PIĘKNA I BESTIA: Brzydki facet nie utrzyma przy sobie kobiety choćby na koncie miał miliony!

Najzdrowsze relacje panują w związkach, w których obie strony są atrakcyjne w takim samym stopniu.
PIĘKNA I BESTIA: Brzydki facet nie utrzyma przy sobie kobiety choćby na koncie miał miliony!
06.03.2011

Naukowcy z Uniwersytetu w Liverpoolu postanowili sprawdzić, jaki wpływ na relacje damsko-męskie ma wygląd. Najpierw wybrali zdjęcia 100 par, z których część wytrwała w związku zaledwie kilka miesięcy, a pozostali wciąż się kochają, mimo upływu wielu lat. Następnie naukowcy analizowali atrakcyjność zakochanych.

Badanie wykazało, że najbardziej nietrwałe są związki, w których to kobieta dominuje pod względem urody, a której partner niczym specjalnym się nie wyróżnia. Jeśli to mężczyzna jest przystojniejszy od swojej partnerki, wtedy szansa na powodzenie relacji jest o wiele większa.

Zdaniem naukowców wynika to z prostej zależności - atrakcyjna kobieta wychodzi z założenia, że stać ją na „coś” lepszego i z tego względu częściej zmienia partnerów. Jeśli nie jest zbyt piękna, ale trafi na urodziwego faceta, wtedy ma większą motywację, by dbać o związek. Martwi się, że drugiego takiego już nie znajdzie.

Najzdrowsze relacje panują jednak w związkach, w których obydwie strony charakteryzują się podobnym stopniem atrakcyjności. Badanie udowodniło także, że o trwałości więzi decyduje przede wszystkim kobieta.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl 

Zobacz także:

MAGIA MIŁOSNYCH SZEPTÓW

Okazji do wyrażania słowami miłości jest bardzo wiele: od porannych wyznań, przez miłosne dialogi podczas wspólnych posiłków, aż do słownych igraszek na dobranoc.

Mailowe flirtowanie w pracy: TAK czy NIE biurowym romansom?

Psycholodzy stanowczo odradzają flirty ze współpracownikami poprzez pocztę elektroniczną i komunikatory internetowe. Ile może kosztować chwila szaleństwa?

Komentarze (76)

Ocena: 5 / 5
Robert (Ocena: 5) 25.04.2015 07:13
To jest prawda, ale redaktor nie postarał się podkreślić rzeczy ważnej tylko głupotę, pogrubione być powinno: "a której partner niczym specjalnym się nie wyróżnia" a nie na odwrót.
odpowiedz
maja (Ocena: 5) 22.08.2013 12:18
dawno takiej bzdury nie slyszalam... ;/ głupota na maxa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.06.2012 12:27
od dzisiaj będę najprzystojniejszym i najlepszym facetem na Ziemi, choćbym miał się zesrać ale wyrwie najatrakcyjniejszą kobietę która wpadnie mi w oko. I SHOW YOU HOW GREAT I'M
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2011 18:24
hey, pytanie moje takie : jak się nazywa ten guzikooki mężczyzna ? :D
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2011 11:17
A co tam naukowcy mogę na ten temat wiedzieć. To,że na przykład około 100 parom się nie udało o niczym nie świadczy. na pewno zadziałały tam inne czynniki niż wygląd. Tym bardziej,ze to jak facet wygląda naprawdę nie jest ważne, grunt,żeby był interesujący
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo