Biseksualizm leży w naturze kobiet

W zależności od sytuacji, preferencje seksualne mogą się zmieniać i dostosowywać.
Biseksualizm leży w naturze kobiet
15.09.2008

Orientacja wcale nie musi być z góry narzucona i od urodzenia determinować naszego życia. Według amerykańskich specjalistów, orientacja kobiet może ulegać zmianie. Dzięki temu mogą dopasowywać się do sytuacji.

Kobieta, uważana za heteroseksualną, równie dobrze może znaleźć szczęście z mężczyzną, jak i z drugą kobietą. Odpowiedzialne są za to chromosomy X, których faceci mają tylko 1 zestaw, podczas gdy panie aż 2. Właśnie to warunkuje wybór preferencji seksualnej. Mężczyźni mają tylko jedną drogę, a kobietom pozostawiono wolność wyboru.

Podczas poszukiwania partnera, kobiety zwracają uwagę przede wszystkim na związek emocjonalny z konkretną osobą, najważniejsza jest przyjaźń. Natomiast mężczyźni zwracają na pierwszym miejscu uwagę na cechy fizyczne, najważniejsza jest atrakcyjność. Podczas poszukiwań od razu zapala się im lampka "SEKS". W związku heteroseksualnym mężczyzna zazwyczaj pełni rolę dominującą, podporządkowuje sobie kobietę, jednak ona cały czas ma elastyczność w kwestii wyboru preferencji seksualnej. Jej „zapotrzebowanie" w każdej chwili może ulec zmianie.

Naukowcy, określając seksualność kobiet, unikają określenia biseksualizm, według nich bardziej pasuje słowo „płynność". Chodzi przede wszystkim o zdolności adaptacyjne, które u kobiet są o wiele większe i bardziej tolerancyjne. Według psychologów, panie mogą dowolnie zmieniać swoje uczucia i lokować je w osobnikach tej samej bądź przeciwnej płci. Na zmianę orientacji mają wpływ sytuacje życiowe. Taki proces może być wywołany przez zmianę pracy, miejsca zamieszkania, środowiska.

Dla przykładu, autorzy artykułu z „Wprost" podawali przypadki znane z życia codziennego, aktorek - Ellen DeGenere czy Cynthi Nixon, które po wieloletnich związkach z mężczyznami porzuciły ich dla kobiet. Podobnie sytuacja wygląda z enfant terrible Hollywood, Lindsay Lohan. Mimo romansów z wszystkim, co się rusza, związała się z kobietą i planuje wziąć z nią ślub. Kobiety często dają to, czego nie umieją dać mężczyźni albo to, czego akurat nie ma pod ręką.

Polecane wideo

Komentarze (181)

Ocena: 5 / 5
nina (Ocena: 5) 27.06.2013 00:23
A ja nie mam żadnego pociągu do kobiet, sama myśl o takiej fantazji napawa mnie odrazą. Nigdy nie miałam ochoty na pocałunek z kobietą. 100% heteroseksualizm.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.06.2013 23:21
Bisexualizm Kobiet czy tez zwc to PLYNNOSC itd.. czemu podniecaja sie tym faceci...? a no dlatego iz za ta PLYNNOSCIA Kobiet stoi sama Matka Natura czyli..Kobieta z Kobieta facet napalony i juz mamy czyn prokreacji czyli przedluzenie gatunku i to jest potwierdzone nawet przez nauke ....Taka jest sprtna ta nasza Matka Natura ...Proste lecz jak niesamowicie skuteczne ...Pozdrawiam....
odpowiedz
Mabelle (Ocena: 5) 20.02.2013 23:28
ja jestem biseksualna. A wy? Jest króraś kobieta tu bi? Jeśli tak to zapraszam na forum: kobietybi.fora.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.05.2010 16:50
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.05.2009 17:08
ja sie zgadzam ze wszystkimi tutaj,prawda kazda w jakis czy inny sposob ma pociag do kobiety,ale jak sie zdaza ze niektore chca sie z tym obnosic a niektore nie wybor kazdej z nas zalezy od nas ,wiec sie nie martwcie i rob cie to na co macie ochote!!!! pozdrawiam
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie