Uwaga, większość związków kończy się po trzech latach znajomości! (Poznaj najczęstsze powody!)

Zobacz, jak poznać, że do Waszego związku zbliża się kryzys. Dowiedz się, co zwiastuje koniec sielanki.
Uwaga, większość związków kończy się po trzech latach znajomości! (Poznaj najczęstsze powody!)
01.04.2011

Nawet najlepsze pary po pewnym czasie przeżywają kryzys. Kiedy mija pierwsze zauroczenie i etap fascynacji przychodzi czas na rutynę i nudę. Po paru latach znajomości nasz partner niczym już bowiem nie może nas zaskoczyć. Degradacji ulega namiętność i pożądanie. Większosć par zaczyna odczuwać wtedy pierwsze symptomy kryzysu.

Według sondaży przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii zdarza się to najczęściej po trzech latach znajomości. Jest to moment przełomowy w każdym związku. To właśnie wtedy pojawia się największe napięcie i problemy, emocje sięgają zenitu. Drobne nieporozumienia zaczynają urastać do rangi bardzo poważnych problemów.

Jak poznać więc, że do naszego związku zbliża się kryzys? Co zwiastuje koniec sielanki? Wszystko zaczyna się od tego, że przestajemy prawić sobie komplementy. Coraz rzadziej okazujemy sobie czułość. Spada też zainteresowanie seksem. Niepokojącym symptomem mogą być również tak zwane krótkie rozstania. Pary najpierw "rozwodzą" się na weekendy, a potem osobno spędzają wakacje. Jeśli nic się nie zmieni, rozstają się na dobre. Wielkim zabójcą miłości okazuje się również otyłość, pieniądze, nienormowany, zbyt długi czas pracy. Związki rozpadają się też z powodu braku higieny osobistej, konfliktów w rodzinie, braku romantyczności, nadużywania alkoholu i chrapania.

Żadne nieporozumienia nie przebiją jednak głównego powodu wielu rozstań, którym jest... zdrada. Może ona zabić nawet największą miłość!

W obliczu tak niepokojących sondaży warto zastanowić się, czy da się jednak uratować jakoś nasze uczucie i wytrwać w związku dłużej niż 3 lata? Z obserwacji socjologów wynika, że najtrwalsze okazują się małżeństwa zawierane w późniejszym wieku i przez wykształconych ludzi.

A może Wy znacie jakąś receptę na udany związek, który będzie miał szanse przetrwać długie lata?

Karina Hefner

Zobacz także:

Wiosna - pora wcale nie miłosna! W marcu, kwietniu i maju najrzadziej uprawiamy seks! (PRAWDA?)

Ale za to najłatwiej teraz o wpadkę! Jak to możliwe?

PORADNIK FLIRCIARY: Dokąd pójść na pierwszą randkę?

Nie macie pomysłu na pierwszą randkę? Wybierz miejsce i rodzaj spotkania, który spełni twoje oczekiwania.

Komentarze (159)

Ocena: 4.99 / 5
Laura (Ocena: 3) 31.08.2017 12:56
Nasz pierwszy kryzys ( ciągłe kłótnie i wątpienie czy ten związek ma sens )dopadł nas po 2,5 roku ..po 3 rocznicy zaczeło nam sie znowu układać . Niestety po 3,5 roku bycia razem znowu nastąpił kryzys .. nie polegal na kłótniach tylko na obojętności i życiu obok siebie .. bardziej bolała mnie ta obojętność ze strony partnera niż kłótnie .. No i tego kryzysu nie przetrwaliśmy ..rozstaliśmy sie po ponad 4 latach związku.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2014 18:09
a my po 3 latach nadal tak samo zakochani :)
odpowiedz
zmarnowana (Ocena: 5) 02.08.2014 23:21
U mnie tak samo... jestesmy lekko ponad 3 lata, czuje, ze mu juz na mnie nie zalezy. Prawie codziennie sie klocimy, a na weekendy woli isc z kolegami niz posiedziec ze mna..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.09.2013 02:21
U mine wlasnie sie zaczelo. Co za swiat
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2012 18:35
Uczucia może nie być, seksu może nie być, ale są dzieci i dla nich się tchowi bez miłości, bez przyjemności z sex -u. Tylko ciekawe jak długo można tak wytrzymać, jak zaczyna pociągać Cie inny mężczyzna, przy którym mogłabyś się otworzyć na nowo w sypialni... To bardzo trudne..Pozdrawiam.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo