Jak wygląda seks dwóch kobiet?

Co kobieta może dać w łóżku drugiej kobiecie? Czy warto spróbować seksu z osobą tej samej płci? Dowiedz się, jakie to uczucie!
Jak wygląda seks dwóch kobiet?
16.10.2010

Mimo powszechnej tolerancji dla homoseksualizmu, miłość lesbijek jest nadal tematem tabu. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, jak wygląda seks z drugą kobietą? Co w łóżku oznacza posiadana przez nas wiedza na temat własnej płci? W tym aspekcie przewidywalność może być odpychająca, bądź wręcz przeciwnie – niezwykle seksowna. Przykład to twórczość największych gwiazd światowej sceny muzycznej, m.in. Katy Perry, Rihanny, Britney Spears i Madonny, które lesbijską miłość traktują jako inspirację.

Seksowne pocałunki celebrytek i ponętne teksty ich piosenek tworzą swoistą modę, która na dobre zapanowała już wśród młodych Amerykanek i nie tylko. Jej sednem jest zasmakowanie zupełnie nowego przeżycia: seksu z inną kobietą. Przyznaje się do niego już co dziesiąta mieszkanka USA. Mimo tak licznej grupy zainteresowanych, ze statusem lesbijki identyfikuje się jedynie 4% spośród wszystkich odważnych pań. Temat jest jednak na tyle głośny, że zjawiskiem postanowili zainteresować się terapeuci. Do jakich wniosków doszli?

Okazuje się, że nasza sfera zmysłowa jest dużo bogatsza niż seksualność mężczyzn. Kobiecy seks kipi różnorodnością, a jego najistotniejsze cechy to bujność, płynność i delikatność. Kochając się z inną kobietą, ponoć częściej zapominamy o stresach i łatwiej osiągamy najwyższy stopień odprężenia organizmu. Dlaczego? W trakcie stosunku dwóch kobiet znika problem niechcianej ciąży, a jednocześnie nie musimy obawiać się wygórowanych oczekiwań ze strony partnera seksualnego.

czy jestem lesbijką

seks z mężczyzną to pochodna rządzących nami instynktów. Nie trzeba tłumaczyć naturalnej logiki stosunku postrzeganego jako potrzebę przedłużenia ludzkiego gatunku. Gdy kochamy się z drugą kobietą, równie prozaiczne aspekty po prostu przestają istnieć. Efekt? W miejsce praw wynikających z oczywistych kanonów natury, zyskujemy swobodę, niezobowiązującą zabawę i ekscytację. seks staje się czystą przyjemnością, pozbawioną wątpliwości i konsekwencji.

Większość pań eksperymentuje właśnie ze względu na te zalety stosunku z kobietą. Brak poczucia wykorzystania, brak oskarżeń o rozwiązłość, brak zagrożeń związanych z jednostronnym zaangażowaniem, tęsknotą po rozstaniu… Czy rzeczywiście seks z drugą kobietą pomaga zapobiegać wszystkim kłopotom typowym dla damsko-męskich relacji? To bardzo prawdopodobne. Z drugiej strony zastąpienie ich zabawami z partnerkami tej samej płci łączy się z szeregiem poważnych komplikacji.

Czy niewinne eksperymenty mogą przerodzić się w stały związek bądź zmianę orientacji seksualnej? Jak najbardziej. Według psychologów, przejawy erotycznych upodobań to niekoniecznie domena dzieciństwa i wieku dojrzewania. Skłonności lesbijskie najczęściej dają o sobie znać dopiero wtedy, gdy osobowość kobiety osiągnie już dojrzałość. To czas, kiedy jesteśmy już na tyle odważne, by móc przeciwstawić się społecznym kanonom i dopuścić do głosu swoje ukryte pragnienia.

Terapeuci nie zalecają jednak rozwiązłego eksperymentowania czy usilnego szukania udanego związku z drugą kobietą. Wszystko, co wiąże się z problematyką seksu jest wyjątkowo wrażliwym obszarem ludzkiej psychiki. Dlatego należy dbać przede wszystkim o to, aby każda sytuacja intymna w jakiej się znajdziemy, była dla nas komfortowa i przyjemna.

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Książe William się żeni! Już wyznaczono datę ślubu!

Trudna sztuka rozbierania

Komentarze (118)

Ocena: 4.97 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2015 05:29
Hxhx
odpowiedz
olciaa (Ocena: 5) 27.02.2015 10:25
dziewczyny co wy wypisujecie przecież seks z dziewczyna nie zadowala jak seks z dobrym mężczyzna ktory spelnia zachcianki seksualne a z kobieta to tylko zabawa i przelotna przygoda
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.07.2014 07:36
Próbowałam - coś pięknego. Teraz wiem, że jestem w 100% homo.
odpowiedz
Impossible (Ocena: 5) 03.01.2013 14:32
Seks z kobieta to cos pieknego :) nigdy nie bylam z facetem od zawsze tylko kobieta mmm jest super wole tak zyc niz byc ponizana przez facetow :))
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 11.12.2012 15:50
Ja również jestem w związku z kobietą. I to jest prawdziwa miłość, kocham ją nad życie i nie wyobrażam sobie życia bez niej. Mamy po 19 lat i planujemy wspólnie zamieszkać. Taki krótki apel dla osób bi lub homo : Nie bójcie się mówić o miłości i pokazywać ją. Polska jest jeszcze krajem zacofanym, ale zawsze możecie żyć ze swoją partnerką/partnerem w innym pięknym kraju. Kocham J.♥
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo