Czego nie wiesz o orgazmie?

Ludzka seksualność kryje w sobie wiele tajemnic.
Czego nie wiesz o orgazmie?
23.06.2011

Badania na temat orgazmu zawsze prowadzone były trochę na uboczu. Mimo wszystko jednak powstało kilka interesujących spostrzeżeń na temat tego niezwykłego zjawiska. Szczególną sensację wywołały wyniki badań amerykańskiego biologa Albert Kinsey'a, który doszedł do kilku zaskakujących wniosków...

1. Masturbacja płodu

Okazuje się, że człowiek już w życiu płodowym może doświadczyć tego niezwykłego zjawiska jakim jest orgazm. Rozwijające się w brzuchu matki dziecko oddaje się podobno praktykom masturbacji. Spostrzeżenie te udowodnione zostało za pomocą zdjęć USG płodu, na których to widać wyraźnie jak ręka oraz penis dziecka znajdują się w dosyć jednoznacznej pozycji. W stwierdzeniu tym wciąż jednak pozostaje wiele wątpliwości. Czy można bowiem jedynie na podstawie zdjęcia dochodzić do tego typu wniosków?

2. Orgazm pośmiertny

W jaki sposób wywoływany jest orgazm? Za to niezwykłe uczucie odpowiada jeden z nerwów rdzenia kręgowego. Stymulacja innej jego części może na przykład wywołać u zmarłego człowieka tzw. odruch Łazarza, kiedy to osoba, u której stwierdzono zgon mimowolnie krzyżuje obie swoje ręce na klatce piersiowej. Naukowcy są więc skłonni twierdzić, że poprzez ucisk odpowiednich nerwów w ciele martwego człowieka można również wywołać u niego orgazm.

3. Do orgazmu wcale nie potrzeba genitaliów

Chociaż najbardziej popularną metodą osiągania orgazmu jest stymulacja narządów płciowych, to jednak okazuje się, że nie jest to jedyna droga do osiągnięcia rozkoszy. Albert Kinsey przedstawił bowiem przypadki kobiet, które są w stanie osiągnąć orgazm przez pocieranie brwi. Zagadka ludzkiego ciała wciąż jest niewyjaśniona. W literaturze znane są bowiem przypadki orgazmu kolanowego. Co ciekawe, medycyna zna również przypadek kobiety, która osiągała rozkosz za każdym razem, gdy myła zęby.

 

 

orgazm

4. Rozkosz skutecznie zwalcza czkawkę

Czyżby stosunki seksualne rzeczywiście były lekarstwem na tą jakże uciążliwą dolegliwość? Okazuje się, że medycyna zna jeden taki przypadek. Miał on miejsce w 1999 roku. Pewien mężczyzna zapadł niespodziewanie na trudną w leczeniu czkawkę. Nie pomagały żadne domowe ani farmakologiczne sposoby. Dolegliwość ustąpiła dopiero wtedy, gdy kochał się z żoną...

5. Szczytowanie powoduje nieświeży oddech

Niektórzy badacze ludzkiej seksualności twierdzą, że orgazm niesie za sobą dosyć dziwną dolegliwość. Otóż okazuje się, że przez mniej więcej godzinę po stosunku można wyczuć zmianę w jakości oddechu partnera. Jest to podobno spowodowane wydzielaniem przez nasz organizm specyficznych substancji wpływających na zmianę ph w ustach.

6. Orgazm lekarstwem na bezpłodność?

W dawnych badaniach nad ludzką seksualnością istniało powszechne przekonanie, że orgazm posiada bardzo duży związek z płodnością człowieka. Uważano bowiem, że ich stan sprzyja poczęciu, umożliwiając zasysanie spermy do środka macicy. To dziwne twierdzenie zostało jednak obalone przez współczesną medycynę i ostatecznie zamieniono je w mit. Jak dowiedli bowiem naukowcy, podczas osiągania rozkoszy przez kobietę, nie obserwuje się żadnego "ssania".

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Dlaczego musimy walczyć o mężczyzn?

W relacjach damsko-męskich nie ma sprawiedliwości. Podczas gdy my musimy nieustannie walczyć o męskie względy, oni cieszą się powodzeniem nawet bez włosów i z brzuszkiem.

Facetów pociągają nasze wady - nadprogramowe kilogramy mogą być atutem!

Twoja walka z kilogramami zdaje się nie mieć końca? Wyobraź sobie, że płeć przeciwną bardziej pociągają dziewczyny przy kości niż te idealne jak Barbie... Dlaczego?

Polecane wideo

Komentarze (29)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2011 21:43
bzdury , bzdury - ostatnio ogladalam program na discovery ,ze wlasnie to orgazm kobiecy zwieksza szanse zajscia w ciaze!wystepuje wlasnie efekt ssania plemnikow w strone jajnika gdzie dojrxewa jajeczko. jakies stare wiadomosci ma papilot!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 21:30
SEVF3K puxgjvcnbfin
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 14:38
dcgyg3 dpnplpnqvxdb
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 02:11
Your article perfectly shows what I neeedd to know, thanks!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2011 18:09
koniecznie to zobaczcie www.youtube.com/watch?v=jfzCurAInjg
odpowiedz

Polecane dla Ciebie