„Związek z dzieciatym to koszmar”. Kobiety ostrzegają przed samotnymi ojcami

To podobno nie może się udać.
„Związek z dzieciatym to koszmar”. Kobiety ostrzegają przed samotnymi ojcami
fot. iStock
24.05.2019

Związek, w którym jedno z partnerów ma dzieci ze swoim ex, nie jest łatwy dla obu stron. Jednak okazuje się, że najbardziej poszkodowane są te bezdzietne połowy. Trzy kobiety postanowiły podzielić się swoimi przykrymi doświadczeniami, które utwierdziły ich w przekonaniu, że związek z dzieciatym facetem to porażka. Niektóre wyznania są naprawdę oburzające...

Zobacz też: Znów dałaś sobie złamać serce? Jesteś Idiotką, tak jak setki innych dziewczyn. A ten podcast jest właśnie dla ciebie

Ariel, 24 lata

Kobieta od 5 lat jest singielką. Za namową przyjaciół była na kilku randkach z ojcami wychowującymi samotnie dzieci, jednak każda okazała się totalną porażką.

Nie znoszę tych ojców, którzy z dumą paradują ze swoimi dziećmi wtulonymi w klatkę piersiową. To tak jakby bycie samotnym ojcem było jakimś osiągnięciem, którym powinni się chwalić i za które należą im się gratulacje. Jak tylko mężczyzna zaczyna pokazywać mi zdjęcia swoich dzieci albo non stop o nich mówić - odpadam. Uważam, że to takie nudne i desperackie. Zazwyczaj ich priorytetem są dzieci, a randki traktują jak szansę na znalezienie im nowej mamusi...

Kobieta wspomina, jak jej przyjaciółka związała się z facetem, który miał 11-letniego syna. 

Była nieustannie dręczona przez tego paskudnego chłopca. Raz dziecko ukradło jej rzeczy i schowało, innym razem chłopiec wyrzucił jej kartę kredytową przez okno pociągu! Ojciec oczywiście za każdym razem go usprawiedliwiał i okropnie rozpieszczał...A moja przyjaciółka zyskała miano złośliwej macochy.

Anu, 30 lat

Kobieta już nigdy nie umówi się z dzieciatym facetem, ze względu na jego byłą, z którą ma dziecko.

Pierwszy samotny ojciec z którym się umawiałam miał dwoje dzieci ze swoją byłą. Kiedy jego ex dowiedziała się o mnie, robiła wszystko żeby nas skłócić. Dzwoniła do niego w mojej obecności z najmniejszą drobnostką dotyczącą dzieci, np. czy ich córka może założyć taką, a nie inną sukienkę na imprezę urodzinową koleżanki... Potrafiła dzwonić pięć razy w przeciągu kilkunastu minut! Wielokrotnie przerwała nam seks, a kiedy powiedziałam o swoich odczuciach partnerowi, twierdził, że musi pozostać z nią w dobrych stosunkach dla dobra dzieci. Zrodziło się z tego powodu wiele kłótni, w końcu postanowiłam zakończyć ten związek.

Mimo tego przykrego doświadczenia, kilka lat później Anu znowu spotkała samotnego ojca i z jakiegoś powodu postanowiła dać mu szansę.

Zobacz również: Młody ojciec ostrzega przed związkiem z samotną matką. „To studnia bez dna”

Przedstawił mnie swoim dwóm córkom, które miały 6 i 8 lat po ośmiu miesiącach. Odebrałam to za dobry znak, jako kolejny poważny krok w naszej relacji. Zabierałam dziewczynki do kina, parku, restauracji, polubiłyśmy się. Wszystko układało się dobrze, do czasu, kiedy dziewczynki wspomniały o mnie swojej matce. Natychmiast dostałam od niej telefon, abym nie zbliżała się do dzieci, kiedy spędzają czas z ojcem. Najgorsze jest to, że on na to przystał...Byłam tak zszokowana i zdenerwowana, czułam się zepchnięta na bok i nieistotna. Ale co mogłam zrobić? Toczyliśmy jeszcze przez kilka tygodni bitwy, aż w końcu postanowiliśmy zrobić sobie dwutygodniową przerwę. W tym czasie on przespał się ze swoją byłą...Teraz wiem, że samotni ojcowie zawsze stawiają na pierwszym miejscu swoje dzieci, a ich matki zawsze będą częścią tej relacji.

Luisa, 28 lat

Od sześciu lat jest singielką, ale mimo tego nigdy nie zwiąże się z samotnym ojcem przez doświadczenia swoich znajomych.

Bycie macochą to najgorsza "praca" na świecie. Moi przyjaciele, których rodzice są po rozwodzie, wyznali, że nienawidzą swoich macoch/ojczymów, nawet jeśli byli mili, ponieważ przez nich ich rodzice nie mieli szansy na powrót do siebie - co jest marzeniem każdego dziecka. Macocha czy ojczym zawsze postrzegany jest jak gwóźdź do trumny związku ich rodziców. Dzieci są urażone, że zabierasz czas i uwagę ich rodzica.

Czy spotkaliście się z podobnymi sytuacjami? Też uważacie, że związek z samotnym ojcem nie ma szans na przetrwanie?

Zobacz też: Myślisz o powrocie do swojego eks? Najpierw koniecznie odpowiedz sobie na 6 pytań

Polecane wideo

Te znaki zodiaku zawsze źle lokują uczucia i dają się zranić
Te znaki zodiaku zawsze źle lokują uczucia i dają się zranić - zdjęcie 1
Komentarze (47)
Ocena: 4.87 / 5
gość (Ocena: 5) 05.10.2020 13:16
Ale bzdety tu czytam wszystko tak naprawdę zależy od charakteru człowieka. Dużo by pisać, dobry człowiek odnajdzie się w każdej sytuacji (mam tu na myśli panie jak i panów) W każdej innej sytuacji jak będzie draniem to bez względu na życiowe wybory.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.06.2019 14:04
Dziwię się młodym kobietom bez zobowiązań, że pakują się w takie skomplikowane związki. Przecież z góry wiadomo, że będą żyły w trójkącie; partner, jego dzieci i ona, albo nawet w czworokącie z byłą żoną. Trzeba być bardzo zdesperowaną, żeby trzymać się takiego faceta i wierzyć w szczęśliwe życie z nim. Kobiety przed 30-tka, a nawet tuż po...mają ciągle szanse na znalezienie wolego faceta bez takich zobowiązań.
odpowiedz
Mimi (Ocena: 5) 25.05.2019 15:46
Byłam 2 lata w związku z facetem który miał 8 letnia córkę. Niestety, ale to życie w trójkącie bałam się już ze była wyskoczy z lodówki na koniec musiał jej jeszcze mieszkanie kupić bo przeciez dziecko nie będzie mieszkać byle gdzie. Tragedia nigdy prze nigdy więcej
odpowiedz
HipergamiaKobiet (Ocena: 1) 25.05.2019 12:05
Kocham takie podejście, samotna matka z dziećmi okej... wręcz należy jej się atencja ze strony facetów... Facet z dziećmi bee, bo wychowujesz nie swoje tak ? I bądź człowieku normalny w XXI wieku, gdzie hipergamia kobiet przybiera na takiej sile.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.05.2019 12:02
Ja od 8 lat jestem z facetem ktory ma dzieci z poprzedniego makzenstwa na początku było ciężko bo jego ex nam dawala popalic buntowala córki ale wytrwalam to od 5 lat jestesmy małżeństwem mamy córkę kobtakt z corkami mamy bardzo dobry dzus maja juz 21 i 18 lat. Matka do tej pory czasami ma jakies trzaski i próbuje buntowac my to olewamy a córki maja juz swoje rozumy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie