Co czwarty mężczyzna jest bezpłodny! Czy padło na Twojego faceta?

Zdaniem naukowców nasienie ma bardzo słabą jakość przez… monogamię.
Co czwarty mężczyzna jest bezpłodny! Czy padło na Twojego faceta?
05.08.2011

Bezpłodność to zmora współczesnych czasów, ponieważ coraz częściej nie możemy mieć dzieci. Raz problem leży po stronie kobiety, innym razem po stronie mężczyzny. Lekarze próbują co prawda opracować metody leczenia lub alternatywne sposoby zajścia w ciążę, ale to rozwiązania nie dla wszystkich.

Wyniki najnowszych badań nie są pocieszające, zwłaszcza dla mężczyzn. Naukowcy z University of California przebadali panów z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Chin. Wszystko wskazuje na to, że aż co czwarty z nich może mieć problemy z płodnością, niezależnie od innych okoliczności - donosi "The Daily Mail".

Badanie wykazało, że ok. 25 proc. męskiej populacji posiada nasienie, które może prowadzić do trudności z zapłodnieniem kobiety. A konkretnie - plemniki nie posiadają białka DEFB126, które powinno je otaczać i w ten sposób ułatwiać dotarcie do komórki jajowej oraz chronić przed atakiem systemu odpornościowego kobiety. Bez niego nasienie może się nie przedostać przez śluz w żeńskich narządach rozrodczych.

Odkrycie jest szczególnie ważne, bo ok. 70 proc. mężczyzn z problemami z płodnością nie można jednoznacznie zdiagnozować na podstawie ilości czy jakości plemników. Nasienie z błędną kopią genu białka DEFB126 nie różni się pod mikroskopem od zdrowego. Ok. 50 proc. panów ma w swoim organizmie jeden błędny gen wspomnianego białka, a co czwarty - dwa.

Opisanie tego zjawiska to dopiero początek drogi naukowców, ponieważ na razie nie zmienia metod radzenia sobie z bezpłodnością. Przybliża jednak do momentu, kiedy specjalistom uda się w inny sposób "wzmocnić" męskie nasienie.

Co ciekawe, główną winą tego, że ludzkie nasienie jest niższej jakości i z wyższym wskaźnikiem wadliwych komórek, niż u innych ssaków, jest… monogamia.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl.

Zobacz także:

Kim jest macho - podrywacz? To zakompleksiony egoista z niskim poczuciem wartości!

Obraz współczesnego Don Juana, czyli zagubionego chłopca z kompleksami...

Nastolatki uważają, że oral to NIE seks!

Uważają, że fellatio to alternatywa dla „prawdziwego” stosunku.

 

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2011 20:51
czytałam o takim doświadczeniu na myszach. Karmiło się je żywnością genetycznie modyfikowaną i zaobserwowano, że pierwsze pokolenie tych myszy było raczej zdrowe (oprócz drobnych zmian w organizmach), w drugim pokoleniu występowała 50%-towa śmiertelność wśród tych osobników, a w trzecim pokoleniu wszystkie osobniki były bezpłodne, co zakończyło żywot całej kolonii myszy. Tak może wyglądać także nasza przyszłość.....ale mi tam żal nie jest. jak wszyscy ludzie wyginą, to w końcu cała Ziemia odetchnie z ulgą
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2011 19:35
w chinach to faktycznie problem ze kobieta nie moze zajsc w ciaze bo przeciez oni jedzą ludzkie płody..
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2011 15:46
Haha to jest trochę śmieszne. Jakoś w czasach naszych babć i dziadków o wiele więcej osób żyło w monogamii (nawet brali ślub w bardzo młodym wieku) i mieli wielodzietne rodziny. Wydaje mi się, że prędzej chodzi tutaj o niezdrowy tryb życia większości mężczyzn (mało uprawiania sportu, siedzący i stresujący tryb życia). Kiedyś nie było tyle niezdrowego jedzenia, więcej było produktów ze swoich upraw, nie to co teraz. Ale co ja mogę wiedzieć :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2011 13:03
myslisz ze on tez bylby gotów przejsc cos takiego , gdybys to ty byla chora ? oni sa slabi, gdy wietrza problemy, uciekaja. moja rada : pomysl teraz o sobie i o tym jak wazne jest dla ciebie chec posiadania dziecka.pozdrawiam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2011 13:01
sranie w banie ze tak powiem, jeszcze czego.. poligamii im sie zachcialo.. bo fiu*ta nie umieja trzymac w spodniach...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo