Mężczyźni po ślubie zarabiają więcej! (I to dużo więcej!)

Świeżo upieczeni mężowie chcą kupić mieszkanie, wyposażyć je, dorobić się rodzinnego samochodu. Sytuacja ta w pewien sposób wymusza na nich większe zaangażowanie w życiu zawodowym.
Mężczyźni po ślubie zarabiają  więcej! (I to dużo więcej!)
03.02.2010

Na temat życia w małżeństwie krąży wiele mitów. Większość z nich nie ma jednak zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Niektórzy twierdzą, że życie w stałym, sformalizowanym związku staje się prędzej czy później nudne, przewidywalne i męczące. Podobne teorie głoszą zazwyczaj single, albo ci, którzy do instytucji małżeństwa zrazili się na przykładzie własnej rodziny.

Nie może być  jednak tak, że normalne i ciekawe życie kończy się zaraz po założeniu obrączki. Problem nie tkwi w samym ślubie, ale późniejszych oczekiwaniach nas samych. Dla wszystkich, którzy obawiają się prawnego uregulowania statusu związku, mamy pocieszenie. Wśród wielu nieprawdziwych informacji jest jedna bardzo pozytywna i sprawdzona naukowo - donosi „Daily Mail".

Okazuje się,  że żonaci mężczyźni zarabiają przynajmniej o jedną trzecią więcej niż tzw. single. Badanie zorganizował jeden z niemieckich uniwersytetów. Przeprowadzono rozmowy z ponad 12 tysiącami rodaków i wynika z nich, że małżeństwo i życie rodzinne mobilizuje mężczyzn do cięższej pracy. A za tym idą coraz większe dochody. Małżeństwo to zupełnie nowy, stateczny styl życia i coraz więcej poważnych wydatków. Młodzi małżonkowie chcą kupić mieszkanie, wyposażyć je, dorobić się rodzinnego samochodu. Sytuacja ta w pewien sposób wymusza na nich większe zaangażowanie w życiu zawodowym.

Co ciekawe, mobilizacja jest tak duża, że świeżo upieczeni mężowie skutecznie walczą o większe zarobki, nawet jeśli są słabiej wykształceni i nie posiadają takiego doświadczenia jak pracujący single.

Źródło: Hanter.pl

Zobacz także:

Jak z księdzem rozmawiać o seksie?

Duchowny powinien być  naszym powiernikiem i przyjacielem. Czy zatem łatwo jest rozmawiać z nim o seksie?

Nie każdy macho naprawdę jest ogierem!

UWAGA! Mężczyźni na potęgę kłamią na temat swoich podbojów seksualnych, uważając, że to czyni ich atrakcyjniejszymi…

Polecane wideo

Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2010 20:31
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2010 19:04
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2010 18:23
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2010 15:44
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2010 14:46
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie