Co dla facetów jest sexy?

Chcesz być ponętna, chcesz kusić i uwodzić? A co wtedy, gdy twoje pojęcie mody niekoniecznie odpowiada wyobrażeniu mężczyzn o kobiecie seksownej?
Co dla facetów jest sexy?
11.02.2009

To, co modne, lub to, co nam się podoba, niekoniecznie musi trafiać w gusta mężczyzn. Oni mają takie podejście do mody, jak my do piłki nożnej, czyli żadne. Mamy być po prostu seksowne. Dla kobiet ubrania to piękno, misterna praca, która nie tylko zdobi, ale ma jakiś głębszy sens. To balansowanie pomiędzy aluzją, ironią, nieprzeciętnym stylem, wzbudzaniem zazdrości innych kobiet. A dla facetów moda ma dwie funkcje - musi okrywać lub odkrywać oraz upiększać niektóre części naszego ciała. I tutaj rodzi się konflikt interesów w postrzeganiu kobiecego wyglądu.

Idealnie ubrana kobieta według mężczyzny? Musi być po prostu kobieca. Najlepiej, jeśli podkreśli krągłości, wyeksponuje biust i nogi. No dobrze, a co, jeśli chcemy poszaleć z modą? Bufkami, kombinezonami, workowatymi tunikami, tak modnymi w tym sezonie? A może jakieś orientalne hafty i ornamenty? Nic z tego! Płci przeciwnej takie desenie nie kojarzą się z kobiecością, a jedynie z czymś, co przypomina worek na kartofle, ewentualnie bluzkę po prababci.

Wszelkiego rodzaju ekstrawagancje także odpadają. Każda próba ubrania się „inaczej” zabija w tobie kobiecość - jego zdaniem, oczywiście. Dlatego wszelkiego rodzaju skarpety do sandałów, legginsy i spódnice w duecie, asymetrie, dekonstrukcje, rozmiary one size – słynące z dużej ilości materiału, a także eklektyzm, który my, kobiety, na przestrzeni lat pokochałyśmy, dla facetów są nie do zaakceptowania. Dla nich to psychiczne niezrównoważenie, o które na pewno nas podejrzewają!

Czego jeszcze nie lubią? Zmian, szczególnie jeśli chodzi o metamorfozy fryzjerskie. Nie wiedzieć czemu, ale dla facetów długie włosy to synonim 100-procentowej kobiety. Dlatego za każdym razem, kiedy wracamy z coraz krótszymi i coraz ciemniejszymi włosami, ich duma bardzo cierpi. Mogą nawet myśleć, że nigdy się z nami nie pokażą na ulicy. Zdarza się, że komunikują swoje niezadowolenie w dość dosadny sposób – awantura. Ale czy my to robimy dla nich?! Stroimy się dla koleżanek i rywalek, pani w sklepie. Tak było i będzie. Więc po co zmieniać swoje modowo-urodowe upodobania?

Nie ma też powodu, aby popadać w skrajności, typu przezroczyste topy, które uwydatniają niemal wszystko, co mogą. To także nie kojarzy się facetom z czymś seksownym. Wprawdzie ci bardziej dyskretni nie zwrócą uwagi, ale ich zażenowanie na pewno będzie odczuwalne. W końcu wyjdą na niekonsekwentnych, bo, jakby nie było, dążyli do ukobiecenia nas samych.

Słowem zakończenia, przypomnimy czym jest moda. To elitarny nurt, który sprawia, że w haftowanej sukience od Dolce & Gabbany widzimy dzianinowe cacko, a nie strój wokalistki z zespołu pieśni i tańca. Ważne jednak, aby nie stać się ofiarą mody i nie podążać ślepo za trendami, które czasami zdecydowanie nie odzwierciedlają ani nie podkreślają nas samych. Takie zdanie mają mężczyźni i trzeba im przyznać słuszność. Odrobina dystansu, poczucia humoru, osobowości, swojego zdania sprawią, że każda z pań będzie seksowna w 100 procentach. Ażeby pogodzić oczekiwania obu stron co do mody, pozwól mu wybrać bieliznę, w której chętnie by cię widział każdej nocy...

Polecane wideo

Komentarze (319)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 21:18
I rlaely wish there were more articles like this on the web.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 19:35
qNNq8I yjytbhgleuyk
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 15:00
There’s a terrific amount of knoweldge in this article!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 19:35
IMHO you've got the right asnewr!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 18:39
That's 2 cveelr by half and 2x2 clever 4 me. Thanks!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie