TEJ rzeczy nigdy nie rób na pierwszej randce. To może skończyć się totalną katastrofą

I nie chodzi o pocałunek.
TEJ rzeczy nigdy nie rób na pierwszej randce. To może skończyć się totalną katastrofą
fot. unsplash
29.07.2019

Pierwsza randka zawsze jest stresująca i trochę niezręczna. W końcu spotykamy się z obcą osobą po raz pierwszy w cztery oczy. Szczególnie niezręczna wydaje się być wspólna kolacja, gdzie siedzimy na przeciwko nieznajomego przez ponad godzinę, a cała uwaga skupia się wyłącznie na nas. Jakie zachowanie przy stole może zdyskwalifikować nas na starcie? To badanie mówi same za siebie.

Zobacz też: Uwodzicielskie fryzury na randkę. Facet nie będzie mógł oderwać od Ciebie wzroku

Producent mebli z Wielkiej Brytanii Furniture Choice przeprowadził badanie na temat zachowań na pierwszej randce. Dwa tysiące ankietowanych zostało poproszonych o wskazanie, co najbardziej przeszkadza im w zachowaniu przy stole, tym samym odbierając szansę na drugą randkę. Okazało się, że rozmawianie z pełnymi ustami oraz pisanie smsów to nie największe grzechy randkowiczów, choć te wielokrotnie były wskazywane jako brak kultury. Do pierwszej dziesiątki najbardziej żenujących nawyków kulinarnych ankietowani zaliczyli również rozmowę przez telefon oraz ogólnie głośne mówienie przy stole, korzystanie z mediów społecznościowych, robienie zdjęć jedzenia, w tym talerza drugiej osoby, a także lizanie...noża.

fot. unsplash

Na pierwszej randce liczy się zrobienie dobrego wrażenia, ale nie kosztem udawania kogoś innego. Relacja ma szansę się rozwinąć tylko w przypadku, gdy będziemy sobą, ale nie wolno zapominać o kulturze osobistej. Telefony zdecydowanie powinny być wyciszone i nieużywane. Warto powstrzymać się od robienia zdjęć, nawet jeżeli robisz to tylko i wyłącznie dla zabawy, ktoś może źle odczytać Twoje intencje.

Jak zachowywać się przy stole podczas randki?

Doskonale wiemy, że jedzenie w obecności obcej osoby jest trochę krępujące. Niby zupełnie normalna rzecz, a jednak, boimy się, że się ubrudzimy albo jedzenie niefortunnie wyleci nam z ust. Co zatem zrobić, aby nie zaliczyć gafy? Przede wszystkim bierz małe kęsy, przeżuwaj z zamkniętymi ustami i jedz powoli. Nie rzucaj się na jedzenie, bo odstraszysz faceta po kilku minutach. Trzymaj chusteczkę w dłoni i po każdym kęsie wycieraj usta. Lepiej nie brać potraw, których jedzenie sprawia szczególną trudność np. burgery. Nie stresuj się i do dzieła! 

Zobacz też: Caspering, czyli kolejny niebezpieczny trend w randkowaniu. Uważajcie na niego!

Polecane wideo

Co Twój znak zodiaku mówi o Twojej seksualności?
Co Twój znak zodiaku mówi o Twojej seksualności? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie