Jak pokonać kompleksy i pokochać każdy centymetr swojego ciała?

Nie wiesz, jak zapomnieć o niedoskonałościach i cieszyć się swoją seksualnością? Aby przestać nienawidzić - trzeba pokochać!
Jak pokonać kompleksy i pokochać każdy centymetr swojego ciała?
03.12.2010

Przepis na sukces w dziedzinie bycia seksowną jest niezwykle prosty. Aż dziw, że mimo to tak wiele z nas ma problem z uwierzeniem we własny urok i atrakcyjny wygląd. Kompleksy stanowią wielką przeszkodę nie tylko podczas szukania życiowego partnera lub romansu. To również duże utrudnienie w czerpaniu prawdziwej radości z… seksu. Jak to zmienić? Wystarczy polubić siebie!

Doceń każdy fragment swojego ciała!

Uważasz, że to nie takie łatwe? Cóż, jeśli próbowałaś już zaakceptować całą siebie, a ze wszystkich prób nie wyszło zupełnie nic, zmień taktykę! Pokochaj każdy pojedynczy element swojego ciała! Na początku spróbuj zrozumieć, jak mało jest sensu w marnowaniu cennego czasu na wyliczanie wad naszych ust, nóg, piersi, włosów i paznokci. Nie odmienisz ich wyglądu! Zmieni je dojrzałość, a potem starość, ale jak się domyślasz – wcale nie po twojej myśli... Co zrobić, by za 10 lat nie czuć się nieatrakcyjnie?! Nie masz wyboru. Od dziś zacznij naukę! Zobaczysz, jak bardzo odmieni się twoje życie erotyczne.

Dlaczego nie potrafimy zrozumieć siebie samych?

Kino, telewizja, sztuka i media. Choć o ich negatywnym wpływie na samoocenę kobiet mówiło się już naprawdę wiele, kolejne serie wykładów nie przynoszą żadnych rezultatów. Czas spojrzeć prawdzie w oczy – współczesna kobieta rzadko jest w stanie dopuścić do świadomości myśl o tym, że wygląd nie jest najważniejszy. Mimo że wiele z nas głosi podobne poglądy, nie wszystkie wierzymy we własne słowa. To duży błąd, bo mężczyźni wprost uwielbiają kobiety, które są przekonane o swoim pięknie – zarówno tym zewnętrznym, jak i wewnętrznym!

jak znaleźć chłopaka

Wiara w siebie nie czyni cudów. Po prostu pozwala żyć!

Uwaga! Im mniej wierzysz w siebie, tym mniej w twoją urodę będą wierzyć twoi znajomi. Nie pozwól byś sama siebie zamieniła w kogoś, kto za wszelką cenę chce dorównać innym. W życiu nie chodzi o to, by być kobietą tak eteryczną jak modelka, tak seksowną jak koleżanka, czy tak piękną jak gwiazda na czerwonym dywanie. Najważniejsze jest to, by swój czas przeżyć w pełni! Bez udawania kogoś innego, kto w rzeczywistości również gra… Tylko taki sposób myślenia pozwoli uwierzyć w siebie i pokazać innym kim jesteś. Wiara we własny styl, typ urody i urok osobisty to twoja tarcza i najskuteczniejsza broń, która sprawi, że to inni zaczną zastanawiać się jak być tobą! Takiej kobiecie nie oprze się żaden facet

Dlaczego warto zapomnieć o kompleksach?

Co przyniesie nowy stosunek do życia i postrzegania samej siebie? Zamiast wiecznego skrępowania, kontrolowania własnego wyglądu i analiz potencjalnych ocen wystawianych przez mężczyzn, zyskaj czas, energię i przestrzeń na spełnianie własnych potrzeb, a przede wszystkim na postrzeganie i interpretację własnych doznań.

Odtąd czuły dotyk lub namiętny pocałunek zyskają nowy, pełniejszy i prawdziwy wymiar! Jesto co walczyć!

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Stop druzgocącej samoocenie!

Czy porównujesz się do innych? Zbyt częste analizowanie swojego Ja na tle otaczających cię osób prowadzi do kompleksów i samodestrukcji. Sprawdź, czy ten problem dotyczy również ciebie.

Największe kompleksy gwiazd – RANKING!

Poznajcie największe koszmary gwiazd – mankamenty urody, które spędzają im sen z powiek, a nam, zwykłym kobietom… poprawiają humor!

Polecane wideo

Komentarze (93)
Ocena: 5 / 5
ANONIMEK:(POMOCY (Ocena: 5) 28.01.2013 19:09
MAM 13 PRAWIE 14LAT I OKROPNE KAPLEKSY ALE TO NAPRAWE CHYBA NIKT NIEMA TAKICI JAK JA OPISZE JE:KIEDYS TO BYŁO ROK TEMU MIALAM TAKIE COŚ:MUSIALAM ROBIC WSZYSTKO PAŻYŚCIE ALBO NIEMOGLAM WRACAĆ INNA DROGA NIZ NP.SZŁAM DO SZKOŁY.ALE TO MI NASZCZESCIE PRZESZŁO.A TERAZ MAM TAKIE COS: 1.Recznik-tak nazymam ten kapleks polega na:jeśli ide spać to musze dotknać recznika i pomyśleć:kim bym chciała byc:nauczyciel,nauczycielka,kimś z rodziny (meżczyzna,kobieta)siasiad,sasiadka,osoba ze szkoły(-||-),gdzie chce mieszkać itp...jeszcze dlugo by pisać 2.Uwarzam ze jestes gruba ZACZELAM SIE CIAĆ PIERW OSTRZEM OD MASZYNKI A TERAZ TNE SIĘ ZYLETKA ALBO TNE KRESKI ALBO:DOŚĆ Z KAPLEKSAMI!. DO TEGO CHCE SIE ZABIC MAM DOSC PROSZE POMUŚĆIE MI PROSZE BO NIEDAM RADY POPROSTU NIEDAM RADY PROSZE O SZYBKA POMOC DAJCIE MI JAKIEŚ DOBRE RADY GDZIE MOGE PUJSC ALBO DO KOGO ALBO WY DAJCIE MI JAKIEŚ RADY TO CO NAPIRALAM TO TYLKO CZĘŚC MOICH KAPLEJSOW MAM NAPDZEJE ZE MI POMOŹECIE PROSZE:(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2012 18:57
Dodaj komentarz do Jak pokonać kompleksy i pokochać każdy centymetr swojego ciała?:
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.06.2012 22:00
pasztet Z cieBIE !!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.12.2010 22:19
ten artykuł jest po wuju
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.12.2010 17:55
jak być sobą, jeśli nie jest sie kims inteligentnym, injteresujacym, poprostu zwykłym flegmatykiem, poprzestac na tym, czy zmagac sie z soba? jak skoro inni tego od nas wymagaja?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie