Sypiam z żonatym facetem. Wyrzuty sumienia? Nie mam

Jeśli kochasz żonatego mężczyznę, powinnaś wiedzieć, jakie zakończenie może mieć ta historia – i czy możesz być szczęśliwa.
Sypiam z żonatym facetem. Wyrzuty sumienia? Nie mam
Fot. iStock
22.11.2017

Gdyby to zależało wyłącznie od nas, z rozwagą lokowałybyśmy uczucia. Z rozwagą to znaczy w odpowiednich kandydatach. Żonaci na pewno by do nich nie należeli. W miłości troje to tłok, zwłaszcza jeśli dwoje związanych jest tak poważną deklaracją jak akt ślubu. A jednak zdarza się, że w życie małżeńskie wkracza trzecia osoba.

Dlaczego żonaci nas pociągają? Z takich samych powód, co wolni. Jeśli on jest atrakcyjnym facetem, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, a ty czujesz się samotna, trudno winić cię, że lokujesz uczucia w kimś takim. Najrozsądniej byłoby tego nie robić, ale uczucia często są silniejsze od nas. Co więcej, niekiedy mężczyzna dopiero po czasie przyznaje się, że ma rodzinę – zbyt późno, by z dnia na dzień przekreślić tę znajomość.

Kobiety, które nawiązują romanse z żonatymi, zazwyczaj czują się adorowane. Pikanterii takiej relacji dodaje fakt, że muszą się ukrywać albo wręcz udawać nieznajomych. Spotykają się w hotelach, wynajętych mieszkaniach (jeśli on może sobie pozwolić na taki luksus). Czasem u niej, nigdy u niego. Młodej kobiecie może też zaimponować fakt, że dojrzały, ustatkowany facet stracił dla niej głowę do tego stopnia, że decyduje się na życie w kłamstwie. Seks bywa wspaniały, potajemne randki bywają wspaniałe, prezenty i inne dowody adoracji również.

W pewnym momencie pojawia się jednak fundamentalne pytanie: dokąd zmierza ten związek? A to, co na początku wydawało się fascynujące, zaczyna coraz bardziej męczyć i irytować. U młodej dziewczyny mogą pojawić się wyrzuty sumienia i dylemat moralny, czy powinna brnąć w to dalej. Zanim poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy ta historia może być happy end, przeczytaj, z czym musisz się liczyć jako kochanka żonatego faceta.

Zobacz także: Opowiem Wam o moim najdziwniejszym romansie (18+)

Ta relacja była, jest i będzie trudna
Nawet jeśli stanie się tak, że on zostawi dla ciebie rodzinę, nie będzie wam łatwo. Kobiety, które odbijają mężów, skazane są na społeczny ostracyzm (patrz: Angelina Jolie). W żadnym wypadku nie można powiedzieć, że historia Brada i Angeliny miała happy end, szczególnie gdy Brak opowiada teraz w wywiadach, że związek z Jolie był „trwającym 12 lat piekłem”. Do Angeliny na stałe przylgnęła natomiast etykietka złodziejki mężów. Kobieta, która wiąże się z żonatym, będzie w ogniu krytyki, szczególnie jeśli on zostawi dla niej rodzinę. Zauważ, że w takim układzie rzadko kiedy wini się mężczyznę.

on jest żonaty

Fot. iStock

Jeśli zdradził raz…
Jest całkiem prawdopodobne, że zrobi to po raz kolejny. Udowodniono to naukowo. Według naukowców wystarczy, że mózg raz uodporni się na negatywne emocje związane ze zdradą, a za każdym kolejnym razem wyrzuty sumienia i żal będą coraz słabsze. Przyznaj, że to kiepska wiadomość, tym bardziej, że to nie był jednorazowy skok bok, a długotrwały, wymagający pełnego zaangażowania romans. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Południowej Alabamy mężczyzna, który zostawił swoją partnerkę dla kochanki, ją też kiedyś zdradzi.

Nie wystarczy, żeby on chciał być z tobą
Nawet jeśli żonaty facet twierdzi, że jesteś miłością jego życia, a z żoną od dawna mu się nie układa i z nią nie sypia, nie myśl, że jesteście o krok od szczęśliwego związku we dwoje. Żebyście formalnie mogli być razem, on musi się rozwieść. Trudno w takim wypadku liczyć, że rozwód będzie za porozumieniem stron. A jeśli żona nie zgodzi się na rozwód, czeka ich walka w sądzie i publiczne pranie brudów. Sprawa będzie tym bardziej skomplikowana, jeśli mają dzieci. Poza tym do tego dochodzi kwestia stwierdzenia nieważności kościelnego małżeństwa, co jest jeszcze trudniejszą procedurą.

Żona będzie na pierwszym miejscu
Dziewczynom zakochanym w żonatych mężczyznach trudno to sobie wyobrazić. Przecież on zdradza swoją żonę. Mówi, że jej nie kocha. Chce ją zostawić. A jednak prawda ma drugie dno. Życie pokazuje, że w zdecydowanej większości przypadków żonaty facet na pierwszym miejscu stawia… żonę. Jeśli ona będzie potrzebowała wsparcia czy pomocy, on rzuci wszystko i będzie przy niej. A to oznacza, że potrzeby kochanki nigdy nie zostaną w pełni zaspokojone.

on jest żonaty

Fot. iStock

Mężczyźni zdradzają dla seksu
To bardzo przykre i wiele kobiet, które wiążą się z żonatymi, o tym nie myśli. Ale brutalna prawda jest taka – i dowodzą temu badania naukowe – że facet zdradza dla seksu. Według psychoterapeutów osoba zdradzająca zazwyczaj nie wykracza poza krótkotrwałą fascynację nowo poznaną osobą. A krótkotrwałą fascynację można pomylić z uczuciem. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, to przyznaj sama, że moglibyście nie wychodzić z łóżka, prawda? Ze świecą szukać romansów, w których żonatemu wystarcza psychiczna więź i porozumienie (zresztą tego nikt romansem nie nazywa). Najczęściej chodzi o seks. Co oznacza, że w pewnym momencie to, co z początku fascynujące, stanie się nudne i mało ciekawe.

Wróćmy zatem do sedna: czy romans z żonatym może mieć happy end? Tak, to się zdarza. Przykład z forum: „Znam przypadek, gdzie facet porzucił żonę + 2 dzieci dla koleżanki z pracy, ożenili się i są szczęśliwi. Żona1 była piękna, żona2 paskudna, zołza itp. tak na marginesie, a są szczęśliwi”.

Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że jeśli jesteście do siebie dopasowani i jest w was obojgu wielka determinacja, by być razem, być może w końcu zostaniecie parą. Ale może się też stać tak, że on będzie cię zwodził, obiecywał nierealne, aż w końcu zorientujesz się, że nigdy nie opuści żony. A nawet jeśli to zrobi, to czy można mówić o happy endzie w tym przypadku? Zauważ, że w takim układzie zawsze ktoś będzie pokrzywdzony i nieszczęśliwy: albo ty, albo jego żona i dzieci.

A co, jeśli myślisz, że to ten jedyny, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że on raczej nie opuści żony? Mamy dobrą radę: przestań wierzyć w dwie połówki jabłek czy pomarańczy. Prawda jest taka, że sama w dużej mierze decydujesz… kto jest tym jedynym. Teraz jesteś zakochana, lecz to nie znaczy, że nie znajdziesz lepszego partnera, który będzie do ciebie pasował pod każdym względem. Pamiętaj, że zdradzić może każdy. Chodzi o to, żeby znaleźć kogoś, kto będzie chciał tylko ciebie.

Zobacz także: Mój facet lubi porno. Zajrzałam do jego telefonu i przeżyłam szok...


RAF

Komentarze (13)

Ocena: 4.38 / 5
gość (Ocena: 5) 23.11.2017 19:16
To nie bzdury, tylko naiwność i wiara ze mamy ideał.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.11.2017 19:33
Nie ma ideałów, a na pewno pod tym względem. Natura i ich temperament wygrywa z nimi samymi, chodz oni będą zawsze myslec inaczej i się tego wypierać, ale rzeczywistość jest okrutna nawet dla facetow. Tacy, sa i będą .A my wierzymy i chcemy wierzyc, ze ten nasz jedyny jest w porządku i swiata poza nami nie widz, ale widzi i to bardzo dobrze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.11.2017 14:14
Kazda kobieta myśli, ze ma idealnego faceta i on jej takiego swinstwa nie moglby zrobić. Drogie Panie przykro, ale tak nie jest i nie będzie. Im nikt nie musi wlazic do łóżka, oni tylko czekaja na takie okazje. Facet nigdy nie powie nie, zadnej kobiecie To nie jest winna tej kobiety, winny jest ten co zdradza swoja niby ukochana bez której nie widzi sensu zycia.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 22.11.2017 06:32
Podawajcie źródła badań naukowych, którymi się popieracie w artykułach. Ponieważ badania naukowe dowodzą, że artykuły, pod którymi są zamieszczane źródła, są lepiej odbierane przez czytających. Potwierdzone info. Kolega mi mówił. To znaczy badania naukowe są na ten temat. Serio. I teraz pytanie: Czy będziecie to robić?
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 1) 22.11.2017 03:27
Bardzo smutne (a nawet przerażające) jest to, że niektórzy ludzie(?) nie używają mózgu (może go nie mają?).
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo