Uwaga na toksyczne wibratory! (Mogą powodować raka i bezpłodność!)

Erotyczne zabawki dla dorosłych zawierają mnóstwo niebezpiecznych dla zdrowia substancji.
Uwaga na toksyczne wibratory! (Mogą powodować raka i bezpłodność!)
21.07.2011

Seks-gadżety cieszą się na całym świecie olbrzymią popularnością. Mało kto jest jednak świadomy, jak wiele toksycznych substancji mogą one zawierać. Na problem ten zwrócili ostatnio uwagę niemieccy parlamentarzyści z Partii Zielonych. W trosce o zdrowie seksualne swoich rodaków, domagają się oni podjęcia przez państwo odpowiednich działań w sprawie szkodliwych substancji zawartych w erotycznych akcesoriach.

Jak podaje portal Sfora.pl, urzędników niepokoi przede wszystkim bisfenol i ftalany, które służą do zmiękczania tworzyw sztucznych, z których robi się wibratory, dildo i inne erotyczne zabawki. Substancje te mają bowiem właściwości rakotwórcze. Poza tym powodują bezpłodność i otyłość oraz przyczyniają się do rozwoju cukrzycy. Mają również duży wpływ na zaburzenia hormonalne w organizmie. Co więcej, mogą one również zaszkodzić prawidłowemu rozwojowi płodu.

Okazuje się więc, że łóżkowe figle z użyciem erotyczny zabawek mogą wpływać bardzo niekorzystnie na kondycję naszego organizmu. Może więc warto polubić naturalny seks, bez żadnych wspomagaczy?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Wszystkie czujemy się w obowiązku robić lody swoim facetom! (Wszystko przez wyuzdane koleżanki!)

Co druga kobieta z pokolenia Y, czyli wyżu demograficznego lat 80. XX wieku jest przekonana, że oferowanie miłości francuskiej jest jej obowiązkiem.

Kobiety na odległość wyczuwają gejów! (PS: Który pan ze zdjęcia najbardziej sexy?)

W ten sposób eliminujemy ryzyko pomyłki i wybieramy najlepszego kandydata na potencjalnego ojca naszych dzieci.

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2014 23:14
Trafiłam tu bo zaniepokoiło mnie coś i szukałam/szukam odpowiedzi. Oczywiście lubię również zabawki i ostatnio nabyłam nowy wibrator dużo tańszy od poprzedniego. Zastanowił mnie intensywny zapach gumy więc go wyparzyłam i umyłam w pachnacym mydle. Nic to jednak nie dało.Dalej zaciekawiona zauważyłam , że ma dziwny posmak ta guma jednak jeżeli chodzi o używanie to nie wystąpiło żadne uczulenie ani nic innego ;) Problem sie zaczał kiedy bedac na diecie sukcesywnie zaczełam tyc...nigdy niczego takiego nie doswiadczyłam. Zaczełam się bać i szukać...i tak jak napisałam na samym poczatku trafiłam tutaj. !!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2011 01:54
IDIOTYZM!!!!! Nieprawdziwe informacje rozpowszechniane w celu? No własnie...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2011 01:51
A czy seks z użyciem takich rzeczy jest nienaturlany? Coś mi się wydaje że konserwatywni twórcy tego artykułu chcą narzucić swoje poglądy na tą kwestię...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2011 01:49
Czyżby kampania Ojca Rydzyka?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2011 18:18
Jezeli wszystkie dziewczyny robia tak jak ta pani na zdjeciu to sie nie dziwie ze jest toksyczny haha... jak mozna trzymac na podlodze tak intymna rzecz???:D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo