Damskie imiona, które najbardziej zapadają w pamięć facetom

Jesteś na liście?
Damskie imiona, które najbardziej zapadają w pamięć facetom
fot. unsplash
20.05.2019

Jak się okazuje, nie tylko wygląd i osobowość ma znaczenie. Również nasze imiona mogą mieć wpływ na postrzeganie nas przez płeć przeciwną. Niektóre imiona pociągają mężczyzn, inne wręcz przeciwnie kojarzą im się negatywnie. A jakie imiona najbardziej zapadają im w pamieć? 

Zobacz też: Polskie imiona, które bawią obcokrajowców. Nie kryją zdziwienia, kiedy je słysząFot. unsplash

Damskie imiona, które najbardziej zapadają w pamięć

Nie tylko egzotyczne imiona przyciągają facetów, choć trudno nie zgodzić się, że te oddziałują na nich wyjątkowo silnie. A co z polskimi imionami? Faceci najbardziej zapamiętują imiona, które zawierają literkę "r", np. Aleksandra, Mariola, Roksana. "R" jest dość dźwięczną spółgłoską, dlatego imiona te mają mocny wydźwięk, co facetom kojarzy się z silnym charakterem i pazurem. 

Faceci niektóre imiona utożsamiają z romantyzmem, jeżeli więc szukają bratniej duszy, szczególnie pociągają ich imiona takie jak: Julia, Laura, Klara, Emilia, Zuzanna czy Lena. Subtelność imion, jak w przypadku Emilii czy Zuzanny nie pozostaje bez znaczenia.

Warto też podkreślić, że powszechne imiona wcale nie schodzą na drugi plan. Kobiety o imieniu Anna, Paulina czy Katarzyna, także zwracają uwagę płci przeciwnej. Również imiona, z którymi mamy dobre skojarzenia są pozytywniej odbierane przez drugą osobę. np. bohaterowie bajek czy powieści albo osoby zasłużone w dziedzinie nauki czy rozrywki. 

Zobacz też: Śliczne polskie imiona, które mają fatalne zdrobnienia. Źle się kojarzą

Polecane wideo

Imiona żeńskie, które odstraszają mężczyzn
Imiona żeńskie, które odstraszają mężczyzn - zdjęcie 1

Komentarze (25)

Ocena: 4.68 / 5
gość (Ocena: 5) 21.05.2019 09:07
Tylko nie Lena i Julia to druga Kasia i ania
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.05.2019 07:52
najgorsze sa Karoliny i Patrycje
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2019 22:37
Hej,Chciałabym tą drogą poznać fajnego faceta na resztę życia.Ja 25 letnia szczupła blondynka po nieudanym związku,wiek nie gra roli, jesteś samotny ? Napisz do mnie na portalu : https://www.wyspakobiet.eu/wiola
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2019 21:53
Hmm... Mariola komuś się dobrze kojarzy? Wydawało mi się, że Mariola i Krysia to synonim gąski - ale może coś się zmienilo. :D
zobacz odpowiedzi (1)
Julka (Ocena: 5) 20.05.2019 20:03
A ja nie znoszę imienia Katarzyna, wszystkie są tępe i straszne zdzirki;)
zobacz odpowiedzi (10)

Polecane dla Ciebie