SONDA: Czy umiałabyś wybaczyć zdradę?

Nie wolno odkładać „na potem” namysłu nad stanowiskiem wobec jego zdrady. Bo po odkryciu przykrej prawdy następuje szok, chaos, przerażenie dzieci i strzały we własne stopy.
SONDA: Czy umiałabyś wybaczyć zdradę?
23.03.2010
> -->

Przed Wami kolejny fragment rewelacyjnej książki „Porady na zdrady”. Tym razem jej autorzy, Marcin Popowski i Iwona L. Konieczna, radzą jak wybrać tak zwany cel strategiczny na wypadek zdrady.

UWAGA, na końcu artykułu atrakcyjny KONKURS!

Poprzednia publikacja: ZDADA: 10 sytuacji, w których powinnaś zachować wzmożoną czujność!

Gdy wierność męża budzi wątpliwości, najczęściej żony uznają za jedyny cel –  weryfikację podejrzeń. Ustalenie, czy mąż ma kochankę, wydaje się ważniejsze niż teoretyczne gdybanie, co zrobią, gdy okaże się, iż faktycznie są zdradzane. A to błąd. Kosztowny błąd. 

Nie wolno odkładać  „na potem” namysłu nad stanowiskiem wobec jego zdrady. Bo po odkryciu przykrej prawdy następuje szok, chaos, przerażenie dzieci i strzały we własne stopy. 

Im prędzej wybierzesz swój cel strategiczny, tym lepiej. Najlepiej zrób to, gdy:

● w twoim związku jest super – i nie zbierają się nad nim czarne chmury;

● jeszcze nie wiesz, co mąż właściwie kombinuje i czy w ogóle cię zdradza, jednak dręczą cię obawy i wątpliwości;

● wiesz, że mąż ma tajemnice, ale nie znasz ich natury. 

Musisz sobie w ciemno odpowiedzieć, czy umiesz wybaczyć  zdradę. I uwaga: nie wolno ci sprawdzać podejrzeń, dopóki nie przemyślisz odpowiedzi. 

Są trzy możliwości:

● niektóre panie wiedzą, że gdyby mąż je zdradził, to koniec, nie wybaczą, bez względu na konsekwencje. W ich przypadku odkrycie zdrady równoważne jest decyzji o rozwodzie

Anastazja 34 lata, 5 lat małżeństwa, dwoje dzieci, zaawansowana ciąża, bez pracy, nieukończone studia, mąż starszy o 20 lat i bogatszy o 6 milionów. Na wstępie oświadczyła, że jeżeli mąż ją zdradził, to koniec. W pełni świadoma życiowej przewagi męża, nie ustąpiła o włos… A jej małżeństwo rozpadło się w ułamku sekundy – gdy dostarczyłem zdjęcia, pokazujące, jak mąż wpuszcza dziewczynę z agencji do mieszkania kupionego na miejsce schadzek. Widziałem, jak Anastazję ogarnia wstręt fizyczny do faceta. Sądzę, że potem nie mogła bez obrzydzenia nawet na niego patrzeć. 

● inne panie wiedzą, że facet musi zdradzać – i przejmują się stosownie do skali kosztów zdrady (na przykład zagrożenia rozwodem na wniosek męża lub utratą majątku); 

Lena, 47 lat, 25 lat małżeńskiego stażu. Zażądała, abym ustalił, na jakim etapie jest romans męża, ile to może potrwać, ile kosztować, jaki ów romans ma charakter, jakie są jego perspektywy (a jakie jej małżeństwa). Zamówiła też obiektywny portret kochanki, czyli dane, pomocne do trzymania sytuacji w karbach. Rozwód Leny nie interesował, nie komentowała zachowania męża. Sprawiała wrażenie zniecierpliwionej, ale nie zranionej – choć zdaje się był to pierwszy skok jej męża w bok. 

● są też takie żony, które sądzą, iż są w stanie przecierpieć, znieść, przeboleć jego zdradę (co nie oznacza puszczenia jej płazem ani lekceważenia ewentualności rozwodu); Niekiedy klientki, gdy mają problem z wyborem opcji, robią katalogi potencjalnych sytuacji. Mówią: to jestem w stanie znieść, ale tego – nie daruję. Można więc wytyczyć granicę swej zdolności do wybaczenia. 

Eliza, 33 lata, 10 lat w małżeństwie, niepełnosprawne dziecko (stan ciężki). Wiedziała, z kim jej mąż ma romans. Chciała poznać  szczegóły. Bardzo gwałtownie zareagowała na wieść, że jedna z wielu randek męża – odbyła się w ich letniskowym domku. Tamże, jak się okazało, Eliza straciła dziewictwo z mężem. Uważała ów domek za miejsce uświęcone ich miłością… Ciężko też przeżyła odkrycie, że mąż wymieniał czułe smsy z kochanką podczas operacji ich jedynaka. A jednak zadecydowała, że wybaczy, gdy poznała treść rozmowy męża z kochanką, która go powiadomiła o możliwej ciąży. Mąż Elizy bez namysłu wtedy oświadczył, że czeka ją samotne macierzyństwo, gdyż on „nie zostawi chorego dziecka nawet dla zdrowych trojaczków” – i to zdanie przywróciło Elizie sens jej małżeństwa z niewiernym mężczyzną. 

W trakcie wspólnego życia zmienia się elastyczność stanowiska obojga małżonków względem zdrady. Dlatego co jakiś czas powinnaś konsultować  się sama ze sobą i weryfikować swój poziom chęci i możliwości wybaczenia mężowi ewentualnej zdrady. 

Dzięki temu automatycznie:

● diagnozujesz swoje zadowolenie z małżeństwa;

● wybierasz cel działania (ratowanie związku, przyspieszenie jego upadku, ocalenie majątku) podczas kryzysu. 

Dokładnie rozważ: bardziej zależy ci na mężu czy na majątku? Gdybyś musiała coś stracić, a mogła wybierać – to co byś wolała: jego śmierć czy twoje bankructwo

„Porady na zdrady” to pierwszy profesjonalny poradnik dla polskich kobiet, które nie czują się pewnie w związku partnerskim. Napisana przez polskich autorów, dostosowana do polskiej sytuacji prawnej, książka opisuje między innymi symptomy zdrady, możliwe konsekwencje tejże, a także metody radzenia sobie z niewiernością. Bez zbędnego zacięcia i z poczuciem humoru detektyw Marcin Popowski i dziennikarka Iwona Konieczna opisują kolejne kroki, jakie może podjąć kobieta, by walczyć o swój związek, bądź, w wypadku nadciągającej katastrofy, nie dać się pokonać w sądzie.  

Książka już od 10 marca dostępna jest w księgarniach. Ukazała się nakładem wydawnictwa Czarny Smok. Cena: 29,90 zł.

UWAGA, KONKURS!

Autorzy książki odpowiedzą na wasze pytania dotyczące zdrady! Jeśli podejrzewasz swojego ukochanego o nieuczciwość, albo już go nakryłaś na gorącym uczynku, koniecznie wyślij na adres redakcja(at)papilot.pl swoje pytanie (w tytule maila wpisz PORADY NA ZDRADY).

Spośród nadesłanych pytań wybierzemy 10, które zostaną opublikowane wraz z odpowiedziami!

Autorki wybranych dziesięciu pytań otrzymają od nas po jednym egzemplarzu książki „Porady na zdrady”!

Zobacz także:

Stały partner czy jednonocny kochanek?

Mnóstwo jest kobiet, które skaczą z kwiatka na kwiatek, bo zwyczajnie nie umieją żyć w stałym związku z drugą osobą niczym stare, dobre małżeństwo. I nade wszystko cenią sobie tę namiętność, szaleństwo i żar, który towarzyszy parze na początku.

Późna inicjacja seksualna – tak czy nie?

Jeśli lata mijają, a ty wciąż zwlekasz z seksem, zastanów się dokładnie, po co tak naprawdę to robisz. Dla kogoś czy dla siebie? Po co? Co tobą kieruje?

Polecane wideo

Komentarze (129)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.04.2015 14:29
Zawsze ciężko było mi być samej. Dlatego kiedy zostałam porzucona długo nie mogłam się pozbierać. Dzięki rytuałowi miłosnemu z urokmilosny24.pl odzyskałam ukochaną osobę. Wiem że wielu może to skrytykowac, ale gdyby nie to nie wiem czy bym przezyła.
odpowiedz
Podpis... (Ocena: 5) 09.05.2013 08:32
Zdrada meza tez jest szokiem,choc dalej sie nie przyznaje i jeszcze ma z nia dziecko,dlatego nie wie co zrobic,tu zona i 4dzieci i kochanka i dziecko ich,to jest za duzo i jak na z tym problemem sobie poradzic a zaznaczam ze kochanka wie o tym ze o niej wiem, lecz maz wszystkiemu zaprzecza i najlepiej by chcial to ukryc nie moge z nim o tym porozmawiac a tak bardxo bym chciala,on chybs boi sie tego ze ja znajac cala prawde wywalila bym go z domu ale z koro popelnil blad to powinien ze mna porozmawiac,bo to co zrobil i jak mnie potraktowal bylo nie na miejscu,skoro mu zalezy na rodzinie to powinien,porozmawiac,na poczatku myslalam ze to tylko moj wymysl ale po tym jak u nas w domu byla matka kochanki mojego meza i przedstawila sie jako znajoma mojego sasiada,to juz wiedzialam ze chodzi tu o kochanke i o ich dziecko,bo wspomniala ze zostawil dziecko i nie mial z nim kontaktu,tak bardzo bym chciala porozmawiac z mezem ale on sie obawia ze ja zle zareaguje a po co ma to kryc,skoro ja o wszystkim wiem,przeciez tego nie da sie juzzz ukryc i warto o tym porozmaaiac i albo byc z zona albo z kochanka,co chyba to jes najwazniesze w zwiazku !!!!Rozmowa!!!!Mysle ze jezeli maz przeczyta ta wypowiedz.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 19.01.2013 23:43
moja żona mnie zdradzała przez dwa lata co mam zrobić
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2011 14:17
Jak mozna wybaczyc zdrajcy, wrogowi. NIE!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2010 14:42
nie!!! "Każda mądra dziewczyna doskonale wie, że poradzi sobie bez faceta' moze nie do konca prawda bo mozna i zatesknic:P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie