Do czego jest zdolny zazdrosny facet?

Niestety, większość z nich to straszni zazdrośnicy, którzy na wszystko patrzą podejrzliwie i wszędzie widzą spiski.
Do czego jest zdolny zazdrosny facet?
13.09.2008

Najgorszy przypadek, gdy zazdrość przybiera postać chorobliwą. Delikatna zazdrość, w granicach normy, może być dodatkowym smaczkiem i dowartościowywać kobiety.

Gdy zapytamy partnera, czy jest zazdrosny, większość panów odpowie, że nie, wcale albo tylko troszkę. Tym, którzy odpowiedzieli, że w ogóle, nie ma co wierzyć, kłamią jak z nut.

Jednym z powodów zazdrości jest niskie poczucie wartości i niepewność wobec drugiej osoby - mężczyzna zamyka swoją ukochaną w klatce i tam ją trzyma do końca życia. Najlepiej, żeby nie miała przyjaciół, znajomych i cały czas poświęcała jemu. Takie zachowanie zazwyczaj powoduje odwrotne skutki, wywołuje bunt.

Mężczyzna, który od kobiety wymaga codziennych sprawozdań i relacji - co, z kim, dlaczego, kiedy - aby wiedzieć, co ona robi w czasie, gdy go z nią nie ma, sam tworzy pułapkę, w którą prędzej czy później wpadnie. Tłumaczenie się po raz n-ty z wyjścia na zakupy do osiedlowego sklepu albo dlaczego inny facet się do nas uśmiechnął, prowadzi na skraj przepaści. Codzienne udowadnianie niewinności jest bardzo męczące.

Kobiety w wyrażaniu zazdrości są bardziej ekspresyjne. Tak podają amerykańskie badania firm ubezpieczeniowych, według których, 16 tysięcy samochodów rocznie pada ofiarą ataków zazdrosnych kobiet. Mężczyźni robią to zazwyczaj mniej spontanicznie, wolą półsłówka, dogryzanie, wywoływanie kłótni. Tak naprawdę, prawdziwa bitwa rozgrywa się wewnątrz nich - udają pozorny spokój, maskują wszystko znudzoną miną, która ma pokazać, jacy są twardzi. Jednak wybuch ich zazdrości jest o wiele gorszy od zniszczenia samochodu, w ich przypadku zazwyczaj w ruch idą pięści, agresję wyładowują na partnerce albo przypadkowych ludziach.

Zazdrosny mężczyzna jest bardzo zainteresowany swoimi poprzednikami, szczególnie w łóżku. Ciekawi go wszystko - jak się poznaliście, jaki tamten facet był, co robił, dlaczego się rozstaliście - robi sobie w ten sposób bazę. Czasem idzie o krok dalej, zaczyna atakować poprzednika, wytykać mu wady, próbuje go ośmieszyć.

Zazwyczaj poziom zazdrości wzrasta proporcjonalnie do atrakcyjności partnerki, im bardziej atrakcyjna, tym zazdrość większa.

Zazdrosny mężczyzna zazwyczaj jest zaborczy, stara się kontrolować swoją partnerkę i podporządkowywać sobie. Próbuje stworzyć taki układ, aby kobieta była uzależniona od niego. Zależy mu, by ona nie mogła normalnie funkcjonować bez jego łaski i dobroci. Powinna mu dziękować na kolanach, że rzucił jej pieniądze na zakupy. Sprawdza jej telefon, czyta SMS-y, maile, przeszukuje gadu-gadu, szuka powodów do zaatakowania.

Zazdrosny facet może zacząć chodzić za swoją partnerką, aby wiedzieć, co ona robi, a potem to sprawdzać, robiąc przesłuchanie. Będzie próbował udowodnić, że to on ma rację i że jest oszukiwany.

Polecane wideo

Komentarze (180)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.01.2016 20:42
Ja byłam w związku małżeńskim z takim facetem. Był zazdrosny o wszystko. nawet o to że jakiś facet ma mnie spojrzał. Po latach poczułam że uzaleznil mnie od siebie we wszystkim. i w perfidny sposób to wykorzystywał. Ta geba pełna uśmiechu kiedy prosiłam o 20 zł na błyszczyk. Ostatnie 3 lata to był koszmar. Moja psychika siadła. Myślałam ze to już koniec tylko grób, ale udało mi się od niego uwolnić rozwiodlam sie znalazłam pracę i zaczynam na nowo moje życie. Zmarnował am z tym facetem 30 lat mojego życia. Zrobiłam to dla dzieci. Teraz moje dzieci nie chcą mnie znać bo chcę być szczęśliwa. Czasami nie warto poświęcić swoje życie dla kogoś. Trzeba walczyć o siebie i swoje życie. Być szczęśliwym chociaż przez chwilę. Teraz to wiem.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 07.10.2015 13:08
W skrócie moja sytuacja wyglądała tak, że chłopak po krótkim czasie rzucił mnie, ponieważ nic poważnego nie czuł, a on szuka powaznego związku i kobiety na całe zycie. Nie zależało mu aż tak bardzo, by kontynuowac ten związek, po prostu nie widział dla nas przyszłości. Problemem było to że ja się już zdążyłam w nim zakochać…. Musiałam go odzyskać. Zrobiłam to dzieki urokowi miłosnemu u rytualisty [email protected] Wrócił i jesteśmy szczęsliwi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.02.2014 22:05
Byłam z takim. Koszmar trwał 5 lat. Fatalnie odbiło się to na mojej psychice. Sprawdzanie telefonu, choć nic tam ciekawego nie było regularnie, ograniczanie wolności, sama nie mogłam wyjść do sklepu, spotkać się z rodziną, z koleżanką nie wspomnę-zgody nie wyrażał. Wszystko powolutku wdrażał w życie. Po 3 latach miałam wrażenie, że mam założoną pętlę na szyi.Obsesja sprawdzania bielizny. A chęć przywiązania mnie w nocy do łóżka, żebym czasami w nocy nie wyszła zaczęła mnie bardzo niepokoić. Okazało się że trafiłam na chorobliwie zazdrosnego faceta, zazdrość nakierowana była na wszystkie kobiety z którymi był. Koszmar, nie życzę wrogowi. Stracone lata, znajomości zerwane, rodzina się odwróciła, podeptana kobiecość i poczucie wartości. Nie życzę nikomu
odpowiedz
Przemek (Ocena: 5) 10.03.2013 04:15
Też jestem zazdrosny o swoją dziewczynę... :) Czasami mam jej telefon w dłoniach, nie mam zamiaru nic czytać a ona od razu z krzykiem, że to jest jej i mam oddać... Oczywiście nasuwają się głupie myśli... ponieważ to właśnie zazdrość. Gadu Gadu nie kontroluję, chyba że odwiedzę ją i jakiś fagas do niej napisze, to od razu ciśnienie mi się podnosi, oczywiście nie zaglądam w archiwum, leczy gdy jakaś rozmowa odbywa się przy mojej osobie to po prostu czytam. Jedyne co kontroluję, to Facebook.. mam HASLO i zaglądam tam co wieczór :) Pisze do niej masa chłopaków, ona oczywiście odpisuje i wdaje się w konwersację z nimi. Nie przeszkadza mi to do momentu kiedy chłopcy zaczynają naciskać na spacerek "koleżeński" albo piwko... dostaje białej gorączki, gdy pojawiają się całusy i słodziaki jakieś typu "ślicznotko" itp. ... Ostatnio ktoś proponował wspólne uczenie się do szkoły... i zaczęły dochodzić do tego opiski "usiąde za Tobą i wiesz co dalej" itd... Oczywiście ona zamiast zakończyć konwersację z tego typu idiotą, pisałą z nim dalej.. wiedząc, że wejdę na konto i przeczytam to... do tego miała pretensje, że jestem zły o takie coś... żenada. Moim zdaniem dziewczyny w większości przypadków same stwarzają sytuację by wywołać zazdrośc u faceta... robiąc tak notorycznie wprawiają ich w "chorobliwą zazdrość" a teraz wyżalacie się sobie jakie to wy macie problemy z mężczyznami swoimi. Tyle w temacie.. pozdrawiam ;))
zobacz odpowiedzi (2)
magda (Ocena: 5) 03.03.2013 11:19
no ja tez mam chlopaka ktory jest zadrosny ze nawet nie moge wysc z koleznakmi na specer bo on już mysli ze ja sie sptykam z chlopakami jak na nawet nie poszlam na urodzimy koleznanki bo ja sie balam ze on sie dowie i bede kłutnia mniedzy nami iwgl on jest zarosny o wszytko nie wiem co mam robic w tej sytułacji pomozecie mi
odpowiedz

Polecane dla Ciebie