu partnera na podstawie jego aktualnego zdjęcia. Później to samo zdjęcie oceniali zupełnie przypadkowi ludzie spotkani na ulicy. Wyniki pokazały znaczną rozbieżność w opisach wizerunku danej osoby – dodaje The Daily Mail.

Zakochani, patrząc na swoją drugą połówkę, zdają się nieświadomie okłamywać samych siebie. Tworzą specyficzną iluzję, idylliczną sytuację, w której to ich partner wydaje się być chodzącym ideałem, człowiekiem nie posiadającym żadnych wad. I chociaż wielu osobom takie podejście może wydać się nieco śmieszne i wręcz absurdalne, to jednak niesie ono za sobą mnóstwo uroku!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

NASTOLATKI: Im częstsza masturbacja, tym wcześniejszy pierwszy seks!

Zdaniem naukowców onaniści szybciej rozpoczynają życie erotyczne. Co jeszcze?

Co czwarty mężczyzna jest bezpłodny! Czy padło na Twojego faceta?

Zdaniem naukowców nasienie ma bardzo słabą jakość przez… monogamię.

Polecane wideo

Komentarze (70)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2012 19:25
ten drugi ma fajny brzuszek i uśmiech:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2011 16:09
Ten drugi jest moj:-)Cudowne cialko i ten usmiech...umieram...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.08.2011 13:54
każdemu podoba się coś innego, więc bez sensu były te badania... głupi artykuł
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2011 07:27
Ale to jest normalne, nawet w życiu codziennym. Jeżeli masz koleżankę, miłą, sympatyczną, to nawet jakby wyglądała jak potwór, to przez swój charakter sprawia, że nie czujesz do niej obrzydzenia tylko wydaje Ci się sympatyczna. Zaś kiedy np. masz szefa/szefową cud-miód, piękna, przystojny, zgrabna lub atleta to kiedy zachowuje się wobec Ciebie nie miło, drze twarz w kółko na Ciebie, źle Cię traktuje to zaczyna Cię człowiek obrzydzać i widzisz w takiej babce wiedźmę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2011 22:14
Powariowałyście dziewczyny. Zobaczyły trochę sterydów i rozum odebrało !!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie