Cicha myszka czy przebojowa królowa – Kogo wolą MĘŻCZYŹNI?

To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Sprawdź, za kim szaleją mężczyźni.
Cicha myszka czy przebojowa królowa – Kogo wolą MĘŻCZYŹNI?
08.07.2013

Co, oprócz boskiego ciała, miała w sobie Marilyn Monroe, że zdobyła serca mężczyzn na całym świecie? Mimo że uważano ją za seksbombę, tak naprawdę była bezbronną, zamkniętą w sobie i nieśmiałą kobietą. Trzeci mąż aktorki Arthur Miller wspominał niegdyś, że gdy przychodzili do nich goście, Marilyn często chowała się po kątach. Mężczyzn, którzy ją poznali, zniewalała taka postawa. Mieli przed sobą jednocześnie zjawiskowo piękną kobietę, która jednak wymagała troski, opieki i nieustannej uwagi. Czy właśnie to kochali w niej najbardziej?

Być jak Brigitte

Spór o to, jaki typ kobiet mężczyznom się podoba – zamkniętej w sobie i cichej szarej myszki czy przebojowej i pewnej siebie królowej – trwa od dawna. Nie da się ukryć, że kobiety, które na przestrzeni lat zyskiwały miano seksbomb, były zniewalająco piękne i silne. W latach 50. i 60. symbolem seksu była francuska modelka i aktorka Brigitte Bardot. W Polsce – Pola Raksa i Kalina Jędrusik. W latach 80. i 90. wyjątkowym seksapilem wyróżniała się Katarzyna Figura. Współczesne seksbomby to m.in. Jennifer Lopez, Doda, Rihanna, Natalia Siwiec, Scarlett Johansson, Irina Shayk, Anna Przybylska, Kim Kardsahian, Carmen Electra – każda zupełnie inna, ale wszystkie bardzo seksowne i atrakcyjne.

Liczy się osobowość

Ale czy właśnie takich kobiet szukają mężczyźni? My same mamy na ten temat pewną teorię. „Faceci lubią zgrabne i seksowne kobiety, ale się z takimi nie żenią. Ta teoria w moim otoczeniu potwierdziła się już wielokrotnie. Największe laski często zmieniają facetów, ale to szare myszki najszybciej wychodzą za mąż – uważa jedna z internautek. To zgadzałoby się z powiedzeniem, że mężczyźni sypiają z bardzo atrakcyjnymi kobietami, ale się z nimi nie żenią. „Pociąga nas przeciętność i wady. Mężczyzn też, mimo że uchodzą za wzrokowców” – uważa psycholog Tracey Cox.

Potwierdzają to badania przeprowadzone na uniwersytecie Northwestern. Autorzy eksperymentu Paul Eastwick i Eli Finkel zaaranżowali imprezę dla 163 studentów. Przed serią spotkań naukowcy zapytali ochotników, jakich cech szukają u potencjalnej partnerki. Większość stwierdziła, że najbardziej liczy się atrakcyjność fizyczna, jednak po bliższym poznaniu ci sami mężczyźni byli zafascynowani nie piękniejszymi, a ciekawszymi dziewczynami, z interesującą osobowością.

Przede wszystkim kobiecość

Jak to możliwe, że mężczyźni wolą szare myszki? Łatwo to wytłumaczyć. Piękne kobiety pociągają ich fizycznie, ale gdy na poważnie szukają partnerki, zwracają uwagę przede wszystkim na ciekawy charakter – a tym częściej mogą się pochwalić normalne, przeciętne dziewczyny. „Mój bardzo przystojny kolega sam mi mówił, że nie mógłby być ze zniewalająco piękną kobietą, bo za bardzo by się stresował. Chodził z kiepskimi dziewczynami i przy nich czuł się kimś” – pisze jedna z forumowiczek. „Szare myszki są miłe, uczciwe, wkładają serce w to, co robią, są wierne, naturalne, nie lansują się” – dodaje jeden z internautów.

Na innym forum czytamy: „Powiem wam jedno, mocny charakter, stanowczość i inne cechy przywódcze są domeną facetów, a nie kobiet! Kobieta, która ma te cechy, jest dla mnie na pół facetem i zawsze będzieaseksualna. Prawdziwa kobieta jest kobieca, cicha, potulna, nie pali i nie pije. Takie kobiety lubią faceci”.

Musi być coś więcej

O tym, jakie kobiety podobają się mężczyznom, pisze Sherry Argov w słynnej książce „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy”. Zdaniem autorki, kiedy mężczyzna widzi kobietę w bardzo skąpym stroju, zazwyczaj dochodzi do wniosku, że poza ciałem nie ma ona nic do zaoferowania„Kiedy mężczyzna zredukował kobietę tylko do jednego poziomu, już o niej nie zmieni zdania. Nigdy nie weźmie jej na poważnie ani nie uzna, że jest warta tego, aby związać się z nią na dłuższy czas. Mężczyźni żenią się z takimi kobietami, które reprezentują sobą coś więcej”– uważa Sherry Argov. Mężczyźni nie lubią kobiet, które wyglądają, jakby każdy facet miał do nich dostęp.

Po pierwsze interesująca

Sherry Argov zwraca również uwagę, że mężczyzna nie ożeni się z kobietą, która jest doskonała. Ożeni się z kobietą, która jest interesująca. Argov pisze: „Jeśli będziesz doskonała, piękna i bogata, zyskasz szacunek i miłość, jakiej pragniesz. Tak mówią… Wróćmy jednak do rzeczywistości. Kiedy mężczyzna spotyka kobietę, która zdaje się być zbyt doskonała, zbyt słodka lub zbyt sympatyczna, bardzo szybko się nudzi. Kiedy kobieta zachowuje się sztucznie, mężczyzna staje się nieufny, bo nie wie, jaka ona jest naprawdę i jakie są jej motywy. Najczęściej dochodzi do wniosku, że kobieta ma plan, aby go złapać. Dlatego sytuacja się nie rozwija. Z tego powodu niektóre związki nigdy nie przechodzą na drugi bieg”.

Lęk przed pięknymi kobietami

Wnioski? Mężczyźni, owszem, odwrócą się na ulicy za piekielnie zgrabną, długonogą blondynką, ale gdy będą szukali stałej partnerki, prędzej zwrócą uwagę na sympatyczną dziewczynę z sąsiedztwa. Taką, o którą nie będą musieli drżeć każdego dnia. Taką, która jest miła dla nich i dla innych. Taką, z którą można o wszystkim porozmawiać. Australijscy naukowcy odkryli, że mężczyźni po prostu boją się pięknych kobiet i częściej wybierają dziewczyny przeciętnie ładne, które są w stanie zdobyć. „Tak, mężczyźni wstydzą się pięknych kobiet, boją się odrzucenia. Poza tym piękne dziewczyny zwykle są zajęte albo nas spławiają. Zdecydowanie wolę normalne, urocze, zabawne dziewczyny, a nie pewne siebie księżniczki” – wyznaje Norbert.

Ewa Podsiadły-Natorska

Komentarze (37)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2013 18:45
Anonim 2013-07-21 20:13:36 - proponuję kupić słownik...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2013 20:13
ja jestem z tych pieknych dlugonogich blondynek 90-60-90, fakt ze faceci sie za mna ogladaja, a przechodzac przez plaze nie ma chlopaka ktory by sie za mna nie ogladna, jestem rownież z tych szarych myszek - i jak tu znalesc faceta?;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2013 17:59
hmm a ja zawsze myślałam, że szare myszki pierwsze wychodzą za mąż dlatego, że jak już złapią faceta to tak zostaje, jaki ten związek by nie był, a atrakcyjne dziewczyny nie trzymają się nikogo na siłę, bo wiedzą, że mogą znależć kogoś lepszego
odpowiedz
demotmen (Ocena: 5) 09.07.2013 15:48
zapraszam na demotmen_pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2013 19:46
Każda potwora znajdzie swego amatora:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo