7 argumentów, że powrót do eks to ZŁY POMYSŁ

To po prostu nie ma sensu...
7 argumentów, że powrót do eks to ZŁY POMYSŁ
fot. iStock
01.06.2019

Rozpad związku z powodu destrukcyjnego działania jednej ze stron to bardzo częsta przyczyna. Mówi się, że każdy powinien dostać drugą szansę, jednak niektórzy faceci nie zasługują na nią. Jeżeli Twój eks tak bardzo Cię skrzywdził, że nie jesteś w stanie o tym zapomnieć, nie dawaj mu drugiej szansy. Dlaczego? Oto kilka powodów.

Zobacz też: 7 rzeczy, o których musisz mówić wprost swojemu facetowi

7 powodów, dla których nie warto dawać mu drugiej szansyfot. iStock

To może się powtórzyć

Jeżeli zranił Cię raz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zrobi to ponownie. Pozbieranie się po takim rozstaniu jest bardzo ciężkie emocjonalnie i potrzeba czasu, aby zagoić rany. Dla Twojego dobra najlepsze będzie zamknięcie tego rozdziału raz na zawsze.

Nigdy Cię nie szanował

Byłaś dla niego dobra, starałaś się, aby wasz związek był jak najlepszy, ale nigdy nie czułaś szacunku z jego strony? To znak, że nie powinnaś do niego wracać! Szacunek w związku to podstawa, nie ulegaj jego obietnicom, bo to się nie zmieni. 

Był agresywny

W związku nie ma miejsca na przemoc i agresję. Jeżeli ktoś ma do tego skłonności, to raczej się nie zmieni. Nigdy nie pozwól, aby ktoś wobec Ciebie używał przemocy i trzymaj się od takich ludzi z daleka!

Okłamywał Cię

Kłamał Ci prosto w oczy i wielokrotnie nadużył Twojego zaufania? To urodzony kłamca, a tacy się nie zmieniają. Nie możesz przecież żyć w wiecznej niepewności, czy jego słowa tym razem były prawdziwe?

Manipulował Tobą

Związek nie może opierać się na manipulacji. To strasznie przykre, kiedy najbliższa Ci osoba wykorzystuje Twoje słabości przeciwko Tobie. Nie warto dawać szansy dla manipulantów. 

Nie byłaś sobą

Hamowałaś się przed zrobieniem czegoś, bo wiedziałaś, że mu się to nie spodoba? Udawanie kogoś kim nie jesteś to jedna z najgorszych rzeczy w związku. Związek powinien opierać się na pełnej akceptacji drugiej osoby, jeżeli, więc on nie akceptował Ciebie w całości, to życz mu szczęścia w szukaniu ideału.

Mieliście inne wartości

Wspólne wartości są kluczowe dla każdego związku. Jeżeli różniliście się w wielu ważnych kwestiach, dlaczego raptem miałoby to się zmienić? Niestety bez fundamentów nie zbudujecie trwałej relacji.

Zobacz też: Chłopak nie chce się z nią kochać przed ślubem. Zdradziła, co zrobił z nią celibat

Jaką eks jesteś i jak radzisz sobie z rozstaniem? Zdradza to twój znak zodiaku
Jaką eks jesteś i jak radzisz sobie z rozstaniem? Zdradza to twój znak zodiaku - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie