Dlaczego bierzemy śluby? (WCALE NIE Z MIŁOŚCI!)

Oto smutna prawda o małżeńskich więzach...
Dlaczego bierzemy śluby? (WCALE NIE Z MIŁOŚCI!)
27.07.2011

Na całym świecie, z roku na rok, wzrasta liczba rozwodów. Kolejne fale rozstań sprawiają, że młodzi ludzie powoli przestają wierzyć w prawdziwe, wieczne uczucie łączące dwoje ludzie. Co więcej, młodzież coraz częściej zaczyna patrzeć na instytucję małżeństwa z zupełnie innej perspektywy.

Najnowsze badania przeprowadzone na szwedzkim uniwersytecie w Göteborgu pokazały jednoznacznie. Pary, zawierając związek małżeński, zamiast wielkim uczuciem kierują się bardziej racjonalnymi powodami. Pragmatyzm przewyższa miłość, a najczęstszym kryterium doboru partnerów są pieniądze.

Łączące się pary weryfikują wcześniej, co związek zapewni im pod względem finansowym, intelektualnym, emocjonalnym i społecznym. Dopiero po dogłębnej analizie wszystkich plusów i minusów danego partnera, decydują się spędzić z nim całe życie.

Co więcej, po 2000 roku socjologowie obserwują tworzenie się nowej odmiany rodziny, która ma tzw. globalny wymiar. Chodzi tutaj o taką sytuację, w której małżonkowie, chociaż deklarują, że są razem, to jednak żyją i pracują na innych kontynentach.

Co sądzicie o tym nowym modelu rodziny? Czy jest szansa, że dzięki niemu będzie mniej rozwodów?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Nastolatki uważają, że oral to NIE seks!

Uważają, że fellatio to alternatywa dla „prawdziwego” stosunku.

Jaki powinien być idealny mężczyzna?

Oto zestaw najważniejszych cech partnera.

Polecane wideo

Komentarze (49)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2015 19:36
Rozstałam się z miłością mojego życia po 7 latach….. Czułam się tak tragicznie że jest to wręcz nie do opisania… trzeba to przeżyć… Koleżanka dała mi namiary na pewnego rytualistę (strona o ile pamiętam to urok-milosny.pl) nigdy nie wierzyłam w magię, ale byłam zdesperowana i postanowiłam spróbować. I jak się okazało było warto. Wrócił do mnie po 6 tygodniach od zamówienia uroku. Teraz znowu czuję szczęście.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2011 17:22
Ja wzielam slub rok temu i popełniłam najgorszy błąd w swoim zyciu;( po slubie okazał sie tyranem a nie kochający jak był wczesniej męzczyzną;( a jestem z nim juz 4 lata
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2011 23:24
rzygajaca-tulipanna . blog . pl Blog Bulimiczki. Zobaczcie jak zniszczyła sobie zycie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2011 22:06
miłość ale nie ślepa... nie poślubiasz osoby bez perspektyw, bez ambicji, osoby z nałogami... zakochałam się w chłopaku, który nie miał nawet na ciastko, ale ma głowę na swoim miejscu i plany... co się uda, to sie uda, ale próbuje
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2011 19:56
chcecie zarobić siedząc w domu? jest na to sposób! zaloguj się i sprawdź sama centrumreklamy.com/pages/index.php?refid=maalinowe
odpowiedz

Polecane dla Ciebie