Czy on Tobą manipuluje? Męskie zachowania, które powinny dać Ci do myślenia!

Mężczyźni to sprytni manipulatorzy. Przekonaj się, czy masz powód do niepokoju.
Czy on Tobą manipuluje? Męskie zachowania, które powinny dać Ci do myślenia!
Fot. Thinkstock
10.04.2016

Trudno jest zdefiniować wymarzony związek, bo prawdopodobnie każda z nas powiedziałaby coś innego. Jednak na pewno da się określić zdrową relację – z pewnością jest to taka, w której nie dochodzi do żadnych nadużyć, zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Wbrew pozorom te ostatnie wcale nie powodują mniejszego uszczerbku na zdrowiu i na wiele lat mogą pozostawić ślad w kobiecej psychice, uniemożliwiając tym samym utrzymanie kolejnej znajomości.

Niestety dość często zdarza się, że mężczyźni manipulują swoimi partnerkami. Najbardziej szokujące jest to, że wiele z nich nie zdaje sobie z tego sprawy i ciągle doszukuje się winy w sobie. Faceci - pod pozorem troski - potrafią kręcić. Tak naprawdę tworzą wokół kobiety psychologiczną, manipulacyjną sieć i rujnują jej życie.

W oparciu o doświadczenia niektórych kobiet zebrałyśmy sygnały, które każdej dziewczynie powinny dać do myślenia. Przekonajcie się, czy przypadkiem nie znajdujecie się w grupie ryzyka.

Zobacz także: Zamieszkać z nim czy... nie?

manipulacja w związku

Fot. Thinkstock

Wie o rzeczach z Twojej przeszłości, o których mu nie opowiadałaś

Może się zdarzyć, że usłyszał o czymś od Twoich znajomych czy rodziny. W przypadku, gdy możliwość ta wydaje Ci się absurdalna albo podobnych wpadek zdarzało mu się wiele, masz powód do niepokoju. Wszystko wskazuje na to, że w jakiś sposób Cię sprawdził, może szpiegował albo włamał na prywatne konta społecznościowe. Niestety, ale jest to odrobinę przerażające i być może masz do czynienia z chorym psychicznie człowiekiem.

manipulacja w związku

Fot. Thinkstock

Często zarzuca Ci rzeczy, których nie zrobiłaś

Czy Twojemu facetowi zdarza się zarzucać Ci zachowania, które nigdy nie miały miejsca? Mogą to być spotkania z innymi, flirt, który nie był niczym innym a zwykłą rozmową, myślenie o innych mężczyznach oraz zarzuty tego pokroju. Oczywiście tak naprawdę są bezpodstawne, ale chora wyobraźnia faceta podpowiada mu coś innego. Rozwiązanie jest tylko jedno: uciekaj!

Zobacz także: Te staniki rozpalają facetów!

manipulacja w związku

Fot. Thinkstock

On musi szczegółowo poznać Twoje plany

Tak naprawdę nie masz życia prywatnego, bo Twój facet wie wszystko na temat tego, co robisz, gdzie, kiedy i z kim wychodzisz oraz o której godzinie planujesz powrót. Zasypuje Cię gradem wiadomości tekstowych i telefonów w najmniej oczekiwanym momencie i niejednokrotnie burzy Twój spokój podczas spędzania czasu ze znajomymi. Usprawiedliwia się, że dba o Twoje bezpieczeństwo, że jest niespokojny, gdy nie wie, co się z Tobą dzieje, ale tak naprawdę kontroluje Cię. Nie miej co do tego żadnych złudzeń.

manipulacja w związku

Fot. Thinkstock

Nie pozwala Ci mieć przyjaciół płci męskiej

To normalne, że faceci są zazdrośni o innych mężczyzn, z którymi się znamy czy widujemy. Jednak przy braku racjonalnych powodów, do których można zaliczyć na przykład wcześniejsze nadużycie zaufania, zakaz posiadania przyjaciół-facetów jest absurdalny. Jeżeli on w każdym widzi potencjalnego rywala, to najzwyczajniej w świecie ma jakieś problemy natury psychologicznej. Taki zazdrośnik w przyszłości może Ci zniszczyć życie. We wszystkim będzie widział zdradę, zagrożenie i Twoją winę.

manipulacja w związku

Fot. Thinkstock

Zagląda Ci przez ramię, kiedy piszesz z innymi

Nie masz prywatności nawet wtedy, kiedy wysyłasz do innych wiadomości tekstowe? Zauważyłaś, że on zawsze zagląda Ci przez ramię? Jeżeli nigdy niczego przed nim nie ukrywałaś i nie dałaś powodu do braku zaufania, to sygnał, który powinien Ci dać do myślenia. Nawet w związku każdy musi mieć trochę prywatności i swobody, w innym przypadku można zwariować.

manipulacja w związku

Fot. Thinkstock

Nasyła na Ciebie znajomych, którzy Cię obserwują

Niektórzy mężczyźni posuwają się do zachowań ekstremalnych, które natychmiast powinny Cię zaalarmować. Dowiedziałyśmy się o przypadkach nasyłania przez faceta na swoją partnerkę znajomych. Ich zadaniem była obserwacja. Czasami w rolę obserwatora wcielała się osoba jeżdżąca w pobliżu na rolkach, spacerowicz czy jeden z gości w kawiarni. Aż trudno uwierzyć, że niektórzy się na to godzili i nie widzieli w swoim zadaniu niczego dziwnego. Jeżeli masz wrażenie, że jesteś obserwowana i ma to związek z Twoim facetem, jak najszybciej wypisz się z tej relacji.

Zobacz także: Dlaczego nie potrafisz zakochać się w miłym facecie?

 

Źródło: www.elitedaily.com

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 1.5 / 5
Patrycja (Ocena: 2) 06.08.2016 13:51
Hehe
odpowiedz
D (Ocena: 1) 10.04.2016 14:11
Przecież opisane zachowania nie mają nic wspólnego z manipulacją. Myślałam, że dowiem się czegoś wartościowego :/ a przeczytałam jak zwykle o zazdrości i chęci kontroli w związku.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie