Kim jest macho - podrywacz? To zakompleksiony egoista z niskim poczuciem wartości!

Obraz współczesnego Don Juana, czyli zagubionego chłopca z kompleksami...
Kim jest macho - podrywacz? To zakompleksiony egoista z niskim poczuciem wartości!
26.07.2011

Wielu mężczyzn chciałoby mieć przebojowość i lekkie podejście do życia, jakim charakteryzują się współcześni twardziele. Media z upodobaniem prezentują obraz prawdziwego macho, który przedmiotowo traktuje kobiety, zmienia je częściej niż skarpetki i jak ognia unika stałego związku.

Postawa lekkoducha i podrywacza nie należy jednak do normalnych – alarmują psychologowie. Jak donosi "Intimate Medicine”, przystojny, atrakcyjny, pewny siebie i przebojowy facet może się podobać, ale męska zuchwałość jest najczęściej powodowana niską samooceną.

Dzisiejszy Don Juan to człowiek wewnętrznie zagubiony, na którego rozwój ogromny wpływ miała matka. Specjaliści twierdzą, że dorośli twardziele nie mogli w dzieciństwie liczyć na duże zainteresowanie z jej strony. Próbują to nadrobić po latach, pokazując jak bardzo nie zależy im na kobietach.

Tacy mężczyźni nigdy nie dorastają, najczęściej są egoistami z niskim poczuciem wartości. Wszystkie swoje słabości próbują przykryć wizerunkiem niezwykle pewnego mężczyzny, który może wszystko. To jednak tylko poza, rola w jakiej sami się obsadzili.

Don Juan nie jest z siebie zadowolony. Miłosnymi podbojami chce udowodnić wszystkim, że jest pełnowartościowym mężczyzną. Jednak zazwyczaj nie decyduje się na długotrwały związek i wciąż poluje na nowe "ofiary". Dlaczego jest taki niestały w uczuciach? Ze strachu przed tym, że ktoś wreszcie pozna jego prawdziwą twarz - niepewnego chłopca z kompleksami.

Z taką postawą należy jednak walczyć. Psychologowie twierdzą, że wewnętrznie słaby macho ma szansę na związek, kiedy przyzwyczai się do kobiety lub dostrzeże korzyści z takiego rozwiązania (pieniądze, pozycja społeczna). Jednak prędzej czy później Don Juan zdecyduje się na zdradę i wznowi polowanie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na Hanter.pl.

Zobacz także:

Jaki powinien być idealny mężczyzna?

Oto zestaw najważniejszych cech partnera.

Gdzie najbardziej lubimy się kochać?

Co jest na szczycie toplisty miejsc najlepszych do uprawiania seksu?

Polecane wideo

Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2011 12:05
Haha, artykuł słabiacki i to przestrasznie. Takie coś to ja też mogę napisać i to w ciągu 5 minut bez większego zastanowienia... Nic nowego nie wniosłeś/aś do świadomości społeczeństwa. Jest to jasne jak słońce, że występuje kompensata zewnętrznej powłoki braków/kompleksów wnętrza... A wy wspaniałe kobiety, które miały przystojnych pustaków, będziecie miały jeszcze takiego nie jednego haha, bo tacy faceci was kręcą, pewni siebie, wiedzący czego chcą, bardzo często niestety nie zwracający na wasze potrzeby... Kompleksy wewnętrzne są kompensowane przez zachowanie tych osób zakompleksionych osób przez co bardzo często osiągają niesamowite rzeczy, ponieważ stale starają się być lepsi żeby potwierdzić swoją wartość. My widzimy ich jako niesamowitych ludzi sukcesu, doskonałych kandydatów do związków, osoby, które jak się nam wydaje osiągnęli wszystko w swoim życiu a oni są z siebie niezadowoleni bo mają kompleksy. Nie podoba mi się ten artykuł, który traktuje o takich osobach jak o trędowatych. Głupotę trzeba tępić! Podpisz się autorze!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.07.2011 13:06
ale pie...dolenie widac ze pisałą to jakas niedowartosciowana kobita...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2011 18:46
matko, mój były, cholernie przystojny i cholernie pusty. Dobrze że sie w porę ogarnęłam
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2011 15:26
zgadzam się z Wami ale niestety ja z takim jestem no jednak jak to czytam to chyba już nie długo ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2011 11:50
100 % prawdy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie