SONDA: Czy 62-latka powinna mieć prawo do rodzenia dzieci?

17 Maja 2010

Najdziwniejszy bunt na świecie! Bułgarska lekarka postanowiła urodzić dzieci, bo opieka społeczna uznała, że jest za stara na adopcję!

SONDA: Czy 62-latka powinna mieć  prawo do rodzenia dzieci?

Krasimira Dimitrowa ma 62 lata i właśnie, po raz pierwszy w życiu, została matką. W mieście Ruse w północnej Bułgarii przyszły na świat jej dwie córeczki – Merry i Jacklyn. Poród przez cesarskie cięcie odbył się przed czasem, ale dzieci są zdrowe. Każda z dziewczynek waży jednak mniej niż kilogram. A pani Dimitrowa został uznana za najstarszą matkę bliźniąt na świecie.

Dimitrowa zawsze bardzo chciała mieć dzieci. Niestety, kolejne próby zajścia w ciążę kończyły się niepowodzeniem. Wtedy pani doktor psychiatrii zdecydowała się na adopcję. Jednak bułgarskie służby adopcyjne orzekły, że jest za stara, aby zaopiekować się dzieckiem. Nie pomagały tłumaczenia zdesperowanej kobiety, że stworzy maleństwu ciepły dom i obdarzy miłością. Urzędnicy byli nieubłagani.

Kobieta zrozumiała, że jedynym sposobem na stworzenie rodziny jest urodzenie własnego dziecka. Poddała się sztucznemu zapłodnieniu. Lekarze wszczepili mi trzy zarodki, ale jeden z nich trzeba było usunąć – opowiadała wkrótce po porodzie szczęśliwa matka Wiek nie był dla mnie przeszkodą. Nie chcę zbyt daleko spoglądać w przyszłość. Mam nadzieję, że dzieci będą zdrowe – dodaje.

Według doktora Georgi Gubczewa, który przyjmował poród, jest to drugi przypadek na świecie, kiedy sztuczne zapłodnienie dokonane u kobiety powyżej 60. roku życia zakończyło się urodzeniem bliźniąt.

Podobno jeszcze starsza kobieta urodziła  bliźnięta w Indiach w 2008 roku. Omkari Panwar, mieszkanka stanu Uttar Pradesz, która również poddała się sztucznemu zapłodnieniu, twierdziła, że ma 70 lat. Ale nikt nie widział jej metryki urodzenia, a ona sama określała swój wiek tylko w przybliżeniu.

Merry i Jacklyn najbliższe tygodnie spędzą w inkubatorach. A gdy już trafią do domu, mama na pewno będzie miała dla nich mnóstwo czasu. Niebawem wybiera się bowiem na emeryturę.

Na Fakt.pl przeczytaj również: Pies rozszarpał nos listonoszce!

Zobacz także:

Matka wykorzystywała własne dzieci! NIE DO WIARY!

Renata Ch. (42 l.) i jej były konkubent zostali skazani za rozpijanie i wykorzystywanie seksualne dwójki dzieci kobiety.

Sprzedaje ser zrobiony z mleka żony!

Angerer opracował recepturę oryginalnego sera, jednak wielu twierdzi, że to zwyczajnie obrzydliwe…

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (75)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ano
(Ocena: 5)
2015-11-13 13:47:00

re: SONDA: Czy 62-latka powinna mieć prawo do rodzenia dzieci?

Zycze duzo zdrowia dla całej rodziny... niech dozyje ponad 100 lat .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-04 14:06:19

a gdzie to babsko było przez ostatnie 40lat? masakra...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-02 18:21:48

a kto sie tymi dziecmi zajmi jak tej babci braknie ???? dom dziecka?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-15 21:21:26

Cóż za szkaradne obrzydlistwa!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-31 15:41:25

Te małe dziewczynki są poprostu biedne takie chude... Nie dziwie się jeżeli kobieta urodzila je w takim wieku.Może i mają prawo ale w młodszym wieku te dzieci wyglądały by lepiej

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-29 09:54:12

Ohyda!!! Pewnie, że nie!! Przecież ona się przekręci, zanim one podstawówkę skończą czy gimnazjum. W tym wieku to się już dawno jest babcią!! To jest po prostu egoistyczne i tyle. Ten babsztyl nie myśli o dzieciach ("Wiek nie był dla mnie przeszkodą. Nie chcę zbyt daleko spoglądać w przyszłość"), tylko o sobie!! Nawet jak będzie żyć do 80, to jej biedne dzieci będą miały dopiero 18 lat. Ja bym w życiu tak starej matki nie chciała...... Mama mojej koleżanki urodziła ją w wieku 38 lat i ona stale przeżywała przed każdą wywiadówką czy świętem matki w szkole, że matki innych dzieci są młode i ładne a jej wygląda jak babcia!! Do tego inne dzieci się stale pytały, czemu do niej nie przychodzi mama. W końcu od 4 klasy podstawówki przychodziła zamiast mamy starsza siostra mojej koleżanki, bo była już pełnoletnia i mama wypisała jej upoważnienie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-27 18:51:35

Dlaczego piszecie ,ze nie powinna miec dzieci po 60 słyszalam kiedys o kobiecie po 80 ktoraurodzila syna!!Uwarzam,ze nalezy jej sie cos od zycia i skoro chciala dzieci jak byla mlodsza to powinna je miec po to jest kobieta aby cieszyc sie maciezynstwem!!grunt ,ze dziewczynki zdrowe!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-21 15:33:34

Nie... Przecież ona ma 62 lata!!! Dlaczego nie zdecydowała sie na sztuczne zapłodnienie wczesniej?!?!?!? Ona sama nie długo będzie potrzebowała opieki!!! To jakieś chore jest!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-20 18:07:56

ja się dziwię lekarzom, ze oni na coś takiego zgodę wydają, ale cóz kasa najważniejsza ;/ jak zwykle zresztą. Najbardziej szkoda dzieciaczków, bo matki nie mają tylko babcie, która zresztą niedługo z nimi pożyje, ale to nic przecież to było jej marzenie, a że akurat teraz jak idzie na emeryturę się zdecydowała, no cóż istny zbieg okoliczności ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-19 22:49:15

Może prawo i ma, ale patrząc na te biedne dziewczynki, które musi "donosić" inkubator... mam mieszane uczucia :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz