Jakich kobiet nie lubią mężczyźni?

Przepytałyśmy ich i już wiemy, od jakich kobiet panowie uciekają gdzie pieprz rośnie.
Jakich kobiet nie lubią mężczyźni?
28.11.2010

Mężczyźni z reguły nie lubią mówić o uczuciach, zwłaszcza gdy mają się zwierzyć kobiecie. Czasem jednak warto zagłębić się w męską psychikę. Okazuje się, że w ich głowach siedzą zupełnie inne myśli niż nam – kobietom – się wydaje. Zasadniczo panowie nie mają wygórowanych oczekiwań w stosunku do dziewczyn. Są bardziej elastyczni i pragmatyczni, a przy tym znacznie mniej drobiazgowi. Po co ci o tym mówimy? Chcemy pokazać, co tak naprawdę siedzi w męskich umysłach. Tym razem zaprezentujemy typy kobiet, których mężczyźni nie znoszą!

Materialistka

Wprost alergicznie mężczyźni reagują na dźwięk wyrazu „karierowiczka”. Oba te określenia nie kojarzą się dobrze, do obu mężczyźni są zrażeni. I siłą rzeczy również do takich kobiet. Co gorsza, problem dotyczy wielu pań – jedne z badań pokazały, że większość z nas jest skrajnymi materialistkami. Panowie, owszem, bardzo cenią kobiety samodzielne i pracowite, które mają swoje pieniądze i które odnoszą sukces zawodowy. Na wielu facetów działa to jak afrodyzjak. Jednak chodzi o to, żeby nie przekraczać tej cienkiej granicy między rozsądnym zarobkowaniem a zimnym materializmem. – Nie ma nikogo gorszego niż kobieta, dla której wzbogacanie się jest celem samym w sobie. To nie jest seksowne – uważa Rafał. Poza tym, przy takiej pani mężczyźni czują się jak nieudacznicy.

Kobieta rozwiązła

Może cię to zaskoczy, ale udało nam się ustalić, że faceci nie znoszą kobiet rozwiązłych, które pejoratywnie zwie się „łatwymi” lub nawet „puszczalskimi”. Wydaje ci się, że właśnie takimi kobietami faceci są najbardziej zainteresowani? Nic z tych rzeczy! Żaden porządny, godny uwagi facet nie powie, że dziewczyna, która nie szanuje swojego ciała, jest fajna. A jeśli skorzysta z takiej okazji, to tylko dla własnej satysfakcji. Odzywa się tutaj stereotyp mężczyzny-zdobywcy. Okazuje się bowiem, że tak naprawdę faceci w dalszym ciągu muszą i chcą zdobywać kobietę. – Dziewczyna nie może być podana na tacy, trzeba się o nią starać. Z łatwą dziewczyną żaden facet nie zwiąże się na stałe – mówi Rafał. – Ja mam na takie kobiety alergię. Gdy widzę jedną z nich, wydaje mi się, że nie tylko sama się nie szanuje, ale że jest złośliwa, przebiegła, nie ma zasad... Mam o tych paniach najgorsze zdanie – dodaje nasz rozmówca.

jak znaleźć męża

Mądralińska

Kolejny sprawdzony fakt – mężczyźni nie cierpią przemądrzałych dziewczyn. Wiedza i inteligencja są pociągające – nie jest żadną tajemnicą, że faceci szukają partnerek, które mają coś w głowie. Ale przechwalania się i mądrzenia żaden facet ci nie wybaczy. Nigdy nie pokazuj mężczyźnie, że jesteś od niego mądrzejsza. I nigdy nie próbuj mu udowodnić, jak bardzo jest głupi. – Kobiety, które zachowują się jakby pozjadały wszystkie rozumy, po prostu nas odstraszają. Nie ma faceta, który chciałby mieć taką partnerkę u swojego boku, bo każdego dnia czułby się jak półgłówek – zaznacza Rafał. Dlatego pamiętaj: nawet jeśli znasz swoją wartość, nie popisuj się, bo faceci cię znienawidzą. Tak, milczenie jest złotem...

Feministka

Czyli jeszcze gorsza wersja pani mądralińskiej. Jeśli zależy ci na zwróceniu uwagi fajnego faceta, nie opowiadaj o tym, że kobiety są we wszystkim lepsze od mężczyzn albo że są prześladowanie ze względu na płeć. Nie każdej kobiecie bycie feministką wyszło na dobre. Feminizm nie jest seksowny, ale jeżeli jesteś feministką, lepiej swoimi przemyśleniami podziel się z koleżankami. Przy takich kobietach mężczyźni po prostu źle się czują. Po pierwsze, feministki starają się udowodnić na każdym kroku, że są lepsze od facetów. Po drugie umartwiają się nad sobą. Po trzecie, dla mężczyzn są przerażające: panowie zwyczajnie się ich boją. – Feministki to takie dziewczyny w spodniach, które nie potrafią docenić tego, co mają i żądają więcej. Mało to kobiece – twierdzi Rafał. Faktycznie, gdy mowa o kobiecości, feminizm nie ma z nim nic wspólnego.

jak znaleźć faceta

Złośnica

Nie jest żadną tajemnicą, że mężczyźni bywają przebiegli, zgryźliwi i złośliwi. Ale u kobiet szukają subtelności, delikatności i ciepła. Takie są fakty! Tłumaczy to nasz rozmówca Rafał: – Przy takich paniach po prostu nie jest miło. A my chcemy przy kobietach czuć się fajnie. Przecież właśnie o kobietach mówi się, że dbają o ciepło domowego ogniska – wyjaśnia. Dlatego: nie krytykuj, nie przygaduj, nie obgaduj, nie rób docinek, nie przedrzeźniaj, nie odgryzaj się. Faceci stronią od kobiet, które prawią wieczne reprymendy! Nie myśl, że w ten sposób pokażesz mężczyznom, jaka jesteś przebojowa i pewna siebie. Takie zachowanie każdy facet uzna za nieodpowiednie i na stałe przypnie ci łatkę złośnicy, której się nie pozbędziesz.

Kobieta-facet

Zwana również „babochłopem”, która ciągle chodzi w spodniach, przeklina jak szewc, a nawet pali cygara. Cóż, może to zabrzmi szowinistycznie, ale mężczyźni uciekają przed takimi „kobietami” gdzie pieprz rośnie. Możesz mieć jedynie pewność, że zwrócą na ciebie uwagę. Potem cię skrytykują (jeśli nie publicznie, to w rozmowie z kolegą), a w końcu zaczną się zastanawiać, czy przypadkiem nie jesteś lesbijką. Przede wszystkim takie kobiety się mężczyznom nie podobają i nie pociągają ich. A jeśli okaże się, że kobieta-facet jest całkiem fajną i sympatyczną dziewczyną, przyjmą ją w poczet swoich... kumpli. Staniesz się wtedy ich koleżanką do kieliszka i świńskich dowcipów. A chyba nie o to chodzi, prawda? – Musi być jakiś podział społeczny. Mężczyźni to mężczyźni, a kobiety to kobiety. I nie powinniśmy wchodzić na swoje poletka – uważa Rafał.

Spełnienie męskich oczekiwań to nie lada wyzwanie. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że panowie szukają prawdziwych kobiet z krwi i kości – czułych, sympatycznych, ciepłych, które znają swoją wartość i nie muszą udowadniać mężczyznom, że są od nich lepsze. Dopóki jesteś kobieca, a przy tym pozostajesz sobą, o męską adorację możesz być spokojna.

Julia Wysocka

Zobacz także:

Czy jesteś KOBIETĄ IDEALNĄ? Sprawdź, co sądzą faceci!

Wysportowana sylwetka, miłość do seksu i dzieci – tego u kobiet szukają mężczyźni.

W jakich kobietach zakochują się faceci?

Nie w karierowiczkach a w słabych kobietkach mężczyźni zakochują się do szaleństwa.

Komentarze (222)

Ocena: 4.96 / 5
value (Ocena: 5) 27.07.2017 07:46
odpowiedz
value (Ocena: 5) 27.07.2017 07:46
odpowiedz
Meks (Ocena: 5) 23.11.2016 18:01
Prawda jest taka, że dziewczyny nie chcą by je szanowano. Chcą być pomiatane. Wiedzieć, że to facet rządzi i to one muszą się dostosować. Napisałem o tym kiedyś na swoim blogu. Jakby ktoś miał chęć to zapraszam: http://piaskownicameksa.pl/kobiety-nie-chca-byc-szanowane/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.01.2016 01:50
Ups, spełniam wszystkie kryteria i jestem z tego dumna :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 3) 09.12.2015 22:33
ja mam chłopaka i on lubi mnie taką jaką jestem
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo