Oto, dlaczego przyciągasz toksycznych facetów. Jak najszybciej oducz się tych zachowań!

Niech każdy mężczyzna wie, że nie będzie mógł tobą manipulować.
Oto, dlaczego przyciągasz toksycznych facetów. Jak najszybciej oducz się tych zachowań!
źródło: unsplash.com
15.03.2018

Od destrukcyjnych ludzi trzeba się odcinać, a najlepiej w ogóle nie dopuszczać ich do siebie. Niestety pewne zachowania działają na nich jak magnes, dlatego zobacz, czy swoim zachowaniem przypadkiem sama nie ściągasz ich do swojego życia.

Nie zasługuję na szczęście

Od lat tkwisz w przekonaniu, że to co dostajesz od życia jest najlepszym, co mogło ci się przytrafić. Nie bierzesz pod uwagę tego, że od partnera można, a nawet powinno się wymagać lojalności i szacunku. Podejście może wynikać z tego, w jakiej rodzinie dorastałaś. Jeśli matka tolerowała złe zachowania ojca, to ty też teraz możesz nawet nie do końca świadomie powielać jej błędy.

Wiem, że robię źle, ale i tak nic nie zmieniam

Zdajesz sobie sprawę z tego, że danie facetowi dziesiątej szansy jest bezsensowne. Za każdym razem rozczarował Cię, a ty jednak i tak zgadzasz się znowu wpuścić go do swojego życia. Brak umiejętności przekuwania planów w czyny, to cecha, która przyciąga toksycznych ludzi. Twój „oprawca” widzi, że może tobą manipulować i doskonale to wykorzystuje. Nabierz więcej odwagi i zacznij w końcu mówić „nie”, a nie tylko o tym myśleć.

Zobacz również: Historia Oli: „Skończyłam 30 lat i nie mam faceta. Jestem tak zdesperowana, że wezmę każdego, który mnie zechce”

toksyczni ludzie

fot. Thinkstock

Żyję przeszłością

Powracanie w myślach do sytuacji, które już dawno się skończyły i zastanawianie się co by było gdybyś postąpiła inaczej są jak kula u nogi. Marnujesz swój czas i nerwy. Na początku to nie będzie łatwe, ale postaw sobie wyraźną granicę w głowie i przestań rozdrapywać stare rany. Nadmierne analizowanie przeszłości zastąp planowaniem przyszłości!

Wstydzę się

Odczuwanie wstydu jest czymś, co potrafi popchać człowieka do podejmowania złych decyzji. Obawiamy się co inni pomyślą o nas i dlatego ukrywamy zło, które dzieje się w naszych związkach. Tymczasem nie ma nic złego w przyznaniu się do pomyłki. Nie bój się rozmawiać o swoich problemach. To pomoże Ci szybciej uporać się z nimi i pokaże toksycznemu panu, że jeśli się z tobą zwiąże, to na pewno nie będziesz wybielać jego charakteru w oczach twoich przyjaciółek i rodziny.

Zobacz również: 5 rzeczy, które odpychają od ciebie facetów, a które robisz... codziennie!

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo