Wolne dni - NAJLEPSZY TEST DLA ZWIĄZKU!

Podczas wspólnych wyjazdów zamiast cieszyć się odpoczynkiem, skaczecie sobie do gardeł? Sprawdź, jak pokonać ten problem!
Wolne dni - NAJLEPSZY TEST DLA ZWIĄZKU!
14.01.2011

Według badań w zeszłym roku ponad połowa Polaków nie wyjechała na wakacje, a przeciętny rodak poza domem (i pracą) spędził jedynie 6 dni! Aż 68% badanych jako przyczynę braku wakacji wskazuje brak pieniędzy.  

Zgubne oczekiwania

Właśnie dlatego, każda okazja na odpoczynek, paradoksalnie zamienia się w stres. Jest tak szczególnie wtedy, gdy czas wolny chcemy spędzić z partnerem. Jak to możliwe? Każdy wyczekiwany wyjazd staje się prawdziwym wydarzeniem, a my tworzymy setki planów, drżymy o pogodę, obmyślamy program zajęć, a z samym urlopem wiążemy niekończącą się liczbę oczekiwań…

Początki bywają najtrudniejsze…

 Wszystko ma być idealne, my wreszcie znów będziemy szczęśliwi, a nasze siły witalne wrócą do stanu sprzed kilkunastu lat. Do tego brak problemów, zero wad codzienności i spełnianie własnych fantazji… Tymczasem w rzeczywistości już nawet zanim ruszymy w drogę, dziwnym trafem natykamy się na mnóstwo złośliwości losu, zaczynamy się kłócić i najchętniej zrezygnowalibyśmy z całego głupiego pomysłu, jakim był wyjazd. Jak to możliwe? 

Zbyt wiele wolnego czasu

Okazuje się, że codzienność nie jest wcale taka zła, jak nam się wydaje. Szereg obowiązków, brak czasu i praca w efektywny sposób dozują chwile, które możemy spędzać razem, chociażby dzieląc się naszymi zwykłymi problemami. Nic więc dziwnego w tym, że podczas urlopu, świąt, czy zimowych ferii trudno nam wytrzymać z naszym własnym partnerem. Spędzane ze sobą niekiedy całe 24 godziny na dobę, obnażają nowe wady i przypominają o tym, co irytowało nas od zawsze...

 

jak przestać kłócić się z partnerem

Wakacyjny egoizm

Kolejnym problemem są wygórowane oczekiwania. Chcąc odpocząć, stajemy się samolubni i nieczuli na zachcianki drugiej połówki. Wydaje nam się, że własnego partnera znamy na tyle dobrze, by wiedzieć, czego potrzebuje podczas tych kilku wolnych dni. Tymczasem okazuje się, że codzienne spacery, stołowanie się w knajpach i wycieczki rowerowe nie zastąpią zwykłego leniuchowania, do którego trudno jest czasem się przyznać. Poza tym, czy na urlopie wypada siedzieć bezczynnie, czytając książkę? Czym pochwalimy się potem znajomym?

Jak nie dopuścić do tego, by kilka dni spędzonych w domu lub podczas wspólnego wyjazdu stało się oblanym egzaminem trwałości naszego związku? Warto wziąć przykład z dzieci! To one w wolnym czasie zawsze robią to, na co mają ochotę, a gdy się znudzą, bez cienia żalu porzucają zabawę, na rzecz innego, bardziej ekscytującego zajęcia! Pamiętajmy o spontaniczności, której nie brakowało nam na początku znajomości…

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Ukrywają się w domach i udają, że są na wakacjach!

A wszystko, aby wzbudzić zazdrość sąsiadów i nie przyznać się, że nie stać ich na zagraniczny urlop…

Nastolatki toną w długach!

Młodzi ludzie już w kilka dni po osiemnastych urodzinach zaczynają korzystać ze swoich nowych praw – biorą na siebie kredyty, kupują drogie sprzęty na raty. Niestety, zobowiązań nie spłacają, trafiając tym samym na czarne listy windykatorów.

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.01.2011 12:38
to ja chyba jakas dziwna jestem. jak ja i moj facet mamy wolne, to wlasnie dogadujemy sie idealnie, na dwutygodniowych wakacjach poklocilismy sie raz i to bardzo lajtowo. natomiast na codzien zremy sie jak psy i klocimy o byle co.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.01.2011 11:53
kolejny artykuł który mnie rozczarował ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2011 22:22
Ale obrzydliwy facet na zdjeciu xP
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2011 21:07
opisaliście jak to wszystko wygląda...okey...ale nie znalazłam ani jednej rady jak ewentualnie się z tym uporać albo jak zaradzić .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2011 19:24
E tam, ja się z tym nie zgadzam. Gdy spędzam wolny weekend u chłopaka czy wyjeżdżamy gdzieś we 2 to super spędzamy czas i rzadko kiedy się kłócimy. No ale może jestem taką szczęściara po prostu :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie